Üdvözletem a Mestereknek.
A gép olyat produkál,hogy maximális fokozaton is szinte csak felmelegíti a 0,8-as hegesztőhuzalt.Holott elméletileg a gép 130 Ampert is le tudna adni,de szerintem ez nincs még 20Amper sem.Maximális fokozatra kapcsolva,néha már akkor leveri a 16Amperes biztosítékot,amikor a hegesztőpisztolyon csak megnyomom a gombot...Ugye ekkor bekapcsol a relé,ami a primer tekercset a gázszelepet és a huzalelőtoló motort kapcsolja.Ez a biztosíték leverés dolog szerintem nem normális,hiszen gyakorlati terhelés nincs,csak akkor,amikor hegesztenék....Ha esetleg van valakinek tippje a hibára vonatkozólag,vagy tud rajzot valahol,megköszönném.
Üdvözlettel:Tamás.
2012, July 2 - 17:55
#1
Hello,Tomszojer.
Most már jó volna, ha felraknál a hegesztőről minimun. 10 db fotót. Legalábbis a közelgő századik hozzászólás alkalmából illene... Igazából nem is értem, mért nem azzal kezdted. (Nekünk kellet az életünkből több tíz percet feláldozni, hogy kiderítsük egyáltalán hogy néz ki a "masina").
A kapcsoló fotóját se spórold le...
Üdv.: uniman
0
Sziasztok.
Készítettem pár fotót a gépről.
Megpróbáltam egyesével a csapolásokat rákötni.Az eredmény ugyanaz.Egyes,kettes fokozatban csak bogyózik,hármasban az első gombnyomásra levágta az automatát.Tehát az első fokozatnak a legkülső csapolást vettem és utána sorban haladtam befelé.
Megcsináltam a visszatáplálást.Az eredményeket táblázatba írtam.Nem tapasztaltam se füstölést,se zúgást.Semmi rendellenességet.Lehet hogy jó a trafó?Ha mégis,akkor miért vágja le?Akinél volt,azt mondta,hogy maximális fokozaton sem vágta le nála,amíg jó volt...
Fura...
Üdv:Tom
Sajnos ma valami gáz van itt...Uploading file már egy órája....
Más oldal megy rendesen...Holnap ismét megpróbálom feltenni a képeket...
0
Szia Tom!
Ha visszatáplálásra jó a trafód, akkor direktben is jó.A fokozatok bekötésével lehet a gond, lehet hogy nem jó véget választottál kezdetnek? :hmmm: Ha elvégezted a visszamérést, akkor abból ki kell derülni a helyes bekötési módnak.Ha sikerül feltenni a táblázatot, abból minden kiderül.
0
Sziasztok.
Most már megy a feltöltés.
Rosszul nem lehet megválasztani a kezdést,mert a vezetékek hossza nem engedi.
Remélem ezekből valaki ki tud hámozni valamit..
Ami tőlem telik,megteszem..
Előre is köszönöm.
Üdv:Tom
0
Szia Tom!
Ha a méréseid helytállóak, akkor az alábbi szekunder váltófeszültség értékeket kellene tudni mérni a fokozatok átkapcsolásakor:
bekötve 0-4:21V 1.fokozat
bekötve:0-3:24V 2.fokozat
bekötve:0-2:29V 3.fokozat
bekötve:0-1:36,5V 4.fokozat
Az adatokat az általad megadott jelölésekkel prezentálom,
a közös pont a 0-val jelölt(kezdő)kivezetés, a tápfeszültséget 230V-nak vettem.
Mivel azt már korábban leírtad hogy a 3. fokozat viszi az automatát, javaslom, hogy a géped tápkábelébe sorba kössál egy olyan fogyasztót (pl.: 2000W-os halogénizzó;villanyvasaló vagy hősugárzó)ami a felvehető maximális áramot kb.10A-ra korlátozza.A korlátozott árammal hajtott gépeden így el tudod végezni minden fokozaton a mérést.Ha ezeket az eredményeket kapod, akkor a hiba nem a géped főtrafójában keresendő.
0
Sziasztok.
Méricskéltem.
1.fokozat 20volt egyen 19,9 váltó
2.fokozat 23,4volt egyen 22,9 váltó
3.fokozat 29volt egyen 27,5 váltó
4.fokozat 35,7volt egyen 34,5 váltó
A hálózati feszültség 238 Volt.
Egy olyan furcsaságot tapasztaltam,hogy ha be van dugva a gép a hálózatba,akkor a diódapanel kijövő részén 0,36 Voltot mérek.Bekapcsolt állapotban,nyugalmi helyzetben is.De ha nincs bekapcsolva,akkor is.A bemenő részen nincs mérhető feszültség ilyenkor.Ha kihúzom a konnektorból,akkor eltűnik a mérhető feszültség,tehát a műszer jó.Lehet hogy lényegtelen dolog,de leírtam mert furcsa,hogyan kerül oda feszültség,ha a főkapcsoló be sincs kapcsolva...A konnektorban a fázis és a földelés között is 238 Volt van...
Mértem "hegesztés" közben is a diódapanelről lejövő feszültséget.Próbáltam egyenletes ívhosszat tartani.De eléggé ugrált a feszültség.De az átlag 20 Volt megvan.De volt amikor felugrott 35 Voltra is...Fura...
Remélem ezekből ki lehet venni valamit..
Még egyszer köszönöm,hogy foglalkoztok az esettel...
Üdv:Tom
0
Hello.
Ezek szerint a 16 Amperes biztosíték már "bírja" a hegesztődet...
Üdv.: uniman
0
Ezek a feszültség értékek teljesen rendben vannak. Az, hogy hegesztés közben a feszöltség ugrál, az normális, hiszen a cseppátmenetek pillanataiban az ív áramát csak a hozzávezető huzal ohmos ellenállása korlátozza. Az is normális, hogy az ív megszakadás pillanatában a feszültség egy pillanatra megugrik. Ennek a kordában tartására lenne hivatott az egyenirányító kimeneti kapcsaira szerelt megfelelő méretű és feszültségű varisztor.Egy másik hsz.-ben írtad, hogy a fojtó áthidalása semmiféle változást nem eredményezett. Ez hiba. Mindenképpen meg kellett volna változni az ív tulajdonságainak. Erőteljesebb hangnak, erőteljesebb fröcsögésnek, laposabb és szélesebb varratnak kellett volna kialakulni ugyanannál a beállításnál fojtó nélkül.
Vagy nagyon kicsi az induktivítása a fojtónak, vagy menetzárlatos.
0
Hello.
