Sziasztok!
Persze, hogy a trafója rossz.
8103n44-51 a száma. Ami van, az meg 8102n44-70. Próbálom kideríteni mi lehet a különbség, de lehet berakom aztán kész.
|
Tisztelt Tanyalakók!
Javítottam fenti mosógépet, de most már kiakadtam vele.
Úgy kezdődött, hogy nem indúlt el semmi. Nekiláttam mindent ki takarítottam, motorba új szénkefék, dobcsapágy csere, ajtókapcsoló javítás, panelon triac csere. Ugyanis az ajtókapcsoló hibája szét pukkasztotta az ACS108 triac-ot.
Próba mosás, minden OK. Mosógép vissza gazdinak, lové zsebben. Másnap, telefon, nem jó a mosógép. Megint ki, na most meg az F26 hibakódot produkálja. Sok topikot végig olvastam ami ezzel a témakörrel íródott. De nem tudtam meg javítani. Ha leveszem a PTC csatlakozót, akkor a gép F05 hibakódot produkál, és elindítja a lúgszivattyút, megy míg ki nem kapcsolom. Ezért a pumpa triac és környéke szerintem jó. Ha vissza dugom a PTC csatlakozót, akkor vissza jön a F26 hibakód.
A kérdésem az lenne, hogy tudnám ezt a hibakódot el felejtetni.
Eepromot nem tudok frissíteni. Ha esetleg valaki vállalná, lehet, hogy ez lenne a megoldás.
Köszönöm a segítségeteket.
Mekmuki
Sziasztok , FTM 82B EE Whirlpool alias Indesit számítógép , start után 2-3 forgat és E2F9 hibára megáll . Egyértelmű infót nem találatam a hibáról . Google kereső keveri a mosógép E2F9 hiba kóddal , de találtam egy utalást , ahol szárítógép víz szivattyú hibáról írnak :
https://www.applianceblog.com/mainforums/threads/whd560chw2-whirlpool-ventless-dryer-f9e2.90462/
és ennek az S.M is ott van ,de az egy tök másik Wpool szárító , a kód értelmezés attól lehet jó is .
Valami ötlet vagy tapasztalat ?
Jó napot a címbe szereplő mosógép a tesztprogram futtatását követően a centrifuga szakaszosan pörög fel,a motor cserélve lett a tachogenerátor 71 ohm a panelon lévő tachogenerátor vezetősavját egészen a processzorig ellenőriztem és semmi eltérést nem tapasztaltam a panelon.Az eperomot ki szedtem és le mentetem a tartalmát amit felrakok hátha látok benne valami hibát,és talán az eperom tartalom csere meg oldja a problémát,ha ez sem akkor talán a processzor halt meg.Ha valaki már tapasztalt ilyen jelenséget ennél a mosógépnél legyen szíves ossza meg velem.
köszönettel:József