Kedves Mindenki!
Segítséget kérnék a fent nevezett erősítő javításához. Szokásos segédtáp hiba javítása után az történik, hogy bekapcsolás után 1 másodperccel lekapcsol, táp hibára panaszkodik, melyben úgy néz ki igaza is van...
PS PRT 022 D a hibakód, de a szerviz menüben 021-022 között ingázik.
A nagy trafón 49.8V helyett 57V-ot a 77.1V helyett 82.8V-ot mérek a műszerrel.
Van valami tippetek? Gondolom továbbra is a segédtápon kellene keresgélnem...
Előre is köszönök minden hozzászólást!
Gábor
Folyt.: segédtáp ok. Túlterhelés lesz, nézem tovább a többi panelt.
Sziasztok!
Került hozzám ez készülék a fent jelzett hibával, az egyik kimeneten (L) jó 50%-kal gyengébb jelszíntett mérek, szkóppal nézve is jól látható a különbség, zavar vagy gerjedést nem látok a jeleken se a jó csatornán se a rosszabbikon,
De jelszintek iszonyatosan eltérnek, ha teljesen feltekerem a hangerőt akkor is kb 15-20Vpp mérek a szkópon, a másik csatornán nagyság rendel többet, még közép állásban is.
Feszültségeket mérve mindent jó értékek közelében mértem.
Sajnos nem tudom hogy mi okozza ezt a hibát.
Ha valaki találkozott ilyen hibával kérem adjon nekem valami ötletet, hogy merre érdemes kutakodni.
Ezt a rádió funkciónál tapasztalom, jelet még nem adtam rá a bemenetre, sajnos nem tudom hogy ez a hiba ott is fenn áll e, erre már nem maradt időm.
Köszönettel: Istva78
Üdv Istvan78
Szevasztok Kollégák!
Bótoltam a fentit, na nem gitározás céljára, ahhoz én kevés lennék, hanem vonal szintű MP3 hanganyag bejátszására alkalmanként egy kis közösségben.
Azért is tetszett meg, mert könnyen lehet hurcolni villany bringával is.
Kipróbáltam, működik is rendesen.
Nézzük már meg, hogy mi mohog benne, miután rajzot nem talált hozzá a gugli barátom, csak egy használati utasítást.
Hangszóró.
Nem centiztem le, ez van felírva rá:
F.S.T F20615 4ohm NOM: 15W MAX: 30W M 2X061
A használati utasítás szerint:
15Wr.m.s. (T.H.D. 10%) 20cm (4ohm)
Nézzük meg, hogy mekkora teljesítmény jön ki belőle.
Hátul az adat tábláján: 20 WATTS.
A használati utasítás szerint:
Power Consuption 20W.
Jó, ha a hangszóró 4 ohmos betettem a helyére egy 4 ohmos ellenállást, és azt néztem szkóppal.
A bemenetre 1KHz szinuszt adtam.
Növelve a kimenő jel nagyságát cirka 14Vpp körül kezdett látható torzítás lenni.
No, ha ezt visszaszámolom 4 ohmmal, az bizony mindössze 6.16W.
Megnéztem, hogy mi van benne.
3db IC-t találtam:
IC1, és IC2 C4558C
IC3 végfok, nem olvastam le, ehhez teljesen szét kellett volna szedni, de egy TO-220 tokozású 5 lábú IC.
Amiket sikerült beazonosítanom: Pin5: Vcc; Pin3: Vee; Pin4: Out.
Megnéztem a tápfeszültségeket.
+-16.7V terhelő ellenállás, és kimenő jel nélkül, szkóppal nézve jók.
A tápfeszültségek 2200uF 25V-tal szűrve oldalanként.
A hálózati trafó jó kicsike, nem centiztem le, mert ahhoz megint teljesen szét kellett volna szerelni az erősítőt.
Tudom, hogy kitaláltak ügyességeket, idéznék egy interneten talált mondatot:
"RMS, P.M.P.O., tényleges, zenei, szinuszos ilyen teljesítményekről hallottam eddig, és egyedül csak a PMPO-ról tudom hogy nagy 'csalás' - Peak momentary power output - pillanatnyi maximum teljesítmény."
Nekem az egészről az jön be, hogy láttam, hogy a piacon árultak kicsi rádiókat, amelyek a Szokolnál alig voltak nagyobb méretűek, és öles betűkkel rá volt biggyesztve, hogy 200W.
Elhiszem, hogy megetették a nagyérdeművel azt a zenei teljesítmény mizériát, de hogy egy 6W-os Yamaha erősítőre 20W-os táblát akasszanak fel, hát az egy kicsit nekem sok.
Mi a véleményetek?
Üdv.: Pista.
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Adott egy Yamaha rxv559, ami nem kapcsol be.Fő relé nem indul el .Amit meg tudttam nézni,illetve kimérni:
-a 10v a kicsi trafó után meg van
-az ominózus kondi cserélve ami a tápot választja le a tc ic nek
-5v (+5m) , 10v (s10) felmegy a dsp panelre, ott ami van 10/5v os stab kocka az jó
ami hiányzik az a : pdet, res ,5v - ok
A proci megkapja az 5v -kat.
Azt kérdezném hogy ez a kettő hiányzó táp az a dsp panelről jönne vissza, vagy a táp panelről menne fel a dsp panelra.
Esetlegesen van ötlet mit tudok még meg nézni?
válaszotokat előre is köszönöm Tams