Sziasztok!
CCFL csöveket cseréltem ebben a monitorban és utána ez a kép fogadott. Mosott, zajos kép. A táppanelen még nem cseréltem az elkókat, csak az invertertrafó környékén. Egyébként 4 éves a készülék jó minőségű Rubycon kondik vannak a tápban. A scaler panelen kicseréltem a elkókat, de nem változott a helyzet. Az alap baja az volt, hogy öregek voltak a csövek, piros színnel indult, majd letiltott a vezérlő ic. Eepromot cseréltem már de nem változott. Csatlakozások ellenőrizve, átforrasztva. LVDS kábel rendben.
Videó:
http://upload.indamail.hu/dl/?tid=4edfef317664fd2a89a615c16a0668f8b
Kérlek titeket ha valaki találkozott ilyen hibajelenséggel, segítsen.
Köszönettel: Comman.
Belinea 108015 Monitoromban a sortrafó csere után elment a képélesség. Dupla fókuszos Monitorcső, potméterek nincsenek. Belínea Monitor rutinos javításában jártas személy tanácsát kérem. Szakszervízt nem találtam. Szervízkönyvem van, a menüben a fókusz nem állítható. Köszönettel várom valaki segítségét. zsolt2012@indamail.hu
Üdv Mindenki!
Sajnos a monitorok lelki világában nem nagyon vagyok otthon..., mint tény.
A probléma az, hogy időközönként a kép két széle összeugrik párnatorzítást is produkálva és nem reagál a nyomógombok általi beállításokra sem, ha a vízszintes menük között navigálok. A kép két szélén egy széles fekete sáv van, de a kép látható ugyan. Olyan, mintha a raszteráramkör nem menne, de lehet bármi a horizontális körben. Ezt vajon mi csinálhatja? :oops:
Talán a digitális vezérlő, vagy maga a raszteráramkör, vagy úgy unblock a teljes vízszintes eltérítés?
Időnként a hálózati főkapcsoló ki-bekapcsolására helyreáll a rend, de van amikor hosszú pihentetés után. Valami elmelegszik? :hmmm:
Sajnos konkrét rajzot nem találtam a tanyán. Ha valaki tudna segíteni ebben, vagy szakmai tanáccsal, akkor azt megköszönném :bow: , mert eddig csupán addig jutottam, hogy a kényes melegedős forrpontokat átforrasztottam.
Sziasztok!
Kb. 2 éve vettem kettő monitort használtan. A fenti két típust. Az egyik még pár hónaposan tönkrement a másik most adta meg magát .
Mindkettőnek a hibajelenségei ugyan azok.
Hibajelenség: A bekapcsolás után a narancssárga Led zöldre vált, ekkor kattan egyet, aztán még egy kattanás és narancssárgára vált vissza. Majd ezek ismétlődve folyamatosan ez megy. A képernyő nem kapcsol be.
Nem vagyok nagymester, csak alapismereteim vannak, pedig szakmám szerint ekekrónikai műszerész vagyok, csak már jó pár éve teljesen más területen dolgozok.
A kattanást természetesen a relé adja, gondolom, valami beterhel valamit és leoldhat a védelem.
Eddig a végfok tranyot forrasztottam ki, az talán jó! Továbbá az alaplapon és a képcsőnyakon forrasztottam újra egy jó pár forrpontot.
Kérem a segítséget mindenkitől, aki tapasztaltabb a témában, mint én!
Sajnos sok mindent elfeledtem már, úgyhogy ha lehet, úgy írja már meg a választ , mint egy kezdőnek.
Pár kép :
