Szép napot mindenkinek!
A témában jelzett LCD monitoron a csatolt fotókon látható képtartalom van, nekem ez a felbontás hibáját juttatja az eszembe(ötletelgettem a hibával kapcsolatosan).A tápegység része hibátlannak tűnik, feszültségek, kondik jók.A "Factory Reset" aktiválásával a hibajelenség nem változott.Ha nem kap jelet a számítógéptől a monitor, akkor pedig mintha kettő képet lehetne látni a logón,"úszik" a logó képe. Kérem aki találkozott már hasonló hibával ossza meg a tapasztalatát, ötleteit.
Köszönöm előre is.
Tónió
Sziasztok!
A kérdéses monitor bekapcsolás után kb 15-20 másodperc múlva kikapcsol.
Amíg megy, az OSD-s részt kirakja (bemeneti forrás megy hogy nincs jel) aztán kikapcs.
Indulásnál 20W körül vesz fel, háttérvilágítás bekapcsolása után 40W körülre felugrik.
Tápban műszerrel (nem szkóppal mérve) a feszültségek kb jónak mondhatók.
A háttérvilágítás LED-ek jók, világít mindegyik, de ha lehúzva kapcsolom be akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Ha a kijelzőpanelt húzom le akkor is ugyanúgy kikapcsol.
Van értelme egy táp átkondizásnak?
Nincsenek felpúposodva, nem mértem még őket.
Samsung szervizt - állítólag - megjárta ott 55eFt-ot mondtak a hozzá való alkatrészre.
Úgy látszik most ilyen hetem van, alapból nem foglalkozom TV/Monitorokkal de 2 nap alatt ez a második.
Köszi,
Krisztián
Sziasztok,
Adott régi jó CRT monitorom még 1998 magasságából, ami végre nyugdíjazásra kerül. Soha egy szava nem volt hosszú éveken át, viszont már régen együttélek egy olyan problémával, melyet úgy döntöttem megpróbálok megjavítani, végülis a kapcsolási rajz is adott, hátha tanulok valamit.
A monitor maga működik, noha a kép csak jónéhány perces melegedés után lesz kontrasztos, de a legnagyobb baja, hogy bizonyos fehér csíkokat lehet látni az előtérben. Ezek a csíkok nem mozognak, egyszerűen csak ott vannak.
Készítettem egy képet róla. Nyilván a nagy fekete kihagyás az nem látszik szabad szemmel, sőt a zöldes hullámok sem, de az enyhén lejtős csíkok szépen látszanak még a fekete területen is. Olyan, mintha mindentől függetlenül kerülnének oda. Ha a monitor 85Hz-es üzemmódban van, akkor a csíkok sűrűbben jelennek meg, ha 60Hz-es, akkor ritkábban.
Kérdésem annyi, hogy van-e valakinek ötlete, hogy körülbelül hol keressem a hibát, van-e esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalat. A tervem az, hogy belenézek, átnézem az elektrolit kondenzátorokat, megvizsgálom a forrasztásokat, de jó lenne ha legalább a panelt be tudnám határolni, ahol nagy valószínűséggel a hiba van.
Köszönöm.
Szevasztok!
Keresem a FSP043-2PI01 monitor tápegység olyan kapcsolási rajzát, ahol az értékek is fel vannak tüntetve. Az ügyfél addig használta, amíg a kondenzátorok kipúposodtak és a tápegység primer része felrobbant. Az IC megvan, de a zénerek értéke kétséges. A tapasztalat alapján kicseréltem őket és a készülék beindult. Viszont öt perc működés után újra indulgat. Ilyenkor a táp IC túlmelegszik, kézzel már nem lehet érinteni és ezért indulgat újra. Elképzelhető, hogy a trafó is megszenvedte a robbanást? Olyan, mintha nem jó frekvencián menne és a trafó is egy kicsit melegszik.
Kérném a segítséget.
László