Hellótok!
A következő gyakorlati kérdés merült fel bennem:
Ha egy tápegység javítása közben belefér a kivett kondenzátor helyére egy nagyobb paraméterű, akkor a - a túlméretezés/élettartam érdekében - nagyobb feszültségűt, vagy a nagyobb kapacitásút tegyek bele?
Ugyan is: van úgy, hogy egy tápban tönkremennek a kondenzátorok. Ha már egyszer szét szedtem, ha már egyszer forrasztok, ha már egyszer úgy is elmegyek a boltba, ha már egyszer ..., inkább a nagyobb kapacitású, vagy a nagyobb feszültség értékű beépítésével érek el hosszabb élettartamot?
Mi a véleményetek?
Köszönettel:
szuts
Sziasztok!
Nemrég vettem egy ezüst kolloid készítő herkentyűt ami nem jött mágneses keverővel, viszont az elmúlt hónapokban már elég sok írást és videót néztem meg ezüst kolloid készítéssel kapcsolatban és láttam hazai de amerikai videókban is azt, hogy az üvegedény alatt ott van a mágneses keverő és az edényben pedig forog a keverő "lapát".
Két kérdésre próbálok választ kapni/keresni ebben a témában de idáig nem sikerült, ezért gondoltam, hogy hátha itt vannak olyan elektronikához, ezüst kolloid készítéshez értő szakemberek akik tudnának nekem megnyugtató választ adni.
Az első kérdésem egyszerű: mi az előnye annak (vagy miért előnyös), ha az ezüst kolloid készítés közben állandóan kavarog a víz az edényben, ennek következtében a két ezüst elektróda között mindig más víz részecskék vannak egy adott millisec. alatt? Végül is a cél az, hogy minél jobb minőségű ezüst kolloid készüljön, ami alatt értem azt, hogy az ezüst részecskék minél kissebbek legyenek és minél kevesebb egyéb nem kívánatos szennyeződés maradjon a végén az üvegben.
A másik kérdés: Majdnem mindenhol olvasom, hogy a már kész ezüst kolloidot ne tároljuk semmilyen elektromágneses tér vagy tárgy közelében, míg egy mágneses keverő éppen hogy egy elektromágneses térrel rendelkező motor, aminek fordulatszáma határozza meg, hogy a keverő lapát milyen gyorsan forogjon az edény alján. Tehát nincs itt egy kis ellentmondás a dologban?
A 3. kérdésem pedig az, hogy milyen árammérő egységet javasoltok ezüst kolloid készítés közbeni áramerősség mérésére? A készülék speckója szerint 1 mA áramerősséget tart fenn a készülék az egész folyamat alatt, én ezt kíváncsiságból egyszer szeretném mérni elejétől végéig. Szintén kíváncsiságból akarom közben a feszültséget is mérni, de az nem probléma. Végül is a feszültség kell hogy csökkenjen le egy induló max. értékről egy minimumra a folyamat végére.
Sziastok!
Éppen takarítok itthon, és csak azt szeretném megkérdezni, hogy a BIOS IC-ket fel lehet-e másra használni?
Az-az lehet-e őket törölni és újra írni? (PL: mint a BIOS frissítésnél újraírni az IC-t)
Az alábbiak vannak itthon:
Winbond W49F002U-12B
Winbond W29C020-12
Winbond W29EE011-15
Amic A290021T-70
SST 39SF020A-70-4C-PH
Csak azért kérdem, hogy kuka vagy megtartsam őket.
Előre is köszi az infót.
sziasztok--adott ez gps vevö,egyik nap müködött,a másik nap már nem látja az SD kártyát...a kérdésem az lenne,hogy az üres kártyát is kell lássa,vagy csak akkor ha megfelelö szoftver van rajta?...önmagában a kártya jo,mert fényképezö gépen képeket lehetett menteni rá,aztán nem tudom hogy maga gps szoftver még rajta van-e a kártyán...üdv!