"kapcsolója olyan,hogy minden kapcsolásnál mindig 3 tekercset kapcsol egyszerre"...ezt a régebbi sorod végét én erre módosítanám: ...kapcsol ki egyszerre......vagyis mindig egyet zár össze, ez lehúzva a kapcsolóról a kábelvégeket, ellenőrizheted.
Az már látszik, hogy a 0-1 kapcsokra (csapolás) kötött 230V hálózati táp a legerősebb, a 0-4 kapcsok pedig a leggyengébb fokozathoz tartoznak.
A másik trafót(fojtótekercs) is megvizsgáltad?
Néhány kábelvég(zöld) állapota sem tetszik nekem a fotóidon, biztos forrósodnak rendesen működés közben: https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRU--b9Fo77iCI6xYGZg...
Üdv.: uniman
0
Szia.
A fojtótekercset próbaképp áthidaltam.A helyzet változatlan.
Üdv:Tom.
0
Szia Uniman!
Számoltad? Ez pontosan 10 kép!
Teljesüljön minden kívánságod legalább így!
Üdv: Zoli
0
Hello, Zoli710802.
Jobban örültünk volna, ha a századik hozzászólás már a gép "meggyógyulásáról" szólt volna...ez a 101-dik.
Üdv.: uniman
0
Szia Uniman !
"Most már jó volna, ha felraknál a hegesztőről minimun. 10 db fotót"
Nincs Bahátod ? Keress magadnak ! :beee: Kártyinkát :beer:
Üdv! Miki.
0
Hát igen!
Lenin mondta Tanulni, Tanulni, Tanulni!
Csak az a fránya Gondolkodni maradt le! Volt szovjet testvérünk! Csak a bohóc személye változik,a bohóc marad!
Leiszt Jani
Ui: Ahány gép rajzát teszed fel annyi féle, így az összes ötlet, az általad felhozottak is, fabatkát sem érnek! Pedzi Táváris! Orosz órát nem kérünk!
0
Szia!
Jól beszélsz! Ez lenne a megoldás kulcsa, de nem kapkodjuk el! Hol egy nagy dög képét látom, hol egy hoko-tokiét! Ja mellékesen 130A egy ilyen CO-nál az semmi, vagy 5 percig lehet vele ekkora árammal hegeszteni!
Leiszt Jani
0
szia!
nekem is van kis co hegesztöm,de én sem vagyok megelégedve a hegesztö áramával.
nem olvassza össze a két anyagot.
csak folyamatos üzemmodban mintha pokpotrohákat rakna,meg sürün visszaég a huzal a fejbe.
trafot kidobom belöle,egy ivhegesztö trafora cserélem.
ki lehet cserélni egyáltalán?
mivel hogy a kimenö feszek sem egyeznek,
üdv:atis
0
Hello.
Lehet csak a munkakábel "bele" korrodált és nagy az ellenállása...(ha ezt még nem tippelte volna senki...).
Üdv.: uniman
0
Szia Tomszojer!
Próbáld meg told ki azt az 1 méter huzalt ahogy már írtad, és rakd rá a test csipeszt. Nyisd föl a toló görgőt és mérjél. Akár egyes fokozat is elég, a lényeg, hogy feszültséget mérjél a pisztoly két végén utána meg a testkábel két végén, esetleg a fojtó két végén is. Ha ezek közül valahol irreálisan sok fesz.-t mérsz akkor az az alkatrész bűnös lesz.
Hátha, mert már betegre aggódtuk magunkat itt fórumon, hogy csak a cégnél tudsz dolgozni, otthon meg nem!
Üdv: Zoli
0
Hali.
A cégtől tudnék hozni gépet,de nincs 380-am itthon.Kocsi karosszériát kéne hegeszteni,ezért lenne jó ez a kis gép is...
Ma csináltam méréseket.
A relétől jövő kábel,bemegy a primer tekercs legbelsejébe.Ez ugye a fix bemenet.
Az első csapolás ellenállása 1,8 Ohm
A másodiké 1 Ohm.
A harmadik 2 Ohm
A negyedik 1,6 Ohm.
Természetesen mind a fix bemenő kábelhez mérve.
A kapcsoló így kapcsol:
1. fokozat az 1-2-3-as tekercseket kapcsolja a fix bemenőhöz
2. fokozat az 1-2-4
3. fokozat az 1-3-4
4. fokozat a 2-3-4-es tekercseket kapcsolja a fix bemenőhöz.
Nem tudom jók-e a tekercsek ellenállásai,de mint írtam furcsa hogy mindig három tekercset kapcsol...
Én úgy gondolom,ahogy haladunk kifelé a tekercs belsejéből,az ellenállásnak mindig növekednie kéne a tekercs menetszámának növekedésével.De ennél nem így van.Nekem elég lenne,ha legalább egy fokozat működne.
Talán mégis menetzárlat lehet..De ha igen,akkor melyik?
Üdv:Tom
0
Szia!
Kapcsolót kihagyva, egyenként bekötve a kivezetéseket, leellenőrizhetnéd a működést. Lehet, hogy megbontották a kapcsolót, s a bütykök rossz helyzetbe lettek összerakva, ezért zár össze több tekercsvéget egyszerre.
Üdv.: István
0
Hello.
Ha egy kapcsoló egy sok "leágazásos" tekercs kivezetéseire kettőnél többre kapcsolna áramot, akkor rövidzárba kell zárnia bizonyos tekercsrészeket (és az már "menetzárlat"). Ha párhuzamosak a tekercsek, akkor más a helyzet...
Üdv.: uniman
0
Szia!
Mivel mérted az ellenállást?
Csinálj egy táblázatot, ahol a tekercsek egymáshoz képesti ellenállását is kiméred.
Üdv! Kalex
0
Sziasztok.
A tekercsek ellenállását digitális multiméterrel mértem,ahol a műszer vezetékének az ellenállása alapból 2 Ohm.Természetesen ezt a 2 Ohmot levettem az eredményből.Nem nagyon pontos a mérés,pár tized eltérés lehet..
Megcsinálom a táblázatot a tekercsek egymás közötti ellenállásáról is...
Gondolom ezek után ki lehet majd számolni valamit...
Köszi a segítséget mindenkinek.Ami rajtam múlik,megteszem...Csak időm legyen ...
Üdv:Tom.
0
Szia !
"Digimultival nem lehet ilyen kis ellenállást mérni." És tudja és tudja ! ! !
Hallgass a tapasztaltabbra ! :oke:
Üdv! Miki.
0
Szia!
