Sziasztok,
típus alapján lehet hogy nem mindenkinek ismerős, ez az a hibrid TV amit orosz és Philips alkatrészekből tákoltak össze.
Az a bajom vele hogy úgy tűnik nem megy a TDA8305. Úgy viselkedik a TV, mintha folyton AV-n lenne. Kicseréltem bontottra, de elég brutálisan melegszik az is amit betettem. 12V megvan a 7. lábon, AV-TV átkapcsoló jel vált (X12 csati 4p). Az IC csere előtt kicseréltem az elektrolitkondikat ebben a körben. Szokott lenni valami jellemző típushiba? Mindkét IC rossz lehet vagy valamit kihagytam?
Köszi.
Tamás.
Üdv!
Van ez a tv de nincs kép tunnerrol.Hang az van.Av-n bejön a kép de fut vízszintesen és függőlegesen is,és nem bírom beállítani.Tda1950,tda1170,kondik,meg egy csomó minden cserélve.Tippeket kérnék ha lehet.Előre is köszi.
Blaslie
Üdv kollégák!
Nem rég hoztak egy Waltham wt 821 oc számú televíziót javításra, a készülék hibája, hogy kb félóránként magától kikapcsolgatott majd többszöri indítást végezve beindült. A táp-ban cseréltem 2db 100 mikros kondit ill. Tda 4601 Ic-t. A készülék stabilan működik. Most jött a meglepetés.10-20 perces használat után a sorkimenő vasmagjáról apró szikrák pattannak a mellette levő kondira kb 10 perc-ig majd minden „ok”.Kérdésem a következő. A vasmagot érdemes-e kondival kiföldelni,vagy cseréljek sorkit.
Üdv.:proci gyilok
Sziasztok!
Ez a LCD tv egy óra után elkezd kikapcsolgatni, de vissza is kapcsol magától. Ezt egy párszor megcsinálja, és utána már csak a készenlétje villog de már nem kapcsol be. A tápjában cseréltem elkókat, ami a szabályzást végzi a készenlétnél, és a nagy tápjában, és a 5V szűrő kondiját cseréltem eddig. A tápfeszültségek meg vannak 3.3V, 5V, 12V, 150V, de ezen felül más feszültségnek kellene lenni? Milyen rajz lenne hozzá? A segítségeket előre is köszi!