Sziasztok!
A fent nevezett erősítővel a következő a gondom:
Konnektorba bedugva és utána egyből bekapcsolva tökéletesen működik, kikapcsolás után rögtön visszakapcsolva is bekapcsol.
Ha nem egyből bedugás után kapcsolom be, hanem várok 2-3 percet, vagy a kikapcsolás után szintén várok 2-3 percet, már nem hajlandó visszakapcsolni. Kihúzva a konnektorból 2 perc várakozás után az első procedúrát végrehajtva minden gond nélkül működik.
Van valakinek erre valami ötlete, tapasztalata a javítását illetően?
A rajza fent van itt a tanyán, úgyhogy az elvi segítség megvan, csak a hirtelen ráérzés hiányzik.
Minden segítséget előre köszönök.
Üdv:
Krisztián
Tisztelt Kollégák!
Napokban hozzám került egy cd hibás Yamaha CRX-M5 hifi torony. A hibajelenség az volt, hogy nem olvasta be a lemezeket, csak forgatta azokat.
Mérések, tesztek alapján a lemezforgató és a fej mozgató motor is hibás volt. Kicseréltem mindkettőt. Optikát megtisztítottam.
3 tálcás cd játszóval rendelkezik a készülék. Érdekesség, hogy ezek után csak az egyik tálcából volt hajlandó beolvasni a lemezt. Többször próbáltam állítani a lemeztányér magasságát. Azt eredményezte, hogy mindig másik tálcáról tudta beolvasni a lemezt, pedig az egész mechanika együtt mozog, amikor tálcát választ a hifi.
Nehezen sikerült beállítanom, most mindegyik tálcáról beolvas, viszont nem mindig olvas be elsőre és ha léptetek a zeneszámok között nem mindig találja meg a track-et (vagy csak nehezen).
Ha beolvasta a lemezt és nem léptetem, akkor szépen végig lejátssza a lemezt.
Észrevettem még azt, hogy a fej mozgató motor folyamatosan oda-vissza forog lejátszás közben. De nem nagy fordulatokat tesz, inkább olyan mintha remegne.
A motorvezérlő IC tápját biztosító tranzisztor elég rendesen melegszik. Motorvezérlő IC-t cseréltem. Rendeltem bele egy új lézer fejet is, de azzal be sem olvasott, akármit csináltam vele.
Ha van ötlete, tanácsa valakinek, azt szívesen fogadnám!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elakadtam ennek a végfoknak a javításában.
A történet röviden: úgy került hozzám, hogy az egyik oldalon eldurrant 3 végfok tranzisztor és 3 teljesítmény ellenállás. A NYÁK-on egy kb. 1cm átmérőjű lyuk keletkezett emiatt, alatta a vezetősávok (2db) elpárologtak. Ezeket pótoltam, a végfoktranzisztorokat (22db) és a meghajtó tranzisztorokat (6db) újakra cseréltem. Szakadt ellenállásokat is cseréltem. Elindítottam, nagyon jól ment, 1 órát teszteltem műterheléssel. Kikapcsoltam, félreraktam. Majd másnap gondoltam összerakom, küldöm a gazdájának. De még egyszer gondoltam bekapcsolom, na ekkor ért a meglepetés. Az N-es oldal tranzisztorainak kollektorköre kiült közel féltápfeszre (70V-ra, a teljes tápfesz +/-120V), ekkor a P-s oldal még jó volt. Majd az is ugyanezt csinálta, kicseréltem az összes kisjelű tranzisztort, diódát újakra, de semmi változás. Mérésre az összes tranyó, ellenállás, dióda jó.
Ha valakinek van egy jó ötlete, ne tartsa magába!
Itt az elektrotanyán letölthető a szervizdoksija, ennek a legutolsó (60.) oldalán van a PA kapcsolási rajz, az vonatkozik erre a végfokra.
Sziasztok!
Napok óta küzdök a fent említett géppel. A következőt tapasztalom:
Bekapcsolás után 1-2 sec-ig bekapcsol majd rögtön ki. A kijelző világít reagál a módválasztó gomb tekergetésére (amíg nem kapcsol ki).
Teszteltem a főtápot ami megfelelő értékeket produkált.
PRY pont a front paneltől átjárható a reléig. Nézegettem a hasonló gonddal küzdők hozzászólásait (plusz a youtube-os EEVblog-os videót is) rá is ellenőriztem a tápoldali fólia kondikra de azok beleférnek a tűrésbe. A SM szerint az erősítő "operation" kapcsolásán van valamiféle védelem a végfokok körül. Arra gondoltam kiiktatom hogy tudjak mérni legalább. Gyanaxok még mikrovezérlőre de annak a cseréjét hagynám a végére (ninc$en hozzá kedvem)...
Továbbá a kapcsolás szerint van egy "POWER DOWN DETECT" is de ennek meg nem jöttem rá a szerepére.
Szerintetek?
Nagyon hálás lennék amennyiben megosztanátok velem ha hasonlót tapasztaltatok és sikerült valamire jutni vele.