Digimultival nem lehet ilyen kis ellenállást mérni. Wheatstone vagy Thomson híd a nyerő. Esetleg a V/A módszer. A multival, csak a tekercsek folytonosságát lehet meghatározni.
Üdv! Kalex
0
Sziasztok.
Sajnos csak digimultim van.
Akkor lehet hogy hiába mértem?
Mindenesetre beteszem ide az értékeket és a kapcsoló sémáját.
Ezeknek a hidaknak utánanézek.
Üdv:Tom
0
Szia!
A rajz alapján nem is csodálom, hogy leveri az automatát. Mint már javasolták, egyszerre csak az egyik kivezetésre adj feszültséget. (A relé által kapcsolt mindig marad.)
Üdv! Kalex
0
Sziasztok.
Megpróbálom az egyszálas bekötést.
Pedig ez ami benne van kapcsoló,nagyon eredetinek tűnik...
Ezért is lett volna jó egy olyan kapcsolási rajz,ahol a kapcsoló konkrét bekötése látható lenne...
Írtam mailt a gyártónak,de nincs válasz...
Üdv:Tom
0
Szia !
Megtaláltam a METABO 130/20 robbantott rajzát , ezen egy másfajta kapcsoló van, a 10. alkatrész .
Közben találtam két rajzot is ilyen típusú kapcsolókkal , hátha jó lesz a megértéséhez. Főleg az LKA kapcsolóján látható jól a bekötés és a kapcsolási séma. :D
Üdv! Miki.
0
Hello.
Csak egy trafó leágazásra kösd a 230 V egyik pólusát (a másik a relén keresztül) és úgy próbálj hegeszteni.(Kis Kíváncsi már javasolta) Van 4 lehetőséged...mindösszesen...
ID:144767 rajzomat is tekintsd meg. Az úgy bekötve nagyon rossz...
Üdv.: uniman
0
Hello.
Ezek(EB) még a Trakis hegesztőmet is "lekoppintották": http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/oldenburg/heimwerken/u84... http://img.jofogas.hu/images/58/5821595838.jpg
Üdv.: uniman
0
"Béláim gondolkodjunk!- hogy a nagy klasszikust idézzem. :jajj: Vajon ki koppintott kitől? Ez itt a kérdés. :hmmm:
0
Hello.
A gép belseje az tuti "original", nem hókusz-pókolt, lásd : ID:144121 hozzászólásomban a 3 db fotós-linket...(csupán az EB nem "gyárilagos").
Üdv.: uniman
0
Szia!
130A-es nem verheti a 16A-es automatát, ha csak nincs valami gond! Ha minden le van kötve egyenirányító, stb, és mégis veri, akkor nagy valószinűséggel menetzárlat vagy elkötés! 4 fokozatnál divat, hogy a trafó egyik és másik végét is kapcsolják, nemrég ebbe szaladt bele egyik fórumtársunk! A 190 menet-es fokozat mellet egy 95 és egy 45 menetes tekercs volt 95-190-45 konfigba és ezt kombinálta, ami kapcsoló csere után állandóan verte az automatát, pedig csak a kapcsokó sima soros volt, négy fokoizat egymás után ami ide nem jó!
Leiszt Jani
0
Módosítom a hozzászólásom! Ha ez az (ami a képeken szerepel) a gép még jó,hogy veri A 16A-es automatát, én 3x16A-el 200A körül tudok hegeszteni, úgy, hogy semmi más nem működik a lakásban! Ennél csak akkor van kivétel ha valami jó kis régi lomha kismegszakító van fent! Korábban a HE-n Mpisti javasolta lágyindító beszerelését, plusz egy mágneskapcsoló, teljesítmény ellenállások, és némi késleltetés (minimális)így nem rángatja a hálózatot! Én már háromfázisú háromoszlopos gépeknél sikerrel alkalmaztam! Megszűnik az indítási tranziens!
Leiszt Jani
ui: 18db 10W-os ellenállás kellett hozzá, de megérte! No meg egy venti az ellenállásoknak amelyek réz fóliába vannak elhelyezve! A DIL0-52-esnél simán elfért a három pakk!
0
Szia!
A megoldást közkinccsé tennéd?Én biztosan,de szerintem sokan megköszönnék.
Üdv sanga
0
Szia.
Ha meg lesz a megoldás,közkinccsé teszem.Természetesen.
Üdv:Tom
0
Sziasztok.
Mint írtam,a kapcsolója olyan,hogy minden kapcsolásnál mindig 3 tekercset kapcsol egyszerre.A kapcsolón négy érintkező van.Ezekből csinálja a kombinációkat...Egy vezeték meg ugye a fix.Tehát a primer tekercsből 5 vezeték jön ki...Lehet hogy tényleg menetzárlat?De nem mindig veri le elsőre,van amikor öt-hat gombnyomásra.De az biztos,hogy nagy áramot vesz fel a hálózatból...
De lehet hogy elkötés,mert furcsa,hogy a harmadik fokozat erősebb,mint a negyedik.Legfeljebb megpróbálok kísérletezgetni...De normál esetben a 2-es fokozaton is el kéne tudnia normálisan égetni a 0,8-as drótot...Mert ez nem porbeles huzalhoz készült....
Egyébként hegesztő a szakmám,ma is lenyomtam másfél tekercs drótot.
20 voltos feszültséggel az 1,2-es drótot is el lehet égetni.
Ezeket a képeket ma csináltam a cégnél 1,2-es huzallal...
0
Szia Tom !
1.2 huzal és 386 Amper, valami nem kóser abban a mérőben, ezek 6 mm elektródának kellenek.
Nem tudom mit mér a géped , de az nem felel meg a valóságnak ! Ilyen feszhez nem ...
Üdv! Miki.
0
Igen,1,2mm-es huzalhoz 386A. Ebben nincs semmi furcsa, ez teljesen normális nem hogy egy szinergikus,de még normál komolyabb Co gépnél is. Ugyanis a Co gépek íváramát az előtolási sebesség határozza meg elsősorban. A fokozatkapcsolós Co2 gépeknél is a hegesztőfeszültséget választod ki, és a hegesztőáram az előtolási sebesség függvénye lesz. A legtöbb elektronikus gépnél mindkét paraméter külön-külön állítható, de a szinergikus gépeknél ez programból történik, vagy átkapcsolják kézi üzemmódra, és akkor a hegesztési paraméterek saját ízlés szerint választhatók. A bevont elektródás(MMA)hegesztés az teljesen más elv mentén működik.Ott tényleg 6mm-es pálcához dukál ekkora áram.Amint már korábban is leírtam, a kétféle technológia
(MMA-MIG/MAG)csak annyiban hozható egymás mellé,hogy mindkettőhöz áramforrás kell. De mindkét technológia más-más villamos tulajdonságokkal rendelkező áramforrást kíván. A kétféle áramforrás annyiban különbözik, hogy az egyik áramgenerátorosnak, a másik feszültséggenerátorosnak tekinthető. Az angol szakirodalomban az áramgenerátoros hegesztő áramforrást "CC" (Constant Current)jelöléssel, a feszültséggenerátorost "CV"(Constant Voltage)jelöléssel látják el. A "CC" jelölésű bevont elektródás(MMA) és AWI(TIG) hegesztéshez való,a "CV" jelölésű pedig védőgázas fogyóelektródás (MIG/MAG)hegesztéshez. De szerintem még mindig nem oldottuk meg az eredeti problémát. :hmmm:
0
Szia Pisti!
