Sziasztok,
a műszerezettségem nagyjából teljes, de egy jóféle induktivitásmérő azért néha jól jönne. Milyent javasoltok? Ki milyent használ?
Köszi
Tamás
Sziasztok,
a műszerezettségem nagyjából teljes, de egy jóféle induktivitásmérő azért néha jól jönne. Milyent javasoltok? Ki milyent használ?
Köszi
Tamás
Sziasztok,
nem is gondoltam hogy ilyen vitát gerjesztek egy ilyen kérdéssel. Nem tudom igazán követni mert az általatok ismertetett műszereket nem ismerem, nem is ebbe az irányba mentem el. Reményeim szerint hétfőn megjön amit rendeltem és remélem hogy segíti majd a munkámat. Ha el nem felejtem referálok majd a műszer hasznosságáról és minőségéről.
Üdv.
Tamás
0
Hello, Elko4.
Te csak egy induktivitásmérőt kerestél...ártatlanul. (Bocsi a topicod "felhizlalásáért".)
Üdv.: uniman
0
Szia!
Nem gerjesztettél semmit! Én kérek elnézést! Ez csak némi nézeteltérés Uniman-al!
Leiszt Jani
1
Részemről semmi gond, elfér ez is ebben a topikban.
Üdv.
Tamás
0
Hello.
Nekem már ezek a műszerek is megfelelnének : John Becker, Practical Electronics, February 2004 : http://elektron.uw.hu/elektro/PIC/LCF_meter/LCF.pdf
July/11/2004: http://py2wm.qsl.br/LC_meter/LC_meter-e.html
Circuit and firmware COPYRIGHT; 1996-2011: http://www.aade.com/lcmeter.htm
Üdv.: uniman
0
Hát épitsd meg! De nagyon gyermeteg! Ezért születet az LCM3-m!
1
Sziasztok!
ROHDE&SCHWARZ BN6100-at használok.1998-ban vettem Nürnbergben egy
R&S BN5100-as kapacitásmérővel együtt.50DM volt a kettő.0,1uH-1H a méréstartománya.
További szép estét!
0
Szia Pisti70!
Én is ROHDE&SCHWARZ BN6100-at használok, könnyű egyszerű
kis precíz műszer.
0
Sziasztok!
Én a Tesla BM498-s RLC Birdge-t használom,igaz nem digitális és nem labor műszer de használható.A Vaterán látam a multkor és elfogadható áron.
0
Nem vagyok gyakorlott vaterázó, őszintén szólva van némi előítéletem. Hétfőn megjön aműszer és remélem egy kicsit hozzásegít a gyorsabb éós pontosabb diagnosztikához.
Üdv.
Tamás
0
Hello!
Nem reklámozni, csak ajánlani akartam az LCM3-at.
Még az elején, 2004-körül vettem a MAXWELL MX-25304-et, és igen felbosszantott, hogy az agyonreklámozott induktivitásmérős multiméter totál rossz értéket mér a mikrohenrys tartományban.
Kiderült, hogy a kollégám példánya is ugyanezt csinálja, tehát típushiba.
Ezért rendeltem egy LCM3 kittet. Bejött, lehet vele mérni pontosan.
A lemezelt vasas tekercsek induktivitását meg lehet egy kis 50Hz-es váltóárammal, és egy kéziműszerrel mérni, egy kis számolással egybekötve.
Csaba
0
Üdv,
építgetni, barkácsolni nem érek rá és nem is vagyok az a típus... kész műszer kell... Megrendeltem az elmített készüléket, be fogok számo9lni a tapasztalatokról.
Üdv.
Tamás
0
Hello!
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcm3_alkatresz_mero_muszer_-_...
Az LCM3 sem megvetendő.
A 10 és 30 mikroH-is Siemens fojtótekercseket mérve meglepően pontos, szemben a MAXWELL MX-25304 multiméterrel, az hülyeséget mér 200-300 mikroH-től lefelé. Mindkét műszer megvan, össze tudtam hasonlítani.
Szerintem érdemes volt kitt-ben beszerezni és utánépíteni az LCM3-at.
ESR, kapacitás, és milliohm mérésre is használható.
Régi Ezermester egységcsomagokból hozzájutottam jópár egyedileg bemért katonai célra készített tized%-os kondenzátorhoz, (minimum 40-50 évesek), és elképesztő mennyire ugyanazt méri az LCM3, mint amit fekete tussal valamikor ráírtak.
Csaba
0
Szia!
Nekem az LCM3 önreklám lenne! És a vasmagos induktivitásokat nem szereti (értsd lemezelt!) A TV-kben előforduló nagyfrekis magokhoz kiváló!
Leiszt Jani
0
Szevasz Jani!
Te árulod az LCM3 KIT-et?
Ha igen, akkor mennyiért. Ezt inkább magánban lécci!
Mint ahogy írtam, nekem is a MAWELL MX-25304 műszerem van, eddig nem volt módomban hiteles induktívitásokkal ellenőrizni, nekem bevált, bár, ahogy írják a kollégák, akár tévedhetek is.
Várom az információt.
Üdv.: Pista.
0
Hello.
Lhanzi, önreklám? E hó 7-én és 15-én megismételt P.Ü.-emre sem válaszoltál mindezidáig, pedig még akár némi "pínz" is üthette volna a markodat mostanára, na de így ugyebár... Ez pedig egy antireklám...má bocsi.
