Szevasztok!
Szeretnék olyan erősítőt építeni, amelynél az alsó- és felső frekvencián külön lehet szabályozni az erősítést. Sajnos a neten csak szélessávú erősítőket találtam (persze lehet, hogy csak én nem találtam megfelelőt, a kínai oldalakon pl. nem is tudok keresni), amiknél nem lehet külön szabályozni az átvitelt. Minden segítséget előre is köszönök!
Üdv: Gyula
Szevasztok
Van ebből a régiségből egy pár darab tápom,valaha kiszedtem belőle a táp puffereket,de a többi minden megvan,fellehet e ezt valamire használni,nagyon flottul összevan szedve aranyozott kontaktok,csak nemtudom menyit adtak ezek a töltők,nagyon régen volt már amikor a Sigmák meg a Delták voltak forgalomba.
Helló ! Ötleteket keresek DIP40 tokozású IC házilagos kiforrsztásához egy furatgalván nyákból. Az IC-re és a nyákra is szükségem van utána, tehát egyik sem mehet tönkre a kiforrasztás során. Sajnos nincs IC kiforrasztó állomásom és IC kiforrasztó pákahegyem sem. Az olyan válaszok nem érdekelnek, hogy vegyek ilyesmiket. Barkácsötletekre lenne szükségem, ha valaki csinál ilyet odahaza. Előre megköszönök, minden segítséget.
Szevasztok!
Hátha valaki belefutna a címbeli stabilizátor dolgaiba.
Olcsón boltoztam, kidobni sajnáltam, eltöltöttem vele - a hozzá képest túl sok - időt, nem kellett volna!
Reménykedtem benne, hogy a neves cég egy jól kifejlesztett elektronikával adta ki ezt a stabilizátort.
Rá is van írva, hogy:
Ube: 176V - 242V
Uki: 220V +-5%
Igaz, hogy ezt a készüléket abban az időben készítették, amikor a legtöbb gond az alacsony hálózati feszültséggel volt, de rá van írva a felső feszültség határ is, reméltem, hogy csak életre kell kelteni, és már rendben is van.
Nem volt rendben!
Az egyik konstrukciós hiba:
--
"A hálózati feszültség 245V így az MK1 relé 12V-os behúzó tekercsére 17V kerül"
És itt következik egy még sokkal nagyobb hiba:
--
"Ha a hálózati feszültség 246VAC, beindításkor a relék sorban kapcsolgatnak be:
MK4 - MK3 - MK2 - MK1.
Szóval, először az MK4, ennek hatására ameddig az MK4 van zárva, addig az ideig, cirka 400ms-ig a stabilizátorból kijövő feszültség 300VAC!!!!"
Tehát, ha működtet valamit, és van egy feszültség kimaradás, amikor újra kap a bemenetére feszültséget, akkor a kimeneten cirka 400ms ideig 300V jelenik meg, amitől az átlagosnak mondható fogyasztó azonnal tönkremegy.
Rajzot nem tudtam szerezni hozzá, ha lett volna rajzom, akkor kiderülhettek volna a javítás előtt ezek a gondok.
Az egészet visszarajzolni nem akarom, már így is túl sok idő ment rá.
A panel lemosásával, és az elkókkal kezdtem, azután jöttek a meglepik, amikről a mellékelt txt fájlban írok.
Mértem a trafón a feszültségeket is, amik szintén ott vannak.
Köszönöm a figyelmet, és az esetleges építő jellegű hozzászólásokat!