Én itt kiszálltam, nekem ez magas !
30V és 360A az magasan 10kW, ez most ilyen derótnál kicsit izé !
Mindegy, nem ez a téma!
Várom a fejleményeket.
PS: Legalább a név ki van javítva ! Ez már eredmény!
Üdv! Miki.
0
Üdv mpisti.
Ez így igaz,az utolsó szóig...Na megyek,ügyködök tovább a problémán...
Egyébként ehhez az áramhoz olyan 13-14 méter/perc előtolás tartozik.A gép azt is mutatná,csak át kell kapcsolni...
Szép napot mindenkinek.
0
Szia Tom!
Lehet hogy buta kérdésnek tűnik, de a pozitív pólus megy a munkakábelra? Mert ha nem,akkor alakítsd úgy,hogy a pozitív legyen a munkakábel és negatív a test. Ugyanis porbelesnél pont fordítva működik jól a gép.Nem tudom hogy a géped hány éves lehet, csak azt,hogy az Elektra Beckum a gépeire 5 év garanciát vállal. Azon a fényképen amit feltettél,szerintem nem eredeti alkatrészek vannak,de lehet hogy csak elfogult vagyok a márkával kapcsolatban.
0
Szia.
Pozitív póluson van a huzal.
Ahogy tudom,tíz éves körül van.
Helyretettem a fokozatokat.De ugyanúgy leveri a biztosítékot 3-as,4-es fokozatban,hegesztés nélkül....Holnap megpróbálom kimérni a tekercseket,esetleg lehet-e menetzárlat..
Üdv:Tom
0
Hello.
Az itteni adatok szerint 1988-ban már gyártották:
http://www.google.de/imgres?start=43&hl=de&sa=X&biw=1920&bih=951&tbm=isc...
Üdv.: uniman
0
Szia Uniman!
Egy pontosan ilyen kinézetű EB gépet javítottam a tél folyamán,(Ausztriából hozták bolhapiacról 10 Euróért) de annak a belseje az EB-tól általam megszokott kinézetű volt, és volt benne kondi. Ellenben a főtrafója és a soros fojtója is igényesen volt elkészítve, hasonlóképpen mintha a Fronius csinálta volna.
0
Szia Tom!
A trafót mágneskapcsoló, vagy triac kapcsolja?
Ha esetleg triac, akkor a triac-kal ne a trafót,hanem egy 230V AC tekercsfeszültségű mágneskapcsolót működtess, és a mágneskapcsoló kapcsolja a trafót. Már előfordult hogy nem teljesen hibás triac csinált hasonló galibát.
0
Szia.
A trafót relé kapcsolja.Kipróbáltam relé nélkül,direktbe kötve,talán a relé kontakthibás és ott tűnik el a feszültség.De ugyanolyan rossz..Kiméregetem a csapolásokat egyenként.Csak jó lenne tudni,melyiknek hány ohmosnak kéne lennie...Megmérem a munkafeszültséget is.Kiengedek olyan egy méter hosszú drótot.Kiakasztom a görgőt és megmérem mekkora lesz így a feszültség....Egyes fokozaton megmérem a nyugalmi áramfelvételt.De több fokozaton nem merem,mert a műszerem csak 10 Amperig mér...
Üdv:Tom
0
Üresjárásban a legerősebb fokozaton sem lehet az áramfelvétel több mint 3-4 A Ez az érték nagyon soknak tűnik(az is),de mivel ezek a kis gépek nagyon túl vannak gerjesztve a legerősebb fokozaton, bizony nem ritka az ilyen magas üresjárási áram.a legkisebb fokozatban bizonyára néhány tized Amper lesz az áramfelvétel, ha ennél lényegesen több, akkor biztos a menetzárlat.Ellenállás méréssel ne kísérletezz, mert nincs gyakorlati haszna, ugyanis a kicsi mérőfeszültség miatt sok esetben még a menetzárlatot sem tudod megítélni belőle,különösen ha egymás melletti menetek zárlatosak.A menetzárlat kiszűrésének legegyszerűbb módja,ha egy 250-400VA-es 12V szekunder feszültségű trafóról meggerjeszted a trafód a szekunder tekercsét. Ha nincs menetzárlat, a trafód szinte néma, ha van akkor búgó hangot hallat. Ilyenkor akár lakatfogóval mérheted is a12V-ról folyó áramot. Ha ez az áram több mint 1-1,5A, akkor valószínű a zárlat.Ha a fordított táplálásnál bármelyik trafó melegszik, szintén biztos a zárlat.Ha ezzel a módszerrel a trafód jónak bizonyul, akkor a primer megcsapolások könnyen beazonosíthatók már. De vigyázni!A fordított tápláláskor a trafón keletkező feszültség ugyanolyan veszélyes, mintha a hálózat felől jönne.
0
Szia Tom!
Nekem most hoztak egy 150A TEMP-et, ha gondolod leszedem a paramétereit.
Ebben az adagoló sz@rt be, de elektromosan hibátlan.
Üdv! Miki.
0
Szia.
Az jó lenne.Legalább viszonyítási alapnak....
Egyébként a legutóbbi mérésem az volt,hogy kiengedtem kb 1 méter huzalt.Görgő kiakasztva.Drót vége testre téve.Pisztolyon kapcsoló leragasztva fixre,gép bekapcsolva.Mérés a test és az áramátadó düzni között.A feszültség 15 voltra esett le.Üresjáratija ebben a fokozatban 19 volt. 1-es fokozat.
De most néztem meg a huzalt jobban.Nem 0,8-as,hanem 0,6-os...Tehát mégkönnyebben kéne hogy olvadjon...
