Helló.
Van egy Yamaha K-M77 kazettás deckem, ami a követekező érdekes működést produkálja: ha egy műsoros kazettát teszek az A-ba, akkor tökéletesen lejátsza, ha pedig a B-be rakom akkor a magas hangok eltűnnek. Ha viszont a deck-el felvett kazettát rakok be akkor meg pont fordított a jelenség, hogy a B szépen lejátsza, az A-ba meg eltűnnek a magas hangok. (A dolby mindig ki van kapcsolva) A B-vel lehet felvenni kazettára.
Mitől lehet ez?
Sziasztok!
Van nekem egy 1995-ben vásárolt Yamaha PSR-510 amatőr (tehát nem profi zenészek használják) szintetizátorom aminek a fejhallgató és az AUX kimenetének ugyanaz a csatlakozója.
Laikusként én azt szeretném megérteni, hogy ez hogyan lehetséges, mert amikor a fejhallgatót bedugom ebbe a csatlakozó aljzatba (amikor is a szinti hangszórói elnémulnak), attól kezdve a szinti hangerő szabályzó gombjával tudom a fejhallgató hangerejét is szabályozni.
Én idáig úgy tudtam, hogy az AUX kimenet jele egy stabil volt illetve mV tartományba esik, amit nem szoktak és nem is lehet változtatni azért, hogy a hozzá kötött erősítő bemenő elektronikáját véletlenül se tudja károsítani.
De ebben az esetben a hangerő szabályzó gomb pont ezt teszi.
(Nem feltételezem, hogy ennek a kimenő áramkörnek lenne egy spéci áramköre kizárólag arra a célra, hogy detektálja, hogy fejhallgató vagy erősítő van-e az aljzatba bedugva.)
Tehát, mit tanácsoltok nekem ez ügyben? Pl. hová állítsam a hangerő szabályzó lineáris potiját ha a szintit egy erősítőhöz akarom kötni?
Van nekem egy nagyon érzékeny Fluke 87-es DVOM voltmérőm, azzal tudnék a csatlakozón feszültséget mérni ha ez segítene, de engem leginkább egy olyan megoldás nyugtatna meg végleg ha egy hozzáértő szakember adna hozzá egy valódi AUX kimenetet néhány forrasztással a megfelelő helyen.
De várom a javaslataitokat. A szerviz manualt le lehet tölteni innen az elektrotanyáról, az utolsó oldalán láttam a legjobb ábrázolását ennek az áramkörnek.
Sziasztok!
A fent nevezett erősítővel a következő a gondom:
Konnektorba bedugva és utána egyből bekapcsolva tökéletesen működik, kikapcsolás után rögtön visszakapcsolva is bekapcsol.
Ha nem egyből bedugás után kapcsolom be, hanem várok 2-3 percet, vagy a kikapcsolás után szintén várok 2-3 percet, már nem hajlandó visszakapcsolni. Kihúzva a konnektorból 2 perc várakozás után az első procedúrát végrehajtva minden gond nélkül működik.
Van valakinek erre valami ötlete, tapasztalata a javítását illetően?
A rajza fent van itt a tanyán, úgyhogy az elvi segítség megvan, csak a hirtelen ráérzés hiányzik.
Minden segítséget előre köszönök.
Üdv:
Krisztián
Sziasztok!
Van egy a címben említett házimozi erősítőm ami nem kapcsol be.
Sok fórumtémában írták a betáp utáni kondit, ezt cseréltem valóban hibás volt, 5,8nF volt 22nF helyett. Nem hozott megoldást.
Ellenállások értékei jók, a T651 trafón a bemeneten kb 20 volt AC-t mérek, ha rövidrezárom a Q654-et akkor 0V-ot. D659-et kimérve jónak láttam.
Valakinek ötlete, hogy merre menjek tovább?
Megoldás: PRY fesz csak 2sec-re volt meg, utána tiltott a processzor. Ez a 2 sec is kellett volna ó, hogy kapcsolja a relét, nem kapcsolta. Q652 tranyó volt a hibás.