Sziasztok!
Ez a saját gépem. Még anno a Keravill-ban vettem. Jó rég volt.
Kb 15 éve szétszedtem, mert a csapágy tönkremenetelét megelőzendő szimmeringet akartam benne cserélni.
Kicsit elhúzódott.
És biza nem tudom már, hogy az előlapján lévő választó "nyomókapcsolók" hogy is voltak bekötve.
Ha ne adj isten valakinél van egy ilyen gép és lefotózná nekem, azt megköszönném!
Tudom kapcsrajz alapján is belehet kötni, de ahhoz bogarászni kellene!
Pár fotó az azonosításhoz:
A gép: http://www.ukrboard.com.ua/imgs/board/50/1276850-1.jpg
Kezelő közelről: https://39.img.avito.st/640x480/3501510439.jpg
Kezelő hátúról a hőfok kapcsolóval és a centrifuga felező kapcsolóval: http://i056.radikal.ru/1710/17/537c9eafbd2c.jpg (Sajnos a kábelek színe nem látszik)
Ez lehet, hogy az, de nem biztos: https://09.img.avito.st/640x480/3765540109.jpg (Lehet elég lenne ennek a neten letárolt régi oldalát megkeresni)
Felülnézet 1: https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/582504632_4_644x461_pralko-suszarka-indesit-wdn-2296-xwu-dom-i-ogrod.jpg
Felülnézet 2: https://static.baza.farpost.ru/v/1517980887295_default(Lehet, hogy az előző mégis ez a gép, mert igy a felső kábel színek stimmelnek.)
ET lévő rajzok:
https://elektrotanya.com/indesit_wdn2296xwo.pdf/download.html
https://elektrotanya.com/indesit_wdn2296xwu.pdf/download.html
https://elektrotanya.com/indesit_wdn2296xwu_sch.pdf/download.html
https://elektrotanya.com/indesit_wdn2296xwu_sch.pdf/download.html
Köszi!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a címben szereplő mosógép motor bekötéséhez. A lényeg az lenne, hogy a kisebb fordulattal (300rpm) jobbra tudjon forogni.
Üdv : Zsolti
Üdvözlet.
Az lenne a tiszteletteljes kédésem, hogy tudom megállapítani egy HTK12AA tipusú kompesszorról hogy jó-e?
Illetve bekötni, ha jó.
Köszönettel:
Miklós
Sziasztok , kis érdekeség mikor a "szaki" olyan munkát is beváll amihez nem ért , tegnap telefonon :
"Volt a villanyszerelő bekötötte na tűzhelyt , de a sütő nem működik , és azt mondta nézésem meg műszerésszel "
Ma kimentem , mikor levettem a tűzhely hátlapját csak pislogtam . z/s meg a kék közösítve az N áthidalóval fázisra kötve , a sütő óra sötét , nincs kijelzés . A tűzhelyhez vezetve direkt 5X2,5 vezeték egy másik helyiség fém elosztószekrény oldalára 3X16A biztosítékra kötve , de a szekrényből is már 4 vezeték jön és onnan z/s kék közösítve .
Szerencsére így nem használták , és a 400V betáp próbálkozást csak az óra elektronika tápja bánta .
Bekötöttem szabályosan (ott volt a bekötés a hátlapra pingálva ), az órát megjavítottam és mondtam , hogy keressenek valakit aki a biztosítékot is szabályosan beköti , addig ne használják .