Hello!
Ismét itt vagyok... :(
A mai eset:
Adott egy BenQ FP51G monitor.
Bekapcsolásnál nincs kép (fénycsövek mennek), majd szép lassan kezd megjelenni néhány színes pont, egyre több, majd csíkok, és a végén az egész kijelző alulról fölfelé (vegy felülről lefelé) kifehéredik.
Táp jó. Én procira, scalerre vagy panelre gondolok.
Találkozott már más is ilyennel?
Sziasztok!
Egy eléggé érdekes jelenséggel állok szembe:
Hoztak egy Benq FP767 17" s monitort, azzal a hibával, hogy bekapcsolás után kis idővel, 1-5 perc idő elteletével, de van amikor 10 perc múlva, teljesen kikapcsol.
Kondikat kicseréltem a tápban, ráforrasztottam az inverter trafóinak a lábaira, most javult a helyzet, olyan szempontból, hogy egy óra alatt 1 alkalommal kapcsol ki (nem stand-by ba vált, hanem teljesen, mintha kihúzták volna a konnektroból)
Talán végig kellene forrasszam az összes alkatrész lábát?
Sziasztok!
A címben jelzett 22"-os, LED háttárvilágítással működő monitor azt a parajelenséget produkálja, hogy alkalmanként a jobb felső sarokból kiindulva, két részletben félig lekapcsolja a háttérvilágítást.
Tehát első lépésben a jobb felső sarokban elhalványul a háttérfény, majd pár másodpercre rá középtájon is ugyanígy tesz. A képernyő alsó szekcióján és a bal-felső oldalán továbbra is intenzív marad a háttérvilágítás.
Nem mindig jelentkezik a hiba, - akár napokig sem - ha viszont egyszer rájön a görcs, akkor sorban egymás után produkálja a dolgot.
Egy-egy ilyen jelenség után ha stby kapcsolóval lekapcsolom a monitort, akkor mindig jó képpel tér vissza, hogy kb. egy perc után ismét eljátssza a produkciót.
Nem igazán tudom hogy merre induljak el. A kijelzője egy hátulról alaposan leburkolt nagyon vékony egység, de nem igazán tudom, hogy egyből kijelző hibában érdemes-e gondolkodni, vagy inkább az elektronikában lesz a gebasz. KH-ra nem reagál, hiába püfölöm...:-)
Bármilyen tapasztalatot és konstruktív ötletet szívesen vennék.
Köszönöm!
dongo
:hmmm:
Volt nálam egy halom belőle, különböző, szokásosnak mondható hibákkal.
Sorolom őket azoknak, akik nem ismerik:
C821, C818, C703, C704, C707, C708 kondenzátorok elfáradnak. Sajnos ez a ritka, általában nem ez a gond.
Vannak a 2SC5707-ek, melyek lezárlatosodhatnak, olcsón beszerezhetőek.
Vannak a IRFU9024N vagy FQU11P06 FETek, ez a leggyakoribb probléma. Viszi a biztosítékot is (PF801, 3A, jó drága), oka 99%-ban a C5707-ek közötti fólia-kondenzátorok elfáradása, mindenképp ajánlott cserélni őket, mert fél óra után megy az új FET és az új biztosíték is a kukába. Érdekes jelenség, hogy általában a külső megy tünkre, belsőt talán még nem is cseréltem. Oka az lehet, hogy a hozzá tartozó két C5707 közrefogja az említett kondit, mig a belsőnél csak az egyik oldalán van közvetlen mellette a tranzisztor, így aztán megfőzik. Nehéz ide való 0.22uF-s, 160V-os fóliakondit szerezni, általában a 250V-os elérhető, aminek persze már már a furattávolsága. Szóval ezeket a kondikat (a jót is) érdemes cserélni, mert megszivat...
Azonban az én bajom most más. Van egy ilyen nálam, amin lefutottam már ezeket a köröket, bár gyanús volt, hogy a biztosítéknak nem volt semmi baja. Szóval ez bekapcsol, majd hosszabb idő után, mint a szokásos 2sec, kikapcsol. Kb. 5sec. Mivel elsőre nem találtam semmit, kapott új FETeket, tranyókat, kondikat, de semmi javulás.
Látott már valaki ilyet? Elsőre az inverter vezérlő és a feedback jónak tűnik, a fénycsövek is működnek. Valami tipp? Egyszer már belefutottam olyanba, hogy a CCFL teszter felkapcsolt a csöveket, mégsem voltak jók, de ennél a típusnál nem találkoztam még fénycső hibával.
:help: