Sziasztok.
A probléma az, hogy amikor beteszem a kazettát nem ismeri fel a szalag típusát automatikusan.
Villog a "TYPE 1" felirat, s nem tudja elfogadtatni az automatika. A motoros kazettanyitó magától kiadja a kazettát, majd újból próbálkozik. Amíg a felirat villog, se tekerni, se lejátszani, semmit nem enged.
Érdekes, valamikor néha beolvassa gond nélkül.
Meg tudja valaki mondani, hogy mi lehet a gond, ill. mit kéne megnéznem, kijavítani?
Milyen automatika, alkatrész felelős ezért?
Köszönöm a segítséget!
Karcsi
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
Üdv mindenkinek!
Adott a tárgyi erősítő, ami teljesen süket, minden funkció működik. A mérések után arra jöttem rá, hogy a uC nem ad órajelet a BD IC-k részére, de adatjel az megy. Terhelés nélkül sem, így szerintem a port megadta magát.
Valakinek volt már ilyen gondja? Külső órajellel megoldható szerintetek? Illetve a frekvencia is kérdéses, mert leírásban nincs. BD IC-knél is minimum 500kHz van a leírásban.
Előre is köszi a segítséget, tippeket.
Sziasztok!
Egy Marantz SR930 van nálam javításon, a hűtőborda a végtranzisztorokkal együtt ismeretlen helyen tartózkodik, azokat kell pótolnom. Sajnos rajzot nem találtam, de fotók alapján a tranyókat sikerült azonosítani és beszerezni, viszont a lefotózott alkatrészről nem találtam semmit. Gondolom termisztor vagy dióda lehet, mert a bordára volt csavarozva, de az egyiket amputálta az előző tulaj, a másik pedig nincs is meg.
Valaki tudja esetleg, mi lehet ennek az alkatrésznek a típusa, vagy mivel helyettesíthetném?
Esetleg kapcsolási rajza nincs hozzá valakinek?
Előre is köszi a segítséget!
Kiegészítés:
itt találtam róla belső fotókat. Más erősítőkben is találkoztam ilyen alkatrésszel, a rajzon (több, sorba kötött) diódaként szerepel a meghajtó tranyók hőkompenzálására. STV-3H, STV-4H, ST-3A és hasonló diódákat találtam nagyon hasonló tokozásban, de elég eltérő paraméterekkel.
A fennt említett aktív DI-BOX csak elemről hajlandó működni fantomtápról nem megy, pedig a leírásban és a készülék oldalán is rajta van, hogy 18-48VDC PHANTOM POWERED or BATTERY POWERED Rajzot nem találtam hozzá. Van valami ötlete valakinek ezzel kapcsolatban?