Üdv!
A tulaj elmondása szerint ismétlődően előfordult ez a jelenség. Újbóli indításkor már a mosás sem indul el. A motor forgórészét meghajtó triak kikészül ilyenkor. Kicserélése után ugyanaz a műsor: mosás még lemegy, de centrifugálás kezdeténél lecsapja a biztosítékot.
Bekapcsoláskor az indítógomb fölötti LED hármas sorozatokban pislog.
Oszcilloszkóppal vizsgálva a triak meghajtását (eltávolított triakkal), észlelhetőek impulzus-sorozatok próbaindításkor. Persze ilyenkor nem mozdul a motor.
Sziasztok. A címben szereplő gépet javítom megbízásból. A hiba ott kezdődött hogy fűtéskor lekapcsolt a klixon mert a másik hőfokérzékelő le volt lazulva a helyéről. Ekkor a mosogatógép programkapcsolója a B betű után egy picivel megállt és várta a hőérzékelő kontaktusát. Ez nem történt meg és a klixon kapcsolgatott, és el is fáradt. A klixont kicseréltem (11ezer forint volt az új) és most a C betű előtt áll meg. Olyan mint ha egy fog lenne letörve és egy kattanás hiányzik csak. Ha ezt az egy kattanást kézzel átbillentem akkor megy tovább a C betűig és itt a program vége. Kérdésem az lenne hogy lehet ezt a kapcsolót javítani, csinált már valaki ilyet vagy cserélni kell? Ha cserélni kell akkor nem szeretnék boltban venni. Jó lenne egy bontott ami működik. Hol tudnék beszerezni? Köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Ennek a mosógépnek nem megy a motorja mosáskor, de még centrifugázáskor sem. A szivattyúja az jó, meg a vizet is beengedi. A motort átmértem nincs szakadás benne, mosásnál egyszer-kétszer kattannak a relék, de meg sem moccan, a program kapcsoló panelján a tirisztor cserélve, de semmi változás. A relék kivéve átadnak, 24V-oltal meghúzatva is jók, panelon fólia szakadás nem látszik, mi lehet? a program kapcsoló? vagy valami más amire nem gondoltam?
Sziasztok!
A következő hiba lépett fel - Zanussi ZC 244 hűtőgép fagyasztója nagyon jegesedik a normál részében viszont 18 fok mérhető bárhova is állítjuk a szabályozót. Azóta van így mióta ki lett takarítva. Segítségeteket kérem, mi lehet a megoldás?
Köszönettel:
Alfonz