Sziasztok!
Érdeklődöm milyen bojlert érdemes vásárolni,egy tönkre ment 120L-es villany Hajdú helyett?
Ill gazdaságosabb-e a gáz bojler?
Sziasztok!
Érdeklődöm milyen bojlert érdemes vásárolni,egy tönkre ment 120L-es villany Hajdú helyett?
Ill gazdaságosabb-e a gáz bojler?
Szia!
En rozsdamentes aceltartalyut vettem magamnak, 10 ev garanciat adtak hozza, es kb 1.5x dragabb volt a hagyomanyostol, (kb.most van ugy 10 éves) régivel nem volt gond csak esztétikailag nem tetszett,legalabb 30éves volt meg megsárgult a muanyag rajta.
0
Sziasztok!
Akkor maradok a hajdúnál,éjszakai árammal üzemel, 25-30 éves lehet és kilyukadt a tartály.
Azért a hőcserélős átalakítás érdekelne,amít ízirájder" kolléga említett.
Üdv: Wolf
0
Mint ahogyan többen javasolták szerintem is maradj
a jól bevált Hajdu-nál . Pláne ha éjszakai árammal
üzemelteted . Nekem 31 éve megy apróbb javításokkal .
Egy - másfél évente vizkövezem .
0
Sziasztok!
Hogy milyen bojlert célszerű venni, azt a környezet határozza meg... pl. van- e a közelben gázkazán??? tervezed-e ennek cseréjét esetleg egy kombira??? ez esetben egy ehhez (meg a vegyes kazánhoz, meg a napkollektorhoz) kapcsolt hőcserélős tároló tűnik a legjobb - ha nem is a legolcsóbb - megoldásnak... ha nem tervezel ekkora beruházást, akkor meg kell nézni, van-e elég légtér egy kémény nélküli gázos bojlerhez??? (nekem ilyen van, a pincémben...talán FÉG gyártmányú...21 éve működik hibátlanul, egyetlen hőelem cserével...)
stonhy
0
Üdv!
Csatlakozom: Hajdu. Magasabb az ára, de nagyságrendekkel jobb az Ariston és társainál. Egyébként alkatrészt lehet kapni az olasz csodákhoz is, nem is drágák.
Amúgy mi a baja a réginek? Ha a tartály rohadt ki, az gáz, de kb. minden más javítható.
A gázt azért nem javaslom, mert mire kiépíttetsz mindent, engedélyek elintézve,stb. az egy kisebb vagyon. És akkor még meg kell venni a szintén nem olcsó gázboylert.
0
szia
nekem egy olasz volt elt kb 2,5-evet
0
Szia!
A gázbojlerhez ki kell építtetni a gázcsövet,melyet előtte terveztetni, engedélyeztetni kell.
Bélelt kémény, kémény seprő engedély!
Megéri?
Egyébként kapcsolódom az előttem szólókhoz, Hajdú!
Üdv.
0
Szia!
Nem szakmai, csupán használói tapasztalat alapján szintén HAJDU a nyerő választás! :super:
Üdv, Z.
0
Szia!
Én egyszer "megtévedtem", és az olcsóbb ára miatt olaszt vettem. Másfél évig bírta!
Többet nem csinálok ilyet, és CSAK!!!! Hajdú!
Üdv: formasu
0
Szia!
Gyakorlati tapasztalat:
-hajdut vegyél,van alkatrész,fali tartót nem kell cserélned!
-olasz boylerek többször hibásodnak meg,s nehéz az alkatrész pótlás,de ez is megoldható!
-Én azt szoktam mondani,kinek mire van pénze,azt veszi,elmondom az érveimet,s azt szerelem fel,amit vesz a tulaj,Ö döntése,lelke rajta!
Üdv.villszer
0
Üdvözlet !
Javslom, hogy maradj a HAJDU márkánál. Ahhoz legalább van alkatrész.
0
Szia,
nekem is Hajdu lóg a falon, szintén 120 l-es.
Ha jól emlékszem kb 25-28 éves, fenéklemezt már kétszer cseréltem rajta (mert kirohad).
Eleinte nagyon vízkövesedett, az aktív anódot évente megette...régen...
Mert már vagy 15 éve nem is rakok bele.
Évente egyszer leszedem a fenéklemezt, trutyit kiszedem, ennyi!
