Tiszteletem a Tanya lakóinak!
Egy 11ak30-2 lappal szerelt készülékhez mellékelt eredeti távirányító, szkóppal történt ellenőrzése ellenére sem működtette a készüléket. Volt megfelelő impulzus sorozat, és a TV nem látta.
Egy a polcról lekapott "no name", viszont kezelte a masinát.
Nosza megmérve, a jelalak, teljesen hasonló a nem működővel.
És összehasonlítva a következő derült ki: csatolmány
A felső, a működő, az alsó a hibás távi, kikapcsolási parancs jelalakja.
Sok éves javításaim során, kerámiarezonátort íly módon elhangolódni, még nem láttam. A 429kHz-s rezonátor cseréje rendbetette a rakoncátlan infra-adót.
Remélem szereztem egy jó napot valakinek, ezzel a szösszenettel.
Üdvözlettel:
exGelkás
Sziasztok,
Problémába ütköztem egy VESTEL 17IPS61-4P táp javításánál. Nevezett táp egy 24" HITACHI tévében van, és egy 17MB82S alaplapot szolgál ki.
A tévé bekapcsolás után háttérvilágítás nélkül indul, méghozzá úgy, hogy a boot képernyő alatt egy pillanatra felvillan a háttérvilágítás, aztán ennyi. Lámpával világítva a kép látható, hang van, tehát csak a LED driver hibás.
Ez ugye egy PHILIPS (P) verziós VESTEL táp, csak az a bibi, hogy a szervizkönyvben más alkatrész adatok vannak, mint ami a panelen be van ültetve!
A hiba az úgy néz ki, hogy a LED driver kimenetén a C16 kondin mérve a táp felszalad ~72V-ig, ekkor villan fel a háttérvilágítás, majd a túlfeszvédelem le is kapcsol.
Rámértem erre a feszültségre is az MP3394 bemenetén (OVP_LED), és itt felszalad ~1,1xx voltig a feszültség. Ez még ugyan nem 1,23V, ami a küszöbszint, de szerintem itt lesz a bibi.
A C16 az a szervizkönyvben 2,2μF 35V, nálam beültetve 68μF 100V.
Sajnos a szervizkönyv nem írja, hogy hány voltnak kellene lennie a LED feszültségnek, így most kicsit topogok egy helyben, mert van ahol 44V-ot olvastam, de volt hogy 50V-ot írtak 4 LED sorra.
Nálam csak két LED sor van, vagyis három vékony vezeték megy az LCD-be. Kicsit soknak találom azt a cirka 72 voltot.
Ráadásul nem elég, hogy a szervizkönyvben az alkatrészek más értékűek, még marhaságot is ír, mert az MP3394 driver oszcillátor beállító bemenetén 2db 22kOhm ellenállás van sorosan, ami ugye 44kOhm, így az IC frekije annak adatlapja alapján (fSW(kHz) = 62100 / ROSC(kΩ)) 1411,3kHz lenne. De az IC csak 600kHz-ig működik.
Mindegy, a kérdésem az lenne, hogy milyen irányba nézelődjek, mert egy darab SMD alkatrészt sem akarok leszedni feleslegesen, ugyanis mondegyik ragasztott! (SMD beültetés hullámforrasztással technológia).
Mellékelek egy fotót a PHILIPS szervizkönyvéből, aminek a táp SM-ja itt a tanyán is fent van, hogy konkrétan hogyan néz ki ez a táp panel.
Ez a PHILIPS tévé tök ugyanaz mint az a HITACHI, amit javítok. Itt is jól látható a három vezeték a LED-nél.
A válaszokat előre is köszönöm!
Tisztelt szakik.
Ott tart a dolog, hogy PFC és készenlét megy, de a FAN7711-es (doksi szerint lámpavezérlő :falfej:) Terheléskor megterheli a tápját, terheletlen kimenettel minden fesz megvan, sőt egy bizonyos terhelésig semmi gond. Rádugom a mainboard-ot és újraindulgat, de a main teljesen normális mértékű áramot vesz fel minden ágon. Jelalakot szkóppal ellenőriztem teljesen normális, mindent végigmértem minden normális, mégsem bírja a terhelést, IC cserélve ugyanolyan maradt.
Ha valakinek van bármi ötlete, ne tartsa magában.
Megoldódott. A Main-on lévő kapcsolt 3.3V rövidzáras, mindent ellenőriztem, ezt kivéve (amatőőr) :)