You are here

Inv. hegeszt ST WD-181 IV kérdés alut viszi e

19 posts / 0 new
Last post
schmiditv
schmiditv picture

Sziasztok, ez a szerkezet képes-e alut heggeszteni. Kösz Imre

Comments
sanyó
sanyó picture

Hali, elektródával egyenáram + pólus,awi -val váltóáram nagyfrekivel,hogy az alu oxidot csak a magyfreki veri szét,köztudott az alumínium csiszolás után is rögtön oxidálódik,sima váltó áram kevés.Egyébként ez a nagyfrekis teknológia még a kissebb ipari gépeket is megviseli,melegszik ám igazén ,meg leold aztán pihi.Tapasztalat ez a szakmám csináltam egy párszor.

0

marosi
marosi picture

Szevasztok
minőségi alu heggesztéshez argon védőgázt alkalmaznak,javitottam ilyen heggesztőket annó a gyárban,repülőgépek tápegységének a dobozát heggesztették vele.

0

egerfogo
egerfogo picture

Üdv
Felmerült bennem a kérdés --mit akarsz hegeszteni vele.
Nem mindegy ,ha csak otthon ezt azt néha ,vagy komolyabb dolgokat.
Mindenesetre azt figyelembe kell venni ,hogy az alu elektróda nem olcsó dolog és egy szál olyan 3-4 cm re elég.
Komolyabb dolognak jómagam nem állnék neki vele.

Ezt utólag találtam http://bolthely.hu/hegesztestechnika/id/00986_WSE_TIG_AC-DC_Inverter

0

uniman
uniman picture
***

0

schmiditv
schmiditv picture

Sziasztok, köszönöm a tippeket, teszek majd föl képet rola. Üdv.: Imre

0

Ízirájder
Ízirájder picture

Helló!
Próbáltam utánajárni a neten, de nem láttam róla képet, de ha van rajta AC/DC kapcsoló akkor igen. Ezeken általában a frekit is lehet állítani.
Üdv.: Ízirájder

0

Janszi
Janszi picture

Sziasztok
Az inverteres hegesztőgép egyenáramú,lehet vele alut hegeszteni,de illik a polaritást fölcserélni,nézz utána,miért(alu hegesztés,pl).
Egyébként a hegesztéstechnikai szakboltban szivesen adnak infót,akár telón is.
Üdv Janszi

0

Ízirájder
Ízirájder picture

Nem osztom a véleményedet. Az alut válóárammal hegesztik. Azt nem mondom, hogy nincs hozzá bevonatos alupálca, de aki már próbálta nem esett hanyat tőle. Az egyik ügyfelem viszont azt állította, hogy CO-val olyan 300A felett már jól lehet, ezt viszont nem tudom megerősíteni. A polaritást valóban fel szokták cserélni AWI hegesztésnél, de ott amiatt, hogy a nagyobb hő a munkadarabon és nem a wolfram elektródán keletkezzen.
Üdv.: Ízirájder

0

Tranzix
Tranzix picture

Szia!
Bevonatos 2.5 -es alupálcával 300 celsiusfokra előmelegített munkadarabot pozitív pólusról 100-160 A -el szépen lehet hegeszteni akár egyfázisról is hagyományos trafóval és simító-folytós!!! kétutas egyenirányítással.
Ez kimaradt: Legalább 72V üresjárati feszültségű trafóval!
Üdv! Tranzix

0

morfeus
morfeus picture

Szia!
Már olvastam máshol is,akkor azt jelenti a pozitív pólusról,hogy felkel cserélni és a pozitív megy a hegesztendő anyagra?

Üdv:morfeus

0

Tranzix
Tranzix picture

Szia!
Épp fordítva van!
Acélok: Fogyóelektródás ívhegesztés bevont elektródával (kézi ívhegesztés) általában a pozitív pólus megy a munkadarabra, negatív a pálcára.
Alumínium: Fogyóelektródás ívhegesztés bevont elektródával (kézi ívhegesztés) általában a negatív pólus megy a munkadarabra és pozitív a pálcára.
http://users.atw.hu/robibaa/GE-041%20ta.pdf
Üdv! Tranzix

0

morfeus
morfeus picture

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a leírásodat,annó én sima mezei trafóval hegesztettem,ha jól emlékszem(4616-os Esab bevonatos pálcával) ha jól tudom akkor ez a rutilos pálca vagy rutinos most hirtelen nem tudom melyik a pontosabb!Azért is kérdeztem meg,hogy végre tisztába legyek vele,nem sokszor használtam inverteres hegesztő(trafót vagy aparátot)ki hogy nevezi,viszont azzal kellemesebb volt dolgoznom!
Annyit még hozzá tennék,hogy a hegesztést teljesen autodidakta módon tanultam meg mint pl:az esztergályozást is!

Üdv:morfeus

0

Tranzix
Tranzix picture

Szia!
Nagyon szívesen!;o)
Anno egy Hetra 130/U -val kezdtem, ami még mindig tökéletesen teszi a dolgát.
Később haverrel közösen építgettünk magunknak egyenáramú hegesztőket(ő jópárat épített egyre kissebb méretekkel és egyre nagyobb teljesítménnyel). Nekem egy bazi nehéz 3 trafós egyenáramú gépet sikerált összehozni tirisztoros vezérléssel, amiben van a szekunderen a váltóáramú részen külön egy folytótrafó 8 megcsapolással 20-160A és az egyenáramú oldalon egy simító folytótekercs. Na ezzel hegesztettem alu pálcával 20 as vastagságú alumíniumot. Direkt 72 voltra lett méretezve a kimenet a jobb gyújtás végett és nagyon szép varratokat lehet vele készíteni. A tirisztorvezérlő potiját kivezettem a hegesztőpajzs markolatába, hogy hegesztés alatt is lehessen szabályozni az áramot, de nemigen kell hozzányúlni, viszont kényelmes amikor vastag-vékony anyagokat kell váltogatva hegeszteni. Az előlapon van egy ipari talán EVIG 160A -es pólusváltó kapcsoló, hogy ne a kábelt kelljen cserélgetni.
Az előzőhöz még: Pl. vasöntvényt és vékony lemezeket is pozitív pólusról kell hegeszteni.
http://www.omikk.bme.hu:8080/cikkadat/bitstream/123456789/3583/1/ET_1923...
Üdv! Tranzix

0

Ízirájder
Ízirájder picture

Hát talán ez a 300 fok ez egy "kicsit " nehézkes.
De jó tudni))
Üdv.: Ízirájder

0

zoltan35
zoltan35 picture
*

0

thanatos
thanatos picture

Szevasztok!
Nem inkább forrasztani kellene? Alu lágyforraszt - ha nem is olcsón - be lehet szerezni,a technológia sokkal egyszerűbb, a kötés pedig eléggé erős (szerény tapasztalatom szerint), és talán szebb is!

0

Buhera01
Buhera01 picture
*****

Szia!
Gondolom ERRE a módszerre/anyagra gondolsz?
A videók alapján elég jónak tűnik...
Üdv: Laci

0

thanatos
thanatos picture

Szevasz, Laci!
Igen, valami hasonlóra gondoltam. Bár, amivel nekem anno dolgom volt azt Solderal-nak hivták, emlékeim szerint a felület tisztitással és egyebekkel eléggé sokat kellett bűvészkedni, a végeredmény viszont egészen remek lett (úgy rémlik, valami hermetikus alu dobozt kellett alkotnom talán egy folyadékszint-érzékelőhöz).

0

Sponsored links