Sziasztok!
:oops: Tanácsotokat kérném, mert bár rengeteg videót javítottam már, most mégis kifogytam az ötletekből.
Minden rendben működik ezen a készüléken, "csak" a gyors tekerés lassúbb mint szokott lenni. Másik érdekesség, hogy (mindkét iránynál) a szalag vége előtt kb. egy perc műsoridőnyire leáll a csévélés teljes ki/be fűzést követően vált vissza lassú csévélésre. Végállások rendben. Mechanikát átnézve nem találok eltérést a jelöléseknél.. üzem mód kapcsoló tisztítva.
Köszönettel: Kiss Z.
Keresném ennek a régiségnek a rajzát.
Ez agy olyan videó amiben a szalagok orsói egymás fölött vannak. A szalag egyébként a VHS mértével egyezik meg. A hibája sajnos nagyon galád. Minden nagyon frankó míg meg nem nyomjuk a felvétel gombot. Ekkor hal relékattanás és lekapcsol az egész készülék tápja. Ki kell húzni a konektorból picit várni visszadug és bekapcsolható. Valami túláram léphet fel ami miatt a táp védelme szerintem leold. Rajz nélkül félek nem fog menni.
Laci
Üdv mindenkinek! Minap hozzájutottam egy panasonic SVHS videóhoz és egy érdekes hibába botlottam. A kép zsizsikes.. Kikondiztam az ilyenkor szokásos dolgokat /hybrid, HQ pack/ de a hiba maradt. Kapott egy bontott fejdobszerelvényt, és lám, megjavult. Gondoltam, h biztos a motorvezérlő IC, vagy az ott lakó elkók száradtak ki, csere, hiba megmaradt. Cseréltem a forgótrafót is, ugyanúgy kása hegyek. Maradt a fej, még jóhogy. :D Cserélve szép kép, problem megoldva, fejdög. /Szkópom nics, ha lenne nem tartott volna eddig a felderítés./ Amire kíváncsi lennék : Gyakorlatilag egy bontatlan készülék volt, nem volt széthajtva, a dobon sem látszik kopás, fejek még nagyítóval nézve is épek. Mivel lehet így elbarmolni, ami nem hagy nyomot? Demagnetizálás megárthat ezeknek a zöld amorph fejeknek?
Sziasztok!
A fenti videómagnóm hosszú állás után nem kapcsolt be. A tápot már évekkel ezelőtt átkondiztam, így a power mikrokapcsolót gyanúsítottam meg. A kapcsoló mérve jó, összeérintve a két lábát, akkor sem működött. Rajzot találtam itt a tanyán hozzá. Kiderült, hogy a power gomb jelét átvezetik a lehajtható előlapon. Az előlapi gombokat sorra kipróbálva az eject gomb is csak félig felhajtott kezelőegységgel működik. Szerintem a pult szalagkábele kezdi megadni magát.A pultot szétszedtem a kábel ragasztva van a panelhez, nem bontható. Esetleg meg lehetne próbálni szalagkábellel átkötni, de azt csak végső esetben tenném. Nincs esetleg valakinél ilyen kapcsoló panelja bontva? A pana száma VES0594, sininél már nem rendelhető. Ilyen idős gépnél lehet hogy a bontott alkatrész is hibás már, de hátha van bontáson valakinél ilyen masina, amiből kimenthető lenne az alkatrész.
Üdv Józsi