You are here

13w-os fénycsövet havonta kell cserélni

58 posts / 0 new
Last post
airforce
airforce picture

Sziasztok!

Adott egy fénycső armatúra, melyben havonta csövet kell cserélni. A cső egyik vége megfeketedik, nem indul el, csak villog. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mi lehet a baja? Javítható?


"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."

Comments
gbenyov
gbenyov picture

Fénycső:
Akkut cseréltem egy drága (kici kínai) de nagyon erősfényű lámpába. Van benne egy fénycsöves kiegészítés is.
Mivel sokat beszéltünk a gyújtásról, meg a fűtésről, megnéztem.
Hát nem jött be az elmélet.
Van benne:
1 db. trafó(cska)
1 db. TO-220 tranyó(cska)
1 db. elkó
1 db. kondi
1 db. ellenállás
1 db. pozitív visszacsatolás...hi.
A csőnek rendesen 4 db. lába van, abból kettő egyenesen a szekunder tekercsre megy, másik kettő lóg a levegőben.
"Nesze neked fűtések."

gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?

0

Csaba1002
Csaba1002 picture

Szevasztok!
Nem tudom, vizsgálta-e valaki az indukciós főzőlapokat zavarás szempontjából.
Van egy a családban, elképesztő mit produkál. Ha be van kapcsolva, az összes rádió AM sávban használhatatlan, még a szomszéd lakásokban is, mert viszi a hálózat a zajsugárzást.
Mellette szinte elhanyagolható a fénycsövek zajszintje.
Csaba

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: 3 vagy ötlábú zavarszűrő kondit (megfelelő áramút)kell kötni készülékben a hálózati csatlakozásra.
Földelt csatlakozóba van kötve?

Bálint

0

Csaba1002
Csaba1002 picture

Szia!
Szerintem van benne szűrés a hálózat felé, földelt a csatlakozója, de zavarás úgyis kijön belőle, hiszen kilowattos szintű négyszögjeleket ad a lábosra, a melegítés miatt.
Kb. mintha egy széles spektrumú, nagy teljesítményű zavaróadó dolgozna a lakásban.
Szerintem eleve a működési elve teszi lehetetlenné a zajmentes működést.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb merénylete a rádiózás ellen.
Akkor lenne jó, ha az egészet egy árnyékolt kalicka venné körül, a fövő kajával együtt.
Akkor viszont nem lenne occó kici kínai cucc...
Csaba

0

josef.48
josef.48 picture
*

Sziasztók ! A nagyitós lámpámba cseréltem a folytós kapcsolást( 22w) egy takarékos lámpából kiszerelt elektronikával(18w). Mert egy idö után bekapcsoláskor begyujtott- lekapcsolt ,villogot majd villágitott rendesen ,ez a villogási idö mindég tovább tartott.Csere után a villogó csövek mind tökéletesen müködtek ,ami most benne van 2011 januártól müködik. Le is közöltem itt a Tanyán a rajzott ,nem követte különösebb vita.Javitás közben nagy impedanciás fülhallgatóval kerestem egy zajforást egy kapcsolásban ,apró alkatrészek ,közelitem a nagyitót ,erösödik a zaj.Lekapcsoltam a lámpát ,eltünt a zaj.A folytós kapcsolás csak begyujtáskor zavart ,de keveset .A fénycsö kerek a végei között kis távolság van, ugy 3cmm-es huzal darabkák elegendöek voltak ,és mégis erösen sugároznak.Sajnos az élettani hatását nem ismerem.Ha egyenes csö pl.60cm hosszú ugy vigyázni kell ,már mint számitani kell erös sugárzásra ,a vezetékek ugy müködnek majd mint egy antenna.Rövid vezetékek miat nem probáltam semmilyen árnyékolást .Szerintem jó ha ezt is figyelembe veszitek! üdv.Jóska

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
Problémád könnyen enyhülésre lelhet. Az első dolog amit nem értek, hogy miért csak a cső kivezetéseit számítod zavarforrásnak, hisz a cső legnagyobb részben nagyfrekvenciásan "forró" testnek számít.

A másik kérdés ugyebár az, hogy mi kelti a zavaró váltakozó mezőt. A cső valószínűleg nem, nincs deionizáció és újragyújtás félperiódusonként. Különben is az indítókondenzátor összehidegíti a két csővéget. (Szerintem zseniális, hogy ebben a kapcsolásban szinte minden alkatrész több funkciót lát el. Ez minimum olyan csodálatos mint a valamikor hadititoknak számító magnetron. Lényegében mind a kettő nemlineáris gerjesztésű kváziharmonikus oszcillátor.)

:hmmm: Ahogy viszont elnézem az általad megadott kapcsolási rajzot, már látok is egy hibát. Hiányzik a rezonancia feletti módushoz járó könnyítőkondenzátor a tranzisztorhídról! Még csoda, hogy nem robbantak el a tranzisztorok. Ha a valóságban is így van akkor nem kell tovább keresni a hibát. :idea:

Az elektronika is olyan mint egy gyerek. Visít ha baja van, de nem tudja megmondani, hogy mi. A nevelőszülőnek kell rájönni a baj okára. (Már lassan oda jutok ahová a "Béka" becenevű elnyomott zseni. Képzettársítások kívánkoznak ki belőlem, és ez nekem jól esik.)

