Üdvözlök minden tanyalakót!
Két saját tulajdonú magnómat szeretném gatyába rázni. Egyik egy Pioneer CT-506-os. Ezt most vettem nosztalgiából.
A másik Technics RS-BX606. A Technics meggyűrte a kazetták elejét, oly módon mintha túl erős lenne a kuplung.
A nyomógörgőt kicseréltem de a helyzet semmit nem változott. Ezután gyanakodtam a feltekercselő oldal túl nagy nyomatékára.
Érdekes a mechanika mert nincs benne kuplung, hanem a reel motor vezérlő IC tápját változtatgatják tekercselés és lejátszás üzemmódokban.
Ezen csak úgy tudtam módosítani hogy a lejátszáskori feszültséget, egy zener csere segítségével kisebbre állítottam 5V-ról kb. 3.3V-ra.
A hiba így megszűnt,de feltételezve, hogy a gyár sem volt kókler, talán nem ez az igazi megoldás.
A lényeg hogy szeretném megmérni, beállítani a nyomatékot ezen is és a Pioneer-on is de nincs ehhez való mérőkazettám.
Gondoltam megpróbálok venni, ami nem lehetetlen de kissé borsos az új áruk. Érdeklődni szeretnék nincs-e valamelyikőtöknek eladó használt,
de még használható nyomatékmérő és tükrös kazettája?
Azt már csak nagyon halkan kérdezem, ha nincs eladó vagy nagyon drága, akkor kölcsön lehetne-e ilyet kérni valakitől.
Előre is köszönöm megtisztelő figyelmeteket!
Majzinger
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni , Akai GX 4000D orsós magnó motorja terhelés nélkül is melegszik, 20 perc működés után forró. A 2,5 mikrofarádos üzemi kondenzátor kapacitásmérővel mérve jó.
Köszönettel!
Sziasztok!
Hoztak egy fe4nt említett erősítőt hogy csak 1 bemenet az AUX (4) él. Tényleg olyan mintha le lenne testelve a a többi bemenet. Őszintén szólva semmit nem találok a neten , kivéve a tanyán lévő AS 1035 rajzot amiben pont az AZ 229 lap leírása hiányzik. Ha valaki már dolgozott ilyen erősítővel írja már le legyen szíves hogy valójában az a lap mit is csinál .
Köszönettel Belfi!
Többszöri olvasatra találtam a AZ 229 ről némi infót. Ha jól értelmeztem akkor az AZ 229 pont ezt csinálja azaz letiltja a többi bemenetet, csak az AUX2 (4) bemenet él.Ha alapot kiveszem akkor megszólal a többi csatorna is . A csatornák AZ227 kártyákon keresztül kapcsolódnak a keverő részhez. Feltételezem így 4 egyforma nagy jelű bemenetet kapok. Jól gondolom?
Üdv!
Keresem a fenti erősitő rajzát.
Köszönöm!
sanyika45