Sziasztok!
Rakosgatok össze egy kis rádió stúdiót.
Mikik, keverő, zenegépek megvannak.
Viszont kellene egy fejhallgató erősítő+szétosztó, amire min. 4 fejhallgató rádugható, hogy műsor közben a riporter no meg a vendég hallja mi megy ki az adásba.
Valakinek valami ötlete kapcsolásra, vagy kész megoldásra?
Nem kisérletezgetnék saját kapcsolás kitalálásával időhiány miatt.
köszi,
Sziasztok!Tanácsotokra lenne szükségem a fent emlitett auto rádioval kapcsolatban ,a problémám a következö :Ez az autorádiot egy ismerösöm szó szerint ki akarta dobni az autobol mivel sok bosszuságot okozott neki ,mert nem akart müködni egyáltalán .Amikor kivettük az autobol , és külsö traforol táplálva probáltuk akkor szépen müködött.Igy aztán ujra visszatettük az autoba ,ahol"természetesen" ujra nem müködött ,igy nekem maradt .Érdekes modon egy darabig nagyon jol ment ,aztán valami történt és,most csak 200 khz es lépésekkel lehet végighangolni a rádiosávon.Amig jol müködött addig 50 khz lépésekben lehetett hangolni .most viszont pldául 87.5mhz röl egy lépésben 87.7 mhz re ugrik ,és vannak bizonyos nyomogombok amik nem is müködnek egyáltalán .Valami DSB 3013 százlábu van benne .Azokon a frekiken amire be lehet hangolni normálisan müködik nagyon érzékeny rádiocska szeretném megmenteni a kukátol ha egy mod lessz rá .Sajnos csak ezt a képet találtam a neten rola !A következö gombok müködnek:UP,DN,BND ,MUTE,LOUD, ST/MO, PWR. Nem müködnek :SEK , SEL,CLK ,AS/PS,nyomogombok.Remélem elöbb-utóbb akad olyan aki találkozott ezzel a "csodamasinával" is. Hogyan fogjak hozzá a hibakereséshez bármilyen tipp jol jönne....?
Sziasztok!
A fenti autórádió előlapi szalagkábele meg volt szakadva. Próbára áthidaltam, de bekapcsolásakor a kijelzőn kb. fél másodpercig a TRANSMIT 1 felirat látható, majd [ ] 1 és semmi gombra nem reagál.
Az SM-ben találtam Reset leírást, de valami Mask key-t meg Master key-t emleget, amiről nem tudom, hogy micsoda, hol van stb. Test módba beléptem, de itt elakadtam. Becsatoltam az SM-ből az említett részletet.
Minden segítséget szívesen veszek.
Üdv:
Gyula
Sziasztok!
A címben említett erősítőnek álltam neki.
A hibajelenség..
Nem szól egyáltalán.
Az előélete: Volt egy házibuli, meghajtották azt nem szól.
Elsődlegesen megakartam keresni a Service Manualt hozzá de nem találtam.
Na akkor rákeresek a végfokra (STK1045) de amiket találtam a neten, azoknak semmi köze nincs hozzá!
http://www.electronica.ro/audio/STK1045.shtml
A végfokról raktam fel egy képet.
Ezen csak 1db 2SC2393, 1db 2SA798, és 1db 2SD734 található.
Valaki ismer esetleg ehhez hasonló rajzot-e végfokhoz.
Arra már rájöttem, hogy a 2SD734 az esetleg némító funkciót lát el.
A bázisa az visszamegy a tápra, az emittere GND, a kollektora egy ellenálláson keresztül
megy a barna kábelra amit lentebb írok.
A tüskesornál (a kép jobb oldalán) PIROS és FEKETE kábelek a bemenetek.
Na itt úgy tűnik, mintha SZIMMETRIKUS bemenet lenne.
De az alap rajznál ASZIMMETRIKUS a bemenet.
A BARNA kábel az visszamegy a bement választóhoz, úgyhogy én arra tippelek hogy ez a LINE OUT lesz.
De ez már ASZIMMETRIKUS.
Igaz eddig még csak a tápokat mértem át.
A félvezetőket még nem.
Mert egész eddig rajzot halásztam hozzá.
Úgyhogy lehet az marad, hogy visszarajzolom a végfokot.
A segítséget előre is köszönöm.