Követkzik a tekercsek mérése.Majd csinálok egy rajzot,melyik fokozat hova kapcsol.Kicsit furcsa nekem,hogy a feszültségállító kapcsoló egyszerre mindig három szálat köt össze.Szerintem egy is elég lenne.Az áram nem hülye,hogy messzebb menjen annál,aminél tud....De lehet hogy tévedek..
Üdv:Tom
0
Szia!
130A -es hegesztőhöz 20A -es lomha olvadóbetét járna, vagy 25A -es kismegszakító. Legalábbis a Hetra 130/U gépkönyve és saját tapasztalataim alapján:).
Üdv! Tranzix
0
Sziasztok
Még ez is itt lesz .
http://fc.zindel.de/scripts/CUWP_CGI.EXE/16_98_D_GB_F_NL.pdf?directArg=V...
0
Hello.
...már folyik a hiba(nyom)-keresés: http://www.bilder-hochladen.net/files/big/a3dd-d.jpg
http://www.bilder-hochladen.net/files/big/a3dd-a.jpg http://www.bilder-hochladen.net/files/big/a3dd-b.jpg
Üdv.: uniman
0
Szia Uniman.
Pontosan ilyen gépről van szó....
Üdv:Tom
0
Hello.
Ok, de nézd meg újra a feszültségeket a régebbi csatolmányomban: "Beckum_X.jpg" Szinte tuti, hogy a 3. 4. fokozat fel van cserélve. A hegesztő előéletéről is írhatnál valamit, pl. láttad működni valaha, vagy így került hozzád...
Üdv.: uniman
0
Szia.
Így került hozzám a gép...
Szerintem az üresjárati feszültségek jók.Megpróbálom felcserélni a 3-as 4-est,de nem egyszerű,mert a kapcsoló mindig egyszerre 3 csapolást zár össze...
Üdv:Tom
0
Üdv
A konkrét tipust nem ismerem, de dolgoztam már párral.
A biztosítékleverős dolog szerintem diódahiba lesz,
és arról se feledkezzünk el hogy a 220 as ilyenek nagyon legyengülnek ha egy jó hosszú hosszabbítóval próbálod.
A munkakábel végén a gázterelő hüvelybe beégett "cunder"is rövidre zárhat, és maga a kábel is lehet belül néha zárlatos .
Meg kellene nézni munkakábel nélkül az aljzaton összezárva mit csinál.
0
Szia.
Levettem a diódapanelről a váltóáram csatlakozásokat.
Ahogy felkapcsoltam a 3.fokozatra,tehát terhelés és diódapanel nélkül,rögtön kivágta az automatát!
A hosszabbító kábel olyan 10 méter és elég vastag...A kismegszakító 16 Amper.
Üdv:Tom.
0
Hello.
...hát az elején még sejtettem miről van szó...
Erről beszélünk! Erről beszélünk?: http://bild0.qimage.de/schutzgas-schweissgeraet-elektra-foto-bild-583586... http://bild1.qimage.de/schutzgas-schweissgeraet-elektra-foto-bild-583585...
Üdv.: uniman
0
Szia !
"Erről beszélünk! Erről beszélünk?:"
Ha Te mondod ???
Üdv! Miki.
0
Cseréld ki a pufferkondikat és megjön a várva-várt áram.
0
Szia !
Az puffernak , mi köze az áramhoz ? Az áram, nem a keresztmetszet és trafóteljesítmény hányadosa ???
Üdv! Miki.
0
Szia Kolya!
Az puffernak , mi köze az áramhoz ? Hát csak annyi,hogy kondi nélkül a hegesztőáramnak van nullátmenete, kondival(ha jók a kondik)nincsen. Mint tudjuk a teljesítmény az áram és a feszültség szorzata,és az áramgörbe a kondiknak köszönhetően lényegesen simább,így a leadott ívteljesítmény is sokkal nagyobb. Aztén még az sem utolsó szempont,hogy a hegesztéskor a cseppátmeneteknél mekkora az az áram, ami a cseppátmenet ideje alatt folyik. Ha a kondik jók, akkor ez az áram a kondik ESR értékétől és a hegesztőáramkör ohmos ellenállásától függ,vagyis elsősorban ez határozza meg a nagyságát.A 3 fázisú gépekbe azért nem kell kondi,mert a fázisok áramai átfedésben vannak, így nincs nullátmenete az egyenirányított feszültségnek.
0
Szia Pisti !
Elv az helyes, de akkor a sima trafónál honnan van áram ? Lehet nem is árammal hegesztek, hanem feszültséggel ?
Üdv! Miki.
0
Szia Kolya!
A váltóárammal történő hegesztés az teljesen más technológia. Váltóárammal eső karakterisztikájú trafóval szokás hegeszteni, ez lehet MMA vagy TIG technológia. Amiről jelenleg folyik az eszmecsere az egy lapos karakterisztikájú DC áramforrás lenne, MIG-MAG technológiához.Ennek a lényege abban lakozik, hogy hegesztés közben a feszültség csak keveset eshet, az optimális az lenne ha semmit nem esne.Ezzel szemben az MMA illetve a TIG technológiánál a feszültség egy bizonyos karakterisztika mentén meredeken esik, amíg a munkaponti feszültség be nem áll.Ezért írtam ama bizonyos kondibankról, mert tapasztalatból tudom, hogy az bizony csodákra képes egy ilyen gépnél. Az okot már korábban leírtam.
0
Szia Pisti!
Eddig próbáltam nem beleszólni , mert itt nem a technológia és a karakterisztikák hibádzanak, hanem egy egyszerü villamosságtan!
Ez nem TIG , vagy MMA, hanem MIG-MAG lenne, tehát ne keverd össze a szezont a fa....al .
Az MMA az gázképző anyagokat tartalmazó elektródával, pálcával való hegesztés lenne.
A TIG az wolfram elektródás , védőgázas közegben és mivel van TIG-DC és TIG-AC is, ezért eleve nem értem miről szól a kondis tanítás, null átmenet , meg stb.
A MIG_MAG félautomata, vagyis drótadagolós hegesztő, védőgázas közegben.
Mivel a Metal Inert Gas és Metal Active Gas technológiáknak van egyen és váltóáramú metódusa is , konkrétan aluminiumnál AC, tehát nem értem miről próbálsz meggyőzni ?
Nem én adtam fel kérdést és mint a képről is láthatod , abban a gépben nincs KONDI egy szál sem, ugyan úgy mint a csatolt képemen sem, mégis MIG-MAG és hegeszt is. De gondolom ettől még áramnak lenni kellene , legalább is egy kevésnek !