Üdv.: uniman
0
Szia!
Nálam a pénz másodlagos, ezzel kár is fárasztani! Csak elkölti az ember! Egy KIT-en olyan minimenkó a haszon, hogy nem ezért csinálom! A másik amennyit meg tudok oldani, annyi mindig van! Túl bonyolítottad a dolgot először bartel, most 20 verziós árajánlat! Öreg vagyok ehhez! Akik kértek emailban tudják,hogy kapsz egy excel fájlt és azt válogatsz amit akarsz! A másik a tanyás üzletekkel mindig gond van, mert nem tudom követni! Email! A bartel ajánlatodra, meg azért nem válaszoltam (egy ideig),mert nem akartalak megsérteni! Ott van a honlapjaimon az email címem! A vaterán és itt is van aki ezzel bizniszel, tehát nem maradsz le semmiről! Bár már olyanokat ír (nem te!), hogy röhögnöm kell, már sokszor úgy tűnik mintha nem is Pudics István és Piri Dani tervezték volna a műszert, pedig de!
Aki ennyi ideig vacillál egy műszeren annak nincs is rá szüksége, szerintem! Mint ahogy rengetegen fél évente egyszer kapcsolják be, nem igazán erre való! Gondold át lehet nincs is rá szükséged!
Leiszt Jani
1
Hello.
"pénz másodlagos"...igen, a telitalálatos lottó nyeremény után...
Még nem vettem olyan "árut", ahol megszabták volna, hogy heti X-szer használjam, mert különben nem adják el nekem, de nem is fogok ezután sem.
LC-Meter: Bernhard S.(Erfurt): 2007.1: http://www.mikrocontroller.net/topic/60797 és egyb művei(2006): http://www.roboternetz.de/community/threads/16467-einfacher-Frequenzz%C3...(Assembler)
Üdv.: uniman
0
Hol van ez az LCM3-hoz?
0
Hello.
LCM 3 és LCM 3 (meg 4 meg 5) : http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&ha...
(mára már a "spanyolviasz" feltalálóját sem ismerjük..."egy, már közismert dolog újrafölfedezését jelenti".): http://www.google.hu/search?rlz=1C1_____huHU461HU461&sugexp=chrome,mod=1...
Üdv.: uniman
0
Mivel ez ugyanaz a műszer, csak ismerjük, itt az történt, hogy egy kijelzőn osztozik az LCM3 és a Component Teszter! Az utobbit Markus Frejek konstruálta! Na ennek szabad a forráskódja!
Nem igazán látsz rá a dolgokra! Sajna!
1
Sziasztok!
Nem posztom a Jani altal emlitett urak erdemeit kicsinyiteni, de nekem ugy remlik, hogy evekkel ezelött a nemet http://www.mikrocontroller.net -en olvastam volna egy effele leirasrol_amennyiben tevednek (most nincs idöm utana kutatni); szives elnezest!
Kari
0
Sziasztok,
valóban az LCM3-nak van előélete, de jelenlegi állapotban magyar fejlesztés! A hobbielektronika fórumban végigkövethető a fejlesztése!
Az LC mérő első formájában PIC16F84 mikrovezérlőből álló számláló-kijelző és egy LM311 komparátorból álló LC-oszcillátorból állt.
Valahogy így:
Később a komparátort cserélték a egy mikrovezérlőbe integrált változatra:
Ebbe kerültek bele a plusz funkciók: nagy kapacitás- és ESR mérés, szivárgás- és memória effektusmérés, In-Circuit ESR mérés
Üdv,
Oszi
1
Üdvözöllek!
Sajnos el kell szomorítsalak az LCM3 igazi hungarikum! Valahol itt kezdödött!
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_2539_9_ASC.html?pcount=30
Az nem tünt fel, hogy csak az ők nevükkel fémjelzett Hex létezik, és csak egyetlen angol! Mivel a forráskód nem jelent meg sehol! Ha a HE-n az elejétől követted volna a dolgokat ismernéd a történetet!
Leiszt Jani
Ha van LCM3-ad azt nekik köszönheted! Bármilyen hihetetlen!
1
Köszi, asszem beruházok egy ilyenre
Üdv.
Tamás
0
szia:én az Urbán- elektronikától vettem annak idején kittet.
Bálint
0
Szia!
A kérdés sajna gáz! Nem tudjuk mire kell! Ha olyan kell ami egy adott frekin méri az induktivitást akkor a TR-2152-öt (TEL-MES) ajánlom! A mezeiek, egy állandó frekit használnak, így pl. a vasmagos induktivitással amit mondjuk 50Hz-n kellene mérni nem bírnak!
Leiszt Jani
0
Ja, bocsi, lehet hogy pontatlan voltam. TV-k szervizeléséhez a hibabehatárolás megkönnyítésére. Azt gondolom hogy nem kell ide laborműszer.
Üdv.
Tamás
0
Szia Tamás!
Egy MAXWELL MX-25 304 nevű multiméternek használom az induktívitás mérő résztét, egy jó ideje.
A méréshatárok: 2mH; 20mH; 200mH; 2H; 20H.
Amilyen méréseket kellett eddig végezni a TV területén oda nekem még mindig jó volt.
Ja, és ezzel mérek hőmérsékletet is, pl a BU808 cserénél.
Üdv.: Pista.
0