Sziasztok!
Kaptam egy ilyen rádiót javításra. A végfokot ki is cseréltem benne. Viszont nem tudják a kódját. Tudna nekem valaki ebben segíteni?
Ezek vannak ráírva: typ: BE7955
SER NO: 65003244
EC: 101
Vonalkód: 7955FM065003244
Köszönöm a segítséget.
Gábor
Kedves Kollégák!
Egy JVC TD-V562 deck került hozzám javításra a következő hibával: Az ajtó nem nyílik ki teljesen, kazettát azért be lehet tenni, becsukás megy.Tekerés előre-hátra megy. Play gomb megnyomása után az ajtó picit visszanyit, lejátszás így is elindul, de gyorsan forog a szalag, számláló vadul számol. Vagy néha az ajtó többször is kinyit-zár, de nem minden esetben jelentkezik ez a probléma.
Mielőtt ez a hiba jelentkezett volna, olyan probléma is előfordult, hogy minden funkció működött, de lejátszás közben a kazettából a szalag egy idő után kitekeredett és így a gép leállt.
Kiszereltem a mechanikát, és újjal forgattam a programkerekeket hajtó fogaskereket. Az tűnt fel, hogy a fej feljön, de a nyomógörgők nem, bár a nyomógörgőket mozgató kerék forog. Mérni semmit nem tudok üzem közben, mert a kazettaajtó kinyílik, becsukódik. Ha jól láttam a mechanika robbantott rajzán, a mechanika mode select kapcsolója a nyomógörgőket felhúzó programkerékkel forog együtt. Én ennek a kapcsolónak a hibájára gyanakszom.
Van valami tapasztalatotok evvel a mechanikával kapcsolatban?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Sziasztok!
Van nálam egy bassgitárba való előerősítő panel, amely 2db TL062 -vel felépített mély, magas és közép hangszínszabályzót tartalmaz. A gond a közép-szabályzóval van, mivel ha kiemelés felé tekerem a potit akkor kiakad a műveleti erősítő kimenete. A panelről kirajzoltam a kapcsolást, a 20k poti a közép szabályzó, a kiemelés a 2k2 ellenállás irányába van. Nekem gyanús hogy a felső erősítő a nagy + visszacsatolás miatt átmegy schmitt triggerbe...
Találkozott már valaki ilyennel?
Üdvözletem mindenkinek!
Keresem a fentnevezett (DUAL CHANNEL POWER AMPLIFIER PA200) erősítő kapcsolási rajzát,mert nem találom sehol.
Felteszek képet róla nagyon úgy néz ki mintha BEAG lenne de nincs gyártó feltüntetve. Különben a gondom ezzel az erősítővel,(+40V) (-40V) a tápja
A hangszóró kimenetein (4-8-16 ohm)-os ládákat lehet kacsolni a kimeneti feszültség 20V (4ohm)-on de 14V-nál vágja a jelet (torz)!
Ha valaki tudna ebben segíteni azt nagyon meg köszönném!
Mellékelek képeket hátha találkoztatok ezzel a géppel.
Várom megtisztelő válaszotokat.
Üdv:buszosgyuri.