Sziasztok!
Hozták javításra a fent említett monitort a hibajelenség az, hogy nem indul el.A külső DC tápja az jó,viszont amikor csatlakoztatom és meg nyomom a bekapcsoló gombját(természetesen a gombot kimérte és jó a kontakt) nem reagál mintha nem is lenne rajta táp.Még az előlapon lévő visszajelző led sem reagál,nem világít!
Szétszedtem és átnéztem a panelokat de így elsőre nem találtam rajta semmi hibát.Igazán az lenne a kérdésem, hogy merre tovább?Ha van valakinek ötlete azt szívesen fogadom.Előre is köszönöm a segítséget! :beer:
Üdv:morfeus
Sziasztok
Segitséget szeretnék kérni tőletek egy Acer AL1714 tipusú monitor problémábol kifolyolag .
Minden előzetes jelenség nélkül az egyik pillanatról a másikra elsötétült , azota csak arra reagál ha kihuzom és visszadugom a táp dugót akkor egy pillanatra felvillan a kép .A monitor külső tápról müködik ,tehát a 12v os tápdugot huzogatom ki-be akkor produkálja a jelenséget , hogy a kép bevillan egy pillanatra ,az esetleges kontakt hibákat már megnézegettem !
Merre keresgéljem a hibát illetve mi lehet a hiba oka ?
üdv
Van két ACER AL-1715 tipusú monitorunk mindkettő ugyanazzal a hibajelenséggel, nevezetesen: időnként elpirosodik a kép majd egy idő elteltével visszavált rendes képre és megy tovább mintha misem történt volna.És ez ismétlődik véletlenszerűen.
Amugy minden látszik rajta rendesen csak pirosas árnyalatot kap a kép.
Ha találkozott már valaki ezzel a hibával mondja már el nekem általában mi okozza ezt a hibát ,hogy kevesebb időt kelljen hibakeresgetni.(A SM-ja megtalálható feltöltve.)
köszi
sandor
Szevasztok!
Bizonytalan hálózati érintkezés után, a monitor nem mutat életjelet.
A monitorban a tápok, kvarcok, látszólag minden jó, de a készenléti led se világít.
Cserélném a benne levő MX25L1605 tartalmát, a szikrázástól meghibásodott helyett.
Sajnos eddig, sehol nem találtam hozzá.
üdv
Dr.Távadó