Ez nem hegesztési tanfolyam , hanem hegesztő felélesztése akarna lenni. :D
Üdv! Miki.
0
Szia Kolya!
Sajnos el kell keserítselek, ebben a szakmában Mpisti az első! Vele kár vitatkozni! Annál az egyfázisú CO-nál amelyiknél elszáll (tehát van) puffer eltünik a hegesztőáram! Azt is látni kell, hogy itt 40.000uF-100.000uF-ról szól a történet (névlegesen) ami a gyakorlatban akár a 1,5 szerese, ami azért nem piskotá! Ebben nincs tehát nem okozza! De a kondi dologban igaza van! Tessék megérteni! Ja és nagy részükben (egyfáézisú) van, még ha ez az eset is egy ellenpélda!
Leiszt Jani
0
Sziasztok!
Nagy áramoknál simító-folytó tekercset szokás alkalmazni kondi helyett, mint az Kolya (MIG-MAG_welder.gif) -nevű ábráján is látható. Mikor építettem az egyfázisú alu-hegesztő gépemet, először én is kondikkal próbáltam simítani az egyenirányító után, de tojt rá a hegeszőpálca és szépen leragadt:). Végül egy 900 V/A -es EI vasat kellett megtekerni 160A -re, ami kb 50 menet 80-100 mm2 -es réz derótból és ezzel lett szép egyenáramom.
Üdv! Tranzix
0
Szia Tranzix!Küldtem PÜ-t,nem akarok más témájába saját dologgal "belerondítani"
Üdv sanga
0
Szia Sanga!
Ide csatolom a rajzot, mert PÜ -be nem tudom.
Üdv! Tranzix
0
Szia és köszi!Így más is tudja hasznosítani!
Üdv sanga
0
Szia!
Későn vettem észre, hogy a másik megoldást rajzoltam le. Csatolom az eredetit, ami nekem is van. Minden más marad az előző rajz szerint, egyébként mindkét megoldás jó csak az utóbbihoz elég egy tirisztor is.
Az első rajzon a híd két diódája és tirisztora 160A -es és lemaradt a kimenetről egy dióda. Csatolom a javított rajzot. Elnézést, de emlékezetből rajzoltam.
Üdv! Tranzix
0
Szia!
Nincs mit, szívesen!;o)
Üdv! Tranzix
0
Szia Tranzix !
"Végül egy 900 V/A -es EI vasat kellett megtekerni 160A -re, ami kb 50 menet 80-100 mm2 -es réz derótból és ezzel lett szép egyenáramom." :taps: :yes:
Aki már látott szétszedve ilyen hegesztőt, vagy bár milyet , az láthatta , milyen keresztmetszeteken "folyik az áram" !
Üdv! Miki.
0
Szia Miki!
Azt már nem is írtam, hogy transzduktorral akartam megoldani a fokozatmentes áramszabályozást, de csak egy gyors kisérletre futotta. Két orosz hiperszil (talán Raduga TV) trafót tettem egymás mellé, a közös középső oszlopra ment pár menet vastag kábel, az eredeti primerre pedig ráküldtem a 0-20V 2A egyenáramot, ami majd szépen telítésbe viszi a vasmagot. A kísérlet gyorsan lezajlott. Az első ívgyújtáskor a transzduktor szépen visszadolgozott a tápra, ami persze a kifelejtett védődióda híján rögtön megadta magát:). Szerencsére olcsó maszek táp volt, UA723 és 2N3055 csere után helyrehoztam.
Üdv! Tranzix
0
Szia Tranzix !
" Két orosz hiperszil (talán Raduga TV) trafót tettem egymás mellé, a közös középső oszlopra ment pár menet vastag kábel, az eredeti primerre pedig ráküldtem a 0-20V 2A egyenáramot, ami majd szépen telítésbe viszi a vasmagot."
Gratulations ! :taps: Ez a valódi simítás, nem a kondi ! Kondiknak tudni kell az áramot, amelyre berakják őket és ezek semmi esetre sem 0.8 mm kivezetéssel rendelkeznek !
Üdv! Miki.
0
Szia Ihanzi !
Nem keserítettél el, sőt örülök ha valakit dícsérnek, főleg a szakmájában !! :beer:
Lehet nem ugyan azt értjük a hegesztő áram alatt, de a kondinak nincs köze az áramhoz ! Az hogy stabilabb az ív , biztos, de Amper az ugyan annyi kondival és nélküle is ! Szóval , mint látható a kérdező által felrakott képen , ebben nincs kondi egy szál sem ! De attól még fog hegeszteni , legalább is én remélem, mert jó néhány ilyen CSAK ! fojtótekercses , nálunk "drosszeles" gép megfordult már nálam és mindegyiket ki is próbálom, feszültségre és Amperre is. Az áram a trafó vasmag keresztmetszetétől és a tekercs anyagától és keresztmetszetétől függ. Legalább is itt a határ ezen oldalán .....
Nem vitázok, csak a hegesztőáram , nálam ígyen értelmeződik ! Sajnálom, ha problémát okoztam .
Üdv! Miki.
0
Szia Miki!
Hát nem tudom. CO gépben (én csak így hívom) még csak egyenáramút láttam. Itt az a lényeg, hogy az egyenáram minél egyenletesebb legyen. Alumíniumot váltakozó árammal kell hegeszteni AWI-val, hogy az oxidhártyát feltörje. CO-nál viszont előre mechanikusan kell eltávolítani az oxidot pl. rozsdamentes drótkefével. Itt egy kis infó, hogy mit kérnek az alu huzalhoz. http://www.technolit.de/App/WebObjects/XSeMIPS.woa/cms/page/pid.102.104....
Egyébként a puding próbája, hogy megeszik. Én eddig csak "vas", rozsdamentes és sárgaréz huzallal hegesztettem CO géppel, így az aluról csak elméletből beszélek.
Üdv: Zoli
0
Szia Zoli !
Az hogy ki mit látott, másik téma ! :D
Itt konkrétan egy hegesztőről beszélünk, amelyben jelen esetben MIG-MAG belső van, (amit én kétlek!)szóval a CO, nem helyes mert az monokszid, de a CO2 már közelebb van, ez az gáz nem INERT, az aluhoz nem jó.
Az hogy feltörik az oxid réteget , az egy dolog, de meg is kell védeni a felületet , ezért kell gáz, mert ha nincs , akkor gázvan.
A felépítésekkel kapcsolatban annyit , hogy ami nálatok márkának számít, az nálunk TEMP és az itteni mesterek szeretik , én meg javítom nekik , ha besz@rnak.
