Sziasztok!
Került hozzám a címben szereplő monitor azzal a hibával h nem indul csak villog az állapot jelző LED.
A tulaj előzőleg kattogást hallot belöle, este kikapcsolta, reggel már nem tudta bekapcsolni.
Szét szedve láttam h egy rakatt elkó púpos a táp egységben és a scaller panelen is
Mindet kicseréltem a monitor most sem hajlandó el indulni, rajzot nem leltem sajnos....
Nem tudom merre haladjak tovább
Feszültséget még nem mértem a tápon, de ez lesz a következő lépés... ha el jutok addig is... (idő hiány)
Üdv István!
Sziasztok!
A fenti típusú monitoron a következő a hibajelenség:
a kép kb 1/ 3-át kitöltő függőleges sávban fehér, a többi része fekete. A fehér sáv vándorol oldalra, egyik szélétől a másikig, majd vissza. Képtartalom sem a fehér, sem a fekete részen nem látszik.
Én nem találkoztam még ezzel a hibajelenséggel, scaler hibára gyanakszom. Mi a véleményetek?
Esetleg rajzot tudna-e valaki küldeni?
Ha szerintetek is a scaler a rossz, esetleg van-e valakinek eladó?
Ezen a képen látható a scaler:
http://kepfeltoltes.hu/view/151104/HP1825_scaler_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előre is köszönöm a válaszokat.
sziasztok.
segítséget szeretnék kérni az említett LCD kijelző javításához.Nincs képe,jól jönne bekötés,tápfeszek,video-formátum,hogy eltudjak indulni valamrre a javítássával.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv,hifi64
Sziasztok
A következő kérésel fordulok hozzátok kaptam egy Fujitsu siemens monitort ami nem kapcsol be .
Szétszedtem és látom a tápegységben van egy alkatrész aminek szabályosan lerobbant a burkolata meg a legtöbb kondenzátor pupos illetve van amelyik teljesen ki is durrant a kondikat kicseréltem de a meghajtó fetet nem tudtam beazonositani csak ez van rá irva
DF 41 meg alatta DM05G5R szóval ha valaki tud segitsen ja és a pontos tipusa L9ZA ..