Sziasztok. A készülék bekapcsolás után elég fura képet ad (eddig jól müködöt)olyan mintha egy szin hiányozna.A képcső áramköri alaplapon mérve a B,R,G lábakat mindegyiken 70v fesz van. A TDA 3506 ic 1,3,5 lábain 7v van.Szeretném megkérdezni képcső hiba vagy valami más?
Egy waltham ts4351 lenne egy kis gond.Nem jelennek meg a 'bolhák",csak egy néhány ferde csik.Hol keressem a gondot?S.O.S
Sziasztok!
Most került vissza hozzám eme szerkezet, azzal a hibával hogy kikapcsol utána meg vissza.Van olyan hogy több napot is megy hiba nélkül, de ma pl. 4 óra hossza után kezdte a hibát, kikapcsol készenlétbe, utána meg magától vissza, és ezt egyre sűrűbben. A tápjában az összes elkót cseréltem, de semmi változás nem történt. Azt figyeltem meg, hogy a háttérfény alszik ki előbb, és utána kapcsol ki. Ez lehet inverter hiba, vagy valamelyik cső gyengesége miatt? Hogy lehet eldönteni, hogy inverter vagy cső?
Sziasztok,
típus alapján lehet hogy nem mindenkinek ismerős, ez az a hibrid TV amit orosz és Philips alkatrészekből tákoltak össze.
Az a bajom vele hogy úgy tűnik nem megy a TDA8305. Úgy viselkedik a TV, mintha folyton AV-n lenne. Kicseréltem bontottra, de elég brutálisan melegszik az is amit betettem. 12V megvan a 7. lábon, AV-TV átkapcsoló jel vált (X12 csati 4p). Az IC csere előtt kicseréltem az elektrolitkondikat ebben a körben. Szokott lenni valami jellemző típushiba? Mindkét IC rossz lehet vagy valamit kihagytam?
Köszi.
Tamás.