tisztelt kollegak
A minap- jott hozzam a fent emlitett tv halozati hibaval. A halozat megjavitva, de a nincs szinhronizacio, se vert. se horiz. En a jungle Ic-re gyanitok (STV). Volt-e mar valakinek hasonlo problemaja???
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a tanyán van -e és hol található a címben szereplő táp rajza.?
Tv Navon n32tx279hd
17mb140 a main.
(
Szekunderen nincs fesz.
A táp IC (10001 7433 ennyi van rajta) nem vezérli a fetet. A táp IC N van feszültség.
)
köszönettel bacsiimre
Sziasztok!
Egy Vestel 17MB70-el küzdök.
Nem indul, csak kék-narancs villogás felváltva.
Illetve megpróbál elindulni.
STBY OK, kék led. Bekapcs..
Szkóppal figyelve kb. 200 msec-re megjönnek a villanyok, majd protect leesik, és a táp is visszamegy stand-by be a'sszem, mert a vcc is leesik.
Bő 300 msec után visszatérnek, de a villogás úgy marad - illetve kb. ekkor kezdődik.
Még nem játszottam működő pédánnyal, de gondolom, nem kellene visszaessen.
Próbáljam a villanyokat csekkolni?
Kösz, ha valaki tud okosat...:
Péter
Sziasztok!
Tegnap hozták ezt a tvét, hogy nincs kép a sorvégtranzisztor volt zárlatos ( BU808DFI ) és még a 10uf is cserélve let. Ezután ment ma délutánig, és egyszer csak elment a kép. Tv szétszed de a NF csak egy pillanatra indul, függőleges végfok ic csere után is a helyzet nem változott. De ha lehúztam az eltérítő tekercset, akkor elindult a nf, de ha csak a C627 ( 430nf/250V ) veszem ki akkor is el indul. A sorkimenő csinálhat ilyet, mert másik eltérítővel is ezt csinálja, vagy a sorban lesz valami, impulzus kondikat már cseréltem.