Szóval én már láttam váltóáramúakat is ..... :D és láttam egyenáramúakat is rossz kinaí kondikkal .....
Üdv! Miki.
0
Szia Miki!
Nem áll szándékomban hogy bármilyen irányban is megváltoztassam a hegesztéstechnológiákról alkotott meggyőződésedet, de úgy gondolom, hogy itt csak szaporítjuk a szót, ahelyett hogy a fórum tárgyában szereplő problémára találnánk megoldást.
Mint ahogy korábban is írtam,szerintem ez a gép csak dobozilag Elekta-Beckum, a bélés valami kínaiból származik. Azokban viszont valóban nincs kondi, de nem is 0,8mm-es huzalhoz készültek. Gyárilag 0,9mm-es porbeles huzallal adják őket,a 0,9 mm átmérő kb. 70%-a töltet, aminek az égéséhez csak hő kell,áram nem. A szükséges hőt a maradék 30%-nyi vezetőanyagú fém ívhője biztosítja. Ha kiszámolnánk a porbeles huzal áramvezető részeként szereplő fém keresztmetszetét, talán a 0,5mm átmérőjű anyaggal lenne egyenértékű. Ebből következik hogy sokkal kisebb ívteljesítmény szükséges az ilyen huzalhoz. Ami viszont nagyon lényeges: a porbeles huzalt negatív pólusról kell hegeszteni. Ezzel szemben a normál Co huzalt CSAK pozitív pólusról lehet elhegeszteni.
Más.:
"Szóval én már láttam váltóáramúakat is ..... " Hát, mit mondjak...Bevont elektródásban;alu hegesztéshez TIG-ben;fedőporosban én is láttam- sőt javítottam is néhányat. De MIG-MAG technológiára gyártott lapos karakterisztikás gépben még nem láttam. Lehet hogy kevés a hegesztőgépek között eltöltött 32 év...:)
0
Szia Pisti !
"Nem áll szándékomban hogy bármilyen irányban is megváltoztassam a hegesztéstechnológiákról alkotott meggyőződésedet, de úgy gondolom, hogy itt csak szaporítjuk a szót"
Pontosan ez az , amit én is monntam! :D
A gyakorlat teszi a mestert, de ha gondolod , akkor egyet is érthetünk
abban , hogy itt nem EB-ról van szó, viszont lehet én csesztem el , hogy a rendes nevet csatoltam és a gép az BECKHUM .
Szó ami szó, a MIG müxik , mint AC táp és ha bevont pálcával dolgozunk , akkor a 47 000 uF tudod mennyit ér ? Abban remélem nem veszünk össze , hogy 0.8 huzalhoz nem kell 130 A. :D
Az adott gépnél valamit nem vesz észre a tulaj , vagy rossz a mérési technológia , de valamelyik verzió biztos.
Én 75 óta hegesztek, részben saját készítésű egyfázisú egyenárammal, de amikor javítok akkor meg szoktam mutatni, milyen varratot tud a megjavított gép.
Ezt még olyankor is eljátszom , amikor a tulaj "profi, okleveles" hegesztő !
Eddig nincs reklamáció !
Üdv! Miki.
0
Sziasztok
Nem ismerem a masinát
de ide teszem ha jó lesz valamire
http://bbs.dianyuan.com/upload/space/2010/10/24/1287928156-358215.jpg
http://img.diytrade.com/cdimg/543552/7056286/0/1223349728/mig_welder_PCB...
http://img.diytrade.com/cdimg/543552/7056906/0/1223352989/Inverter_IGBT_...
0
Szia !
Ügyes vagy, GRATULA ! :taps:
Ez nem inverter, sima trafo és derót adagoló egyenárammal !
Üdv! Miki.
0
Szia Miki Köszi
Cebora mig130 néven meg találni egy pár képet.
0
Szia !
Csak ez nem inverter, sima trafo dejódákkal és derótadagolóval !
Ja és nem BECKHUM, hanem BECKUM !
Üdv! Miki.
0
Köszi Miki
Bocsánat :-) hasonló ehez 230 60t
http://obrazki.elektroda.pl/6341654300_1333734129.jpg
0
Szia !
Én kérek tőled bocsánatot, mert én sem tudom miről van szó ! :lol:
Ha nincs kép , vagy leírás , akkor "tapogatjuk, mint Tóth a pics@t!" és csak találgatjuk, vajon miről is van szó ?
De legalább gyűlnek a pontok !
Mire is ?? :hmmm:
Üdv! Miki.
0
Hello.
A Metabo-hoz is "köze" lehet...: http://www.mtmc.co.uk/Metabo-MIG/MAG-WELDING-MACHINE-130/20-T-/-00210313...
..feszültségek...:
A négy(?) dióda érintkezései rendben vannak (vagy valamelyik dióda "feladta").? Folyamatosan 40 Ampert tud, 10% melónál 120 Ampert...
Üdv.: uniman
0
Üdv.
Köszi,de én úgy gondoltam,hogy amit benne lehet mérni....Egyébként az a furcsa,hogy az üresjárati feszültség és a munkafeszültség is megvan...Akkor miért nincs hegesztőáram???
Üdv:Tom.
0
Hello.
Ha "lötyög" valamelyik drót akkor feszülség lehet, de nagy áram nem jön át rajta a rossz érintkezés miatt, ha meg per/pillanat hirtelen "megjavul" a "kontakt", megy le a bizti...
De a mágneskapcsoló(relé) érintkezői is szét lehetnek égve...
Üdv.: uniman
0
Hello.
Ez jó tipp.A diódákat kimértem,szerintem jók.Akkor lehet hogy a relé kontakthibás...Megpróbálom relé nélkül direktbe adni neki a feszültséget...
Üdv:Tom.
0
Sziasztok.
A relét direktbe kötöttem,akkor is ugyanolyan minden...
Üdv:Tom
0
Hello.
Kb. így néz ki? :
A nagyobb "tesó" "sémája": http://elektrotanya.com/files/forum/2012/01/ELEKTRA%20BECKUM%20MIGMAG%20...
Valahol érintkezési hiba lehet...
Üdv.: uniman
0
Szia Uniman.
A robbantott rajz alapján ez a gép az.Az enyém 220V-os.A rajzon nem nagyon tudok eligazodni...Jó lett volna,ha feszültségek is vannak...Például azt nem értem,a primer tekercsbe miért van külön tekercs a csapolt tekercsen kívül....
Üdv:Tom
0
Szia Tom!
Javítottál már hegesztőgépeket? :hmmm:
A csapolás, az az áramot állítja be több fokozatban 230V-ról is és 400V-ról is. Az L1 éa L2 nálunk két különböző fázist , az N pedig a Neutral-t jelenti.