0

josef.48
josef.48 picture
*

Szia ! A kapcsolás az gyári ,mint ahogyan már irtam, 18w-os takarékos fénycsöböl .Egyedüli alkatrész amit cseréltem az a 4,7nf kondi amely eredetileg 3,3nf volt.Még nem robant semmi benne ,külömben az eredeti elko esr szegény tipus, nem volt semmi párhuzamosan kötve rá. A 100Hz-es gyatrán megszürt egyenáramból táplált oszcilátor ( frekvenciáját nem mértem 50-200KHz ) táplálja a csövet .A kapcsolást kis zárt nyák dobozba szereltem csak a csöhöz vezetö vezetékek vannak kivezetve egy oldalt ,másik oldalt meg a hálózati bemenet..A csö maradt csak, a meghajtasát cseréltem.Ezért a vezetékekre gondoltam amely a csöhöz vezeti a magasfrekvenciás feszültséget .A folytó tekercses elöbbi változatnál nem észleltem ilyen zavaró hatást. üdv.Jóska

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia.
A tranzisztorhíd "forró" pontjáról hiányzik az a bizonyos alkatrész a rajzod szerint, nem az elkóról. Nézd meg egy másik készülékben. Attól, hogy a gyártó elrontotta, te még rendberakhatod.

0

gbenyov
gbenyov picture

Bocsika,
ehhez a "zavaróállomáshoz" szeretnék szólni.
Mik is vannak itt:
1. Egy impulzusüzemben dolgozó diódahíd, 100 Hz-es alapfrekivel és az impulzusüzeme miatt ennek szépnagyszámú felharmonikusával, felharmónikus hidegítés-szűrés nélkül.

2. Egy nemszínuszos (telítéses korlátozású) többször 10 kHz-es, a 100 Hz-es jellel amplitúdó modulált oszcillátor, frekvenciastabilizátor nélkül, árnyékolás nélkül, nagyfrekis szűrések nélkül, a kivezetéseinek szűrése nélkül.

3. (És egy egyáltalán nem elhanyagolható) nagyméretű glimmlámpa, amely a többkilohertzes fenti összevissza jellel van meghajtva, annak frekvenciájával ki-be kapcsolgat, tipikus négyszögjelgenerátor kapcsolásban, önmagában mégtovábbirengeteg felharmónikust állítva elő, árnyékolás nélkül.

Szóval borzasztó! A sötét ötvenes években az egészet csak hermetikusan zárt fémdobozba építve lehetett volna működtetni, és a két hálózatra menő pontját jelentős szűrőáramkörökkel kellett volna kivezetni.

Aki nem ezt tette volna, azt kommandósok rohanták volna le.
A Szabad Európát emellett tutibiztos nem hallgathattuk volna. Szegényebbek lennénk egy (ellen)forradalommal is.

gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?

0

marosi
marosi picture

Szevasz gbenyov
Volt egy ismerősöm,anno 79 körül,ösze szedett egy adót,és külön kivánság müsort sugárzott a csajoknak othonról,na mikor megcsipték,minden ami elektromos volt a lakásban elvittek,még a vasalót is,odaáig mentek hogy az öszes drótot kitépték a falból az óráig.
Le is akarták ültetni,csak hülyének tetette magát ugy uszta beg a börtönt.

0

gbenyov
gbenyov picture

Szia, bezzeg ma! Nem volt Sorosba kötve, mint a "Tilos Rádió?"

gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?

0

Csaba1002
Csaba1002 picture

Szevasztok!
Van egy asztali lámpám, 9W-os beépített gyújtós fénycsővel, és a talpába szerelt fojtóval.
Akkor lett gyanús, mikor bekapcsoláskor forró lett az alja.
32W-ot mértem, áramméréssel. A rátett felirat szerint 9W-os energiatakarékos készülék.
Sorba kötöttem egy alkalmas hagyományos bicikli égőt vele, az vörösen izzott.
Meghajtottam labortápról egy ugyanolyan égőt azonos fényerővel, mint a másik, tehát így kiejtve az induktivitás okozta fázistolásokat, megmérhettem a valós teljesítményhez tartozó áramot, összehasonlításos alapon.
30W jött ki. A lámpában nyoma sincs fázisjavító kondinak, bele sem férne, csak a fojtótekercset tartalmazza.
Eredeti kínai gyártmány, még manapság is kapható.
Csaba

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
"Meghajtottam labortápról egy ugyanolyan égőt azonos fényerővel, mint a másik, tehát így kiejtve az induktivitás okozta fázistolásokat, megmérhettem a valós teljesítményhez tartozó áramot, összehasonlításos alapon." - Ezt a mérési eljárásodat nem értem. Kérlek fejtsd ki részletesebben.

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Pedig egyszerű!

A kérdéses fogyasztóval