Üdv!
Van nálam egy Sony videó. Nem indul a tápja, a szokásos katt-katt-katt másodpercenként. Kicseréltem benne az összes elkót, az optót, a feszültség referenciát, kínomban már a tápIC-t is, mindhiába.
A rajz:
http://kepfeltoltes.hu/view/091112/sony_www.kepfeltoltes.hu_.gif
A pirossal jelölt helyeken leválasztottam az áramkört, hogy ne zavarjon be, a zöld alkatrészek cserélve. Műterhelés van a kimeneten. A bemeneten megvan az egyenirányított hálózati feszültség, a tápIC megkapja a névleges tápot (13V), a szekunder oldalon a kattogással szinkronban megjelenik a feszültség is arra a rövid időre, amíg egy impulzus lefut.
Ellenállásokat végigmértem, mindegyik névleges. A bemeneti áramkorlátozó értéke 0.33 ohm, ezt nem tudom ellenőrizni, a műszerem nem ennyire pontosm, de az értéke kisebb mint 1 ohm, úgyhogy jónak feltételezem.
Tudtok segíteni? Mit nézzek még ezen a szutykon?
DM
Happy new year, guys,
After having winded a cassette, the above-mentioned vcr:
- normally triggers the re-winding mode;
- but because the tape broke at the very end of the cassette, the servomechanism stubbornly wants to rewind ─but the tape is broken─, preventing any command keys to stop it.
Consequently, the cassette can't be ejected.
What would you do or check first?
Thanks for your proposals
Marc
Üdv. mindenkinek!
Segítséget kérnék egy JVC BR-S605E videómagnóhoz.A készüléket bekapcsolom a főkapcsolóval hátul majd a operat gombbal elöl és berakom a kazettát,de nem indul a lejátszás ha nem az E41 majd az E56 hibakód lesz kiírva.Funkciókra nem reagál mint ha lefagyna a készülék.Esetleg lenne valakinek ötlete?Köszönöm!
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy milyen trükkel tudnék belemászni a videóm szervízmenüjébe? A másolásvédelmet szeretném benne kikapcsolni hogy tudjak digitalizálni eredeti VHS-t, és ahhoz kellene. Köszi!