Üdv! Miki.
0
Szia.
Készítettem is kettőt.Egy primer csapolásút és egy szekunder csapolásút.De úgy látom a rajzon,hogy a primer tekercs "tetején" van egy tekercs,aminek nincs köze a csapoláshoz.Annak a lényegét nem értem.Úgy látom,ha bekapcsolom a gépet,az állandóan áram alatt van...."Alatta" a csapolások.Az világos....
Üdv:Tom
0
Üdv.
Helyesbítek.Ha a relé behúz,akkor állandóan áram alatt van,de az nem a csapolás része...
0
Szia !
Lent jobb oldalon láthatod, hogy 230 és 400 -ra is kapcsolható.Az L1 - en van a csapolás, tehát ha L2 és L1- re kapcsolják , akkor is állítható a feszültség és ha L1 és N-közé , akkor is. Az lenne az áram kapcsolója, persze , csak szerintem :D
"Egyébként az a furcsa,hogy az üresjárati feszültség és a munkafeszültség is megvan." Mi van ??? :jajj: Hogy van munkafeszültség , ha nincs áram ??? Valamelyik csavar nincs behúzva ....
Üdv! Miki.
0
Üdv.
Igazad van..Tehát ha az üresjárati feszültség van,akkor miért nincs elég hegesztőáram?
Rá van tekerve a szekunder a primerre,nem is lehet látni,ha esetleg meg van égve a primer....
Üdv:Tom.
0
"nem is lehet látni,ha esetleg meg van égve a primer...."
Nem is kell.Ha a primer meg van égve, feloldott huzalelőtolással is néhány másodperc múlva füstkarikákat ereget a gép, és veri az automatát.Hiszen zárlatos menetek vannak a trafón, ami igen komoly áramot kerget át a primer tekercsen.Ha feloldott előtolással(azaz terheletlenül)járatod a gépet néhány percig, és nem melegszik,nem füstöl, akkor a tekercseknek semmi baja. Ha emellett az egyenirányító hűtőlemezei sem melegednek, akkor ott sincs zárlat, legfeljebb szakadás.De azt írtad,hogy a feszültségek rendben vannak, akkor szakadás sem lehet.A feszültséget terhelve mérted?
Pár tized A terhelés kell hogy lásd tényleg jó az egyenirányítód.De ehhez a kondibankot le kell kötni.Ha pár tized A terhelés hatására a mért feszültség 1-1,5V-al lesz csak kevesebb mint a tápláló váltófesz értéke, akkor az egyenirányító jó.Következik a bekötött kondibank ellenőrzése. Ha a kondik jók, akkor néhány A, de akár 10A terhelés hatására sem eshet az üresjárási feszültség szintje.Ha ki vannak száradva, akkor a kapacitásmérés jó értéket mutat, de 1-2A terhelés hatására is leesik a feszültség a szekunder feszültség effektív értékének megfelelő szintre. Ha ezt tapasztalod, akkor kondicsere. Az esetek 95%-ában a kondibank csere megoldja a problémát.
0
Szia.
A feszültségeket terhelés nélkül mértem.Csináltam néhány mérést.
1.fokozatban primer tekercs 2,6 Ohm 19,1Voltot ad le hegesztőhuzalon mérve.
2.-"- -"- -"- 2,4 Ohm 22,4 Volt
3.-"- -"- -"- 1,9 Ohm 34,5 Volt
4.-"- -"- -"- 2,2 Ohm 27,5 Volt
Furcsa,hogy a harmadik fokozat erősebb,mint a negyedik....De lehet hogy nem lényeges.
Ebben a gépben én nem találtam egyetlen kondit sem...Vagyis a panelon van két kicsi,de több nincs....
Terheléssel hogy tudok mérni?Próbálok hegeszteni és közben mérem a feszültséget?Szerintem az ugrál majd össze-vissza...
0
Szia!
Ezek az értékek falsok, nagyon magas! Olyam műszer kellene ami négy pontosan mér így az esetleges menetzárlat is megtalálható a trafó bontása nélkül!
Leiszt Jani
Mi rengeteg CO-t tekerünk előre megmondom mi a baja a trafónak! A tekercselős meg csodálkozik! Aztán szépen együtt lebontjuk és láss csodát! Ha azzal a csodálatos rezsó kapcsolóval van szerelve akkor nem árt kapcsolót cserélni, csak akkor vagy gyártatni kell vagy csinálni, mert olyan kiosztást nem nagyon találni! De akkor látszik is,hogy be vannak égve az érintkezők! Nem rég csináltunk ilyet 7 fokozatra 11 kivetés!
0
Szerintem itt csak a doboz Elekta Beckum, a belseje valamilyen kínai gépben töltötte előző életét. Javítottam néhány Elekta gépet, de ilyen trehány módon készült géppel ennél a márkánál nem találkoztam. A nagyon régi Elekta gépekben valóban nem volt kondi, de ott a trafó lényegesen nagyobb volt, és a fojtó is méretesebb volt ennél. Az automata leverés oka az lehet,hogy két fokozat egyszerre kapcsolódik be. Ennek oka lehet hibás fokozatkapcsoló is, de lehet elkötés is. Én ilyenkor az összes fokozatot ki szoktam kötni, majd a fokozatkapcsoló kapcsolási vázlatának elkészítése után helyesen visszakötöm.
0
Szia!
Terheléssel úgy tudsz mérni, hogy 50A-hez rákötsz egy kb 0,33 Ohmos ellenállást a kimenetére a tolómotor görgőjét meg fölnyitod. Ellenállásnak használhatsz vastagabb vas drótot vagy betonvasat, az átmérő alapján lehet számolni milyen hosszúra van szükség.
Vigyázz vele mert nagyon forró lehet, akár föl is izzhat!
Azt a fokozat kapcsolót vizsgáld meg, (megvannak-e a megfelelő érintkező távolságok nyitott pozícióban) mert az egy tűzhely kapcsoló és csodákra képes.
Ami benne van az egy Olasz egyenirányító. Nem szokott vele baj lenni, de előfordul.
A vizsgálathoz viszont szét kell szedni mert a diódákat egyenként kell mérni. Nem egyszerű mert a kivezetés az összekötő lemezhez hozzá van ponthegesztve a dióda meg az alulemezbe préselve. Ha szükség lesz rá, Te döntöd el, melyiket bontod.
Olyan 20-30000 mikro Farad kondit nyugodtan rakhatsz bele min. 63 V-osat.
Üdv: Zoli
0