Szevasztok
Vettem egy LS-927 es univerzális egér patkányriasztót,mivel a cincogi beköltözött a kazánházba,namost ez ugy ketyeg mint egy elemes falióra.
A miheztartás végett,nameg a kiváncsiság végett is,szét kaptam,nem e egy bombát vettem,hát első meglepetésre már át is vertek,mivel az van a papirjába irva,hogy elektromos impulzusokat is alkalmaz a készülék,na ebben semmi erre utaló nyom nincs egy 555 ös van benne meg egy másik ic amiről lecsiszolták a tipusát,pár tranzisztor,két pjezó sugárzó.Na a kérdés az lenne ennek igy kell ketyegni,mert igen csak bosszantó.Igaz egeret nem látok.
Sziasztok!
Tegnap vettem az unokámnak az akváriumához egy felső világítást. Ilyet.
A tápjában van IC (BP3167E), a szekunder oldalról nincs semmi vissza szabályozás. A kijövő feszültsége: 76V. Ez vagyon sok, nagyon nagy a fényereje. Le kell(ene) csökkentenem, de nem tudom, hogyan csináljam. A szek. oldalon csak egy db. dióda, és egy 22uF-os elkó van. Ismeri valaki ezt az IC-t? Lehet szabályozni vele a kimenő feszültséget? Van valami javaslat, hogyan csökkentsem a kijövő feszültségét a tápnak?
Köszönöm: formasu
Hello!
Adott a tárgyban nevezett GPS (panel fotó mellékelve).
A történet ott kezdődik, hogy külön van táp csatija (5V 2A) és külön van USB csatija (5V 0,5A).
Az USB-s töltőkkel folyamatosan merült, de még lemerült aksi mellett villogó háttérfénnyel is működött. (Spéci tápcsatlakozója van, 3 helyen sem kaptam megfelelő csatlakozót, ezért használtam USB-ről.) Jó darabig működött így majd 1x füstjelek kíséretében beadta a kulcsot, miközben USB-ről volt táplálva.
Pillanatnyilag sem tápról, sem USB-ről, sem akkuról nem hajlandó felébredni.
A hiányzó alkatrész bal oldala az USB 5V+ (pontosabban 4,41V 5,13V betápnál), míg a jobb oldala GND.
Tehát még a csalakozón 5,13V mérhető és 0 ellenállással kerül a bal lábra, ám ott már csak 4,41V mérhető.
A készülék 0,009A-t fogyaszt jelen állapotában USB-n és 0,013A-t, ha az aksija is rá van dugva függetlenül attól, hogy feltöltve vagy lemerülve.
Az aksi+ a Q18-on még ott van (C77 alatt).
Mi lehetett az az alkatrész, ha a +/- között van és ennek hiányában még aksiról sem megy?
Sziasztok
Valakinek meg lenne a kapcsolási rajza az utókeringető panelről? U2008B ic van benne.
Köszi
Üdv
Szabi