sziasztok:
tájékozatlanságomat nem palástolva kérdezem, mire valók a képeken levő kábelek.
Bálint
Üdv!
Lenne egy fogyasztós és egy normálteres hűtő konténer.
A tulaj csak a normálteret szeretné használni.
Hogyan lehet leállítani a fogyasztó teret?
Amit eddig csinált:
Hosszan nyomra a bekapcsoló gombot a fagyasztó tér vezérlőjén, nem állt le.
Lehúzta a csatikat a fagyasztó tér vezérlőjéről, leállt a normál tér is.
Mi lehet a megoldás?
Kösz
Sziasztok!
Egy egyedi gyártású kínai szerkezetet javítok, aminek még típusa sincs ezért nem tudom megírni. Lényeg, hogy van benne egy 8 lábú SMD IC amelyről gondosan lekaparták a feliratot. Az IC +12V-os tápot kap. A 2-es lábára megy egy 3,3MHz-es négyszögjel, de a kimeneten nincs semmi. Pontosan nem tudom, hogy az 6-os vagy a 7-es láb a kimenet, mert össze van kötve. Én arra tippelek, hogy ez egy teljesen visszacsatolt műveleti erősítő, melynek az invertáló bemenete és a kimenet össze van kötve és a neminvertáló bemenetre kapja a jelet. Csatolok egy rajzot. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez.
1. NC
2. IN+ (szerintem nem invertáló bemenet)
3. GND
4. NC
5. GND
6. Out vagy IN-
7. Out vagy IN-
8. +12V
Üdv.
Sziasztok!
A napokban leállt a címbeli gázkazánom működése.
Az üzemelést jelző led pirosan világít.
Az üzemmód választó kapcsoló helyzetétől függetlenül, ha kikapcsolom a fali főkapcsolóval, majd pár másodperccel később vissza, akkor a visszakapcsolástól számított két másodperc múlva kettőt villog zölden ( mintha szabályosan működne ) és átvált folyamatos pirosra.
Amit még megfigyeltem, hogyha kikapcsolom az előbb említett fali kapcsolóval, majd vissza, akkor valami kattan benne egyszer kb. két másodperccel a visszakapcsolást követően.
Az üzemmód választó kapcsoló " OFF/RESET " állásában sem törli a hibát.
Az említett kattanáson kívül semmi életjelet nem ad.
A vezérlőpanelen a két elektrolit kondenzátort kicseréltem ( 470uF 50V és 47uF 50V ), a két műanyag kondenzátort pedig csak kiforrasztottam és ellenőriztem a kapacitásukat ( amit jónak ítéltem meg, de azért inkább kicseréltem volna újakra, mivel a kazán már tíz éves elmúlt ), majd mivel nem kaptam újakat, így visszaforrasztottam őket a panelba és a panelt átforrasztottam, a hiba azonban maradt.
Amíg működött, csak akkor világított pirosan a led, amikor a víznyomás lement 0-ra.
Ilyenkor ki kellett nyitni a feltöltő szelepet és 1.5 bárra fel kellett tölteni a kazánt vízzel, majd ha ezután az üzemmódválasztó kapcsolót " OFF/RESET " állásba tettem törölte a hibát.
Most azonban a víz 1 báron volt ( azért utána töltöttem úgy, hogy 1.5 bár legyen ), tehát nem amiatt állt meg.
Olvastam olyat, hogy a tágulási tartály tetején van egy szelep ( amit meg is találtam ) és erre kell csatlakozni egy nyomásmérővel és meg kell mérni a levegő nyomását és ha nincs azon az értéken aminek a tartályban lennie kellene, akkor egy pumpával, vagy kompresszorral fel kell tölteni 1.2 bárra.
Húzgáltam le érzékelőket is közben bekapcsolva a fali kapcsolóval a kazánt, de semmi változás.
Műszerrel is mértem szakadásra a ventilátort, gázszelepet, keringtető szivattyút, de ezek mind jónak tűnnek.
Ami viszont feltűnt, hogy az áramlásszabályozó ( ide csatlakozik be a kazán alján levő feltöltő szelep ) két saruján szakadást mértem 200 Mohm-os méréshatáron is.
Nem tudom, hogy ez rossz-e, vagy nem.
Mi lehet a baja a kazánomnak?
Köszönöm, előre is aki elolvassa és esetleg segíteni próbál.
Üdv: Ladakölyök
Megoldva: A fűtési NTC érzékelőeleme volt a hibás. Kiszereltem és műszerrel rámértem az érintkezőire és 200 MOhm méréshatárban is szakadást mértem. Ekkor megmelegítettem, majd ismét rámértem és mértem rajta ellenállásértéket ( 20 kOhm állásban 6.65 kOhm-ot ) ami hűlés hatására növekedett ), visszatettem és már indult is a kazán. Van meleg víz és a fűtés is működik. Természetesen ezt az NTC-t új alkatrészre fogom cserélni, mert valószínűleg döglődik, de addig is a kazánom működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Ladakölyök