Sziasztok!
Áram alá helyezéskor már a PROTECT felirattal kezd, semmilyen gombnyomásra nem reagál, cd-t beveszi-kiadja de nem forgatja meg és teljesen néma.
Végfok-ic, cd-egység eltávolítása után a helyzet ua., a regulátor ic-nél /IC901 LV5680/ vannak eltérések tápfeszekben, 6-8 lábon fele feszültség van a rajzhoz képest, a 14-15-ön pedig 0v a 4,9 ill. 13,5v helyett, az alaptápok mint a 3,3-5-8,5-9v-ok megvannak.
Nem tudom hogy bekötési hiba után lett-e ilyen vagy menet közben, van-e ötlete valakinek hogy mi lehet a gond, a regulátor ic cseréje sem túl egyszerű próbára mert 4-5ezer körül van S-nél és nem egyértelműen néz ki hibásnak, panel teljesen ép, gyanúsnak tűnő alkatrészt nem találtam, köszi.
Sziasztok!
Hoztak egy fent emlitett tipusú rádíót hozzám javításra,hogy nem szól!
Mivel nem vagyok egy nagy csőves rádió szakértő így csak annyit néztem meg gyorsan,hogy a csövek vílágítanak(kivülről nézve)macska szem is világit ha hátulról belenézek,de hangot nem ad!
Szerintem a hangerőt is maximumra tekertem/állitottam de semmi reakció!
Merre induljak el esetleges hibakeresés céljából?
Köszönöm szépen a segítséget!
Sziasztok!
Van egy Denon AVR1705 nálam. Valaki már járt benne, bár javítani nem sikerrült, forrasztgatni sem, csak méregetett. (látszólag)
HIba a következő: Bekapcsolva a gép elindul, LED villog zölden, majd világít is zölden. Nem megy protect állapotba, Végfok jó, a relé nem kattan, nagy trafót nem indítja. Ha a porci lábát nézem, ami a relét indítaná, 0,8V van rajta bekacsolt állapotban (LED zöld..) és 0,52 kikapcsolva (LED piros) Ha lekötötm a procit, kézzel 4,7K-val indítom a procit leválasztva a RLY_POWER lábon, akkor a gép indul, végfok megy, teljes gép magához tér, de nincs kijelzés.
Távra nem reagált. Az IR vevőt kicseréltem, már megy a táv is, ki-be kapcs, stb. működik.
Viszont nincs kijelzés, a kijelző tök sötét. A fűtése megy, villanyt megkapja a nagy trafóról (4,5V)
Gyanús, hogy az LC75721 rossz, ami a kijelőpt hergeli. de hogy lehetne megbizonyosodni róla? kapni ilyet nem lehet persze.. Marad a bontás. google okos, de sajnos oly mélyen mégsem ad adatot, mibe lehet ilyen IC, csak pár sony, meg noname cuccot ad, illetve majdnem az összes denon vackot..
Nincs valakinek ilyen?
vagy bevittem magam az erdőbe?
Gyanús nekem ez a kis fesz. változás a proci lábán. Rossz lenne a proci? (0,8V/0,52V) mondjuk ez nem nagy bibi, megoldható kis segéd áramkörrel, mert legalább változik :) de gyanús, hogy valami földpont bibi lehet, ezért nem megy a kijelzp sem. Viszont aggasztó, hogy az IR vevő rossz volt. Azok nem szoktak csak úgy elhasalni. vagy mégis?
Rajz itt:
http://www.eserxxxxxx.com/download.php?fileid=28823
Minden tippet köszi!
Udv!!!! a munkatársam ugy döntött 30euroért megveszi ezt a kis Marshall ládát,csakhogy bekapcsoláskor kiderült,hogy be sem kapcsol. Persze hozta is hozzám. Segítségeteket kérném,valami tippet a javításhoz. Elöre is köszönöm. Stanley
Olvastad?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!
A cím javításánál, lehettél volna kreatívabb! Javítottam.