Sziasztok!
Mivel volt ma egy kis időm így jobban áttanulmányoztam a kis műszeremet(MX-25 507)és találtam rajta egy mérési tartományt vagy inkább funkciót,mégpedig az RTD-mérését!Kérdésem az lenne ,hogy konkrétan mit takar az RTD?Válaszokat előre is köszönöm!
UI:Tulajdonképpen minden funkcióját aránylag mélyrehatóan tanulmányoztam de ezt még nem! :hmmm:
Mindenkinek további szép napot!
Üdv:morfeus
Szevasztok!
Néhány hónapja megépítettem az LCM3 műszert, és nem is volt semmi gondom vele. De most szerettem volna panelon mérni, ezért összeraktam hozzá a javasolt mérőfejet. Ha mérőfej nélkül kapcsolom be, Az Fo=490,6 kHz, az Fcal=350,4 kHz.
Ha felrakom a mérőfejet, az Fo leesik 85,1 kHz-re, az Fcal pedig 84,0 khz-re. Pár másodperc után megjelenik az Fo=85,1 khz felírat, és a műszer lefagy. Ha ilyenkor kalibrálásra kapcsolom, visszaváltás után Uesr0=6,9 mV felírat jelenik meg, ami pár másodperc után átvált Fesr=84,0 kHz-re, és a műszer lefagy. Ha eltávolítom a mérőfejet, a műszer rendesen működik. A mérőfejet a leírás alapján készítettem, a javasolt alkatrészekkel.
Érdekes még, hogy a kondenzátor kapcsokon csak 500nF alatt mér a megadott 1uF-al szemben. Ha nagyobb kondit próbálok mérni, el kezd villogni a kijelző, és fals értéket mutat. Ilyenkor átteszem a kondit az elko oldalra, és ott pontosan megméri.
Találkozott e már valaki hasonló problémával, vagy mire utalhat a hibajelenség? Segítségeiteket előre is köszönöm!
Üdv: Gyula
Helló ! Kaptam egy mikrohullámú műszert. A gondom vele az, hogy a mutatós alapműszere tönkrement. Ez a műszer egy régi Ganz 100uA-es 101DA típusú műszer (fekete bakelit keretes). A Ganz alapműszer katalógus szerint ez az alapműszer 1kOhm belső ellenállású. Ilyet szerezni reménytelen.
Kerítettem helyette egy Ganz 101DA-2 típusú alapműszert (modern, átlátszó burkolatos). A Ganz katalógus szerint ez az alapműszer is 1kOhm belső ellenállású, tehát felcserélhető a kettő.
Betettem a TZA műszerbe, belepasszolt. A gondom viszont a következő lenne:
az új alapműszerem belső ellenállása NEM 1 kOhm, ahogy a Ganz katalógusban szerepel, hanem 2,26 kOhm !!! Így nem is csodálkoztam, mikor a végkitérés helyett csak kb. a skála kétharmadáig lendült ki a mutató (kb. 65 uA folyt át a műszeren). Ez egy k...a nagy eltérés a katalógushoz képest !
A kérdésem, még ha nagyon amatőr is, az lenne, hogy ezt a 100uA 2,26 kOhm-os 101DA-2 Ganz műszert hogyan tudom ellenállás előtéttel, vagy egy kis erősítő modullal, égig érő vashegedűvel, bárhogy rábírni arra, hogy a korábbi 1 kOhm belső ellenállású műszert tökéletesen helyettesítse ? Vagyis, akad-e módszer és ha igen, akkor micsoda arra, hogy a rendszer az új alapműszeremet is olyannak lássa, mint a régit ? Éppen ebben a pillanatban nem látok olyan lehetőséget, ami egyszerű lenne és minimális módosítást okozna a TZA műszerben.
A csatolmányban az alapműszer környezete látható. A képet nem tudom rendesen megjeleníttetni, de letöltve a mérőkör látszik.
Máskülönben a gép tökéletesen működik és nagyjából hiteles is.
Köszi a segítséget.
üdv: keresek kezelési utasítást ehhez az autóvillamossági műszerhez.
Bálint