Hello!
10%-os áron sikerült hozzájutnom egy Malone típusú 4 mikrofonos szetthez. Nem egy márka, de 70-80e-ért árulják, én 8-ért vettem kompletten, szóval annyit megért. (A hangzása jó, a mikrofon 50m-re van írva, de jóval távolabb is működött.) A problémám az vele, hogy a vevőnek nagy az alapzaja még a mikrofonok bekapcsolása nélkül is.
Rack széles a vevő (30% van kihasználva a helyből), amiben 3 kis panel van: 2x2 vevő és egy audio blokk. Ezek sima szalagkábellel összekötve árnyékolás nélkül. A ház teteje fém, minden más része műanyag, tehát minden más rész árnyékolatlan.
Egy átlag magnódeckben is árnyékolt kábelekkel viszik át a jeleket még ha csak 10 centiről is van szó, ezért furcsa számomra a szalagkábeles megoldás és a műanyag burkolat.
Milyen megoldással lehetne az alapzajt csökkenteni?
Tehát NEM a rádió sistergése hallatszik a kikapcsolt mikrofonok miatt, mert zajzárral van ellátva, hanem maga az előerősítő rész ennyire alapzajos.
Segíthet ezen, ha körbefóliázom az egész alját és árnyékolt vezetékekre cserélem a szalagkábeleket?
A másik furcsaság, hogy a 2db antennához árnyékolt kábelen csatlakozik, ám az árnyékolás nem az antennánál ér véget, hanem még 10 centi toldás van rajta és vízszintesen elhelyezve a doboz széléhez ragasztva. Ennek így mi értelme? (Lehet ezért nem fém körbe?)
Az audio részen 16 lábú "ZS 4F7JB LT751N" IC dolgozik 1-1db 2-2 mikihez/vevőhöz. Ezekről én nem találtam leírást a neten, de gondolom ezek okozzák a problémát.
Balanced XLR kimenettel rendelkezik, tehát itt már gondoltak a zavarszűrésre. (Nincs összekötve 2 láb, valódi balanced!)
Szóval mivel érdemes EGYSZERŰEN átépítés nélkül legalább valamennyit csillapítani a zavaron?
Sziasztok!
Az egyik barátomnak kellene a tárgybeli garázsajtónyitóhoz egy kézi indítást-zárást csinálni. A tanyán is találtam hozzá doksikat, de nincs leírva, hogy hova és miként kell a kézi vezérlést csatlakoztatni!
Az adatlap alapján a "Huzalos vezérlés csatlakozójára" gyanakszom, de a GND-EMRG meglévő összekötést bontottam ( úgy gondoltam ez a távirányítós aktiválás!) és a DOOR-GND-t összezárva csak kettőt sípol ... ! Hogyan kellene ezt megcsinálni ?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv. mindenkinek Ezp2010-hez keresek driver-t , egyáltalán létezik ilyen ? Nekem amit a Google talált , egy sem az .
Sziasztok !
Adott egy DK City márkájú futópad amely az E1 hibakódot jeleníti meg a bekapcsolás után . Utána olvastam ,hogy mit is jelent az E1-es hibakód .Ez a sebesség érzékelési problémára utal. Ez eddig rendben van. A sebesség érzékelés ,egy Reed relén alapul.
A lényeg : amikor nyítva van a Reed relé tehát nincs mágnes a közelében akkor a Reed relé kapcsain 9,42 Voltot mértem sajnos.
A motor természetesen csak egy pillanatra mozdul meg csak. Érdeklődnék ,hogy ez a 9,42V a Reed relén szerintetek természetes ? (mert szerintem sehogy sem "illik a képben" az 5V tápfeszültségű digitális rendszer miatt).Rá adásul ez a 9,42V rá kerül a mikrokontrollerek megfelelő portjaira ?! A motor vezérlő panel DCMD77 "Endex". Ezen is van egy mikrokontroller gyanítom ez állítja elő a PWM-et a motor számára. És a Reed relé jelét "felhasználja" a kezelő konzol mikrokontrollere is.
A másik a motor vezérlő panelon van a tápegység is amely a kezelő konzolt táplálja. Ennek a tápegységnek van egy zöld kontroll LED diódája is amely csak "parázslik" mind amellet ,hogy a kijelzőn minden rendben van, látszolag. Olyan mintha a kezelő konzol "beterhelné " az említett tápegységet !
A kérdésem tehát az ,hogy teljesen megszokott az ,hogy a sebesség érzékelő Reed relén 9,42V mérek olyankor amikor nincs mágnes a közelében ? (5 Voltos digitális rendszerről van szó).
Előre is köszönöm mindenkinek a fáradozását ,a segítségét !
Üdv : Lengyel József