Lámpával be szoktam világítani, a tartály tök jó!
Fogalmam sincs meddig bírhatja, kíváncsi vagyok rá magam is!
Tibor
0
Üdvözlet !
"Eleinte nagyon vízkövesedett, az aktív anódot évente megette...régen...
Mert már vagy 15 éve nem is rakok bele.
Évente egyszer leszedem a fenéklemezt, trutyit kiszedem, ennyi!"
Nem jó a megoldásod ! Az aktív anód nem a vízkő miatt van a bojlerben hanem, hogy a tartály ne rohadjon szét ! Sokan szidják a szerelőt, a gyártót meg az eladót amikor a 4-5 éves bojlerük kilyukad de a karbantartásra senki nem gondol.
"
A zománcozott - vagy mondhatnánk: bármilyen bevonattal ellátott - tartályú villanybojlereknél megjelenik még egy elmaradhatatlan elem, az aktív anód. A bevonat elszigeteli az acélt, így ahol fed, ott nem lép fel korrózió, de ahol nem, ott nagyon gyorsan kilyukadna a tartály, ha nem tennénk valamit. Ezen segít az aktív anód, ami többnyire egy magnézium ötvözet rúd. A magnézium kevésbé nemes anyag, mint a vas, ezáltal ő korrodál, fogy, és nem pedig a vele egy víztérben lévő acéltartály. Szerepe tehát jelentős a korrózióvédelemben, megújítása, cseréje ezért fontos. Sajnos, nem akadályozza meg a vízkövesedést, illetve nem is fokozza azt, mint ahogy egyesek gondolják."
Az idézet innen származik: http://www.villanyszaklap.hu/cikkek.php?id=272
0
Üdvözletem!
Régóta agyalok az aktív anód pótlásán alternatív módon. :hmmm: Az az elképzelésem, hogy egy rozsdamentes-acél vagy valamilyen más olcsó, vizet nem szennyező és naszcens oxigénnek eléggé ellenálló (pl. grafit) elekródát rakok a fenéklemezre. Elektromosan előfeszítem egy kis táppal és a bojler élettartamára meg van oldva a probléma! Mi a véleményetek, érdemes vele foglalkozni? Találkoztatok már ilyen megoldással? :?
0
Üdvözlet !
"régóta agyalok az aktív anód pótlásán alternatív módon. Hmmm Az az elképzelésem, hogy egy rozsdamentes-acél vagy valamilyen más olcsó, vizet nem szennyező és naszcens oxigénnek eléggé ellenálló (pl. grafit) elekródát rakok a fenéklemezre. Elektromosan előfeszítem egy kis táppal és a bojler élettartamára meg van oldva a probléma! Mi a véleményetek, érdemes vele foglalkozni? Találkoztatok már ilyen megoldással?"
Létezik ilyen megoldás inert anódnak hívják. Itt olvashatsz róla: http://www.rusal.ru/en/development/innovations/inert_anode.aspx
0
Szia!
:doubt: A megadott linken alumíniumgyártó berendezésről van szó. Abban sárgán izzó trutyi van! Hogy lehet ezt extrapolálni a bojler témához? :-?
0
Üdvözlet !
Igaz ! Rossz találatot linkeltem be a Googleból de vajon most hol van amit eredetileg akartam?
0
Szia,
igen ezt én így gondolom, de ennek ellent mond, hogy már több időt ment nélküle, mint vele!
Az viszont biztos, hogy nélküle sokkal kevesebb trutyi gyűlik össze benne ugyanazon idő alatt.
Az anyaga alu-magnézium ötvözet valóban, jó drága is.
Nem használom sok-sok éve, a tartálynak még sincs baja!
Azt hiszem, a fenéklemez is akkor lyukadozott ki mikor még volt bent anód!
Hát, nálam a tényeknek ellent mond a gyakorlat!
Tibor
0
Üdvözlet !
Vannak kivételes esetk és a régebbi HAJDU gyártmányok nagyon masszívak voltak. Ha a tipusszámban H betű található az azt jelenti, hogy horganyzott a tartály azok sokat bírtak. De az olasz bojlerek azért mennek rekordidő alatt tönkre mert az anód igen kicsike benne és az ellenőrzésig általában elfogy. Egyébbként általában 2-3 karbantartási periódust is kibírt egy Hajdú anód nem kellet minden esetben cserélni de példáúl nagykovácsiban nagyon gyorsan fogyott.
0
Szia,
ja, persze, hogy horganyzott a belseje!?
Miért, van olyan aminek nem?
A hőcserélős vízmelegítésen én is töröm a fejem.
Alatta megyen a központi fűtésem gerincvezetéke (sajnos a fürdőkád mögött), a fürdő mellett lévő szobából viszont fel tudok állni a bojler alá.
Csak kellene csinálni valami mágnesszelepes kapcsolót, hogy ha hidegebb a fűtéskörben a víz elzárjon és ne vigye vissza a fűtésbe a felhalmozott meleget.
Az átalakított fenéklemez hogyan néz ki?
16-os Henco csővel akarok felállni hozzá!
Ötletek?
Tibor
0
Sziasztok,
" ja, persze, hogy horganyzott a belseje!?
Miért, van olyan aminek nem?"
Természetesen. Ma többnyire zománcozott belsővel gyártják de talán ma is van még horganyzott.
Nekem 20 éve megy a Hajdu zománcos belsővel. Volt aki ezalatt 4 gázbojler tartályt is cserélt. Biztos abban is vannak jobb típusok, de én a villanybojlert eleve többre értékelem még ha napi szinten drágább is.
Üdv.
Tibor
0
Helló!
Nekem 2 Hajdú is van, az egyik a fürdőben elektromosan megy a másika a kazánházban ezt fűti a napkoli ill. a vegyestüzelésű kazán. A fiaim épp az előbb fürödtek le az "olcsóbb vizzel". Ha később gondolkodsz hasonlóban szivesen segítek az aljlemez átalakításában.
Üdv.: Ízirájder
0
Sziasztok!
ITT HIRDET egy jó ember ilyen hőcserélőt.
ITT EGY MÁSIK kimondottan Hajdú bojlerekhez.
EZ A FAJTA meg csak fele annyiba kerül.
Talán a a leírásból és a képekről elleshető a lényege...
Üdv: Laci
0
Sziasztok!
Elég nagy különbségek vannak a felületek közt... A két drágábbik egyszerű klímacsőnek tűnik, ezeket jól lehet hajtani, de -mivel nagytisztaságú rézből vannak - nem tudom, hogy a jó kemény vizünkben mennyire lennének tartósak...
Az olcsóbbik - ha jól látom - vízvezetékcső (vagy fűtéscső)...ezek szerintem jóval ötvözöttebbek... nekem ez lenne a szimpatikus, ha elég a felülete...
Van valakinek tapasztalata???
stonhy
0
Szevasz Laci
ezek a hőcserélők kifele veszik a meleget,a bojlerből?
0
Üdv!
Nem. Ez a villamos fűtőtest mellett, vagy helyett alternatív módon, hőcserélő segítségvel melegíti fel a vizet, illetve rásegít a melegítésre a fűtőszál mellett.
A hőcserélőbe pl. napkollektorból vagy hőszivattyúból, illetve kazánból lehet melegvizet juttatni, ez adja át a hőjét a bojlerben levő víznek.
0
Szevasz Attee
értem mostmár,nekem van egy ilyen tartájom amibe egy hat negyedes cső van behggesztve azon keresztűl megy a központi fütése,és a benne lévő vizet folyamatosan melegen tartja,az egészet leszigeteltem télen majdnem megoldja a melegviz szükségletet,mert akár60 -70fokos is a viz benne.Amugy én gázbojlert használok,mert a villany az drága.
0
Szia Marosi!
Könnyű Nálatok az olcsó (lecsapolt) gázzal...:)
Üdv: Laci
0
Szevasz Laci
sajnos a gáz árasem a fizunkhoz van számolva,az is a rohadt uniós fizukhoz van suámolva,nálunk kategóriákba van a gáz ára,de ugyvan megállapitva,hogy abbó nemtudsz kijönni pozitivan,és ha tul léped,vissza fizettetik veled, az egész külön bözetet,azért muszáj vagyok fával is füteni,a vegyes tüzelésü kazánba,z sem olcsó,de még mindig olcsóbb mintha csak gázzal fütenék.
0
üdv: az olcsóbbik tulajdonképpen nem is drága, ha veszünk egy alaplapot, egy fűtőtestet, egy spirált és össze is kell keményforrasztani.
Az anódot nem látom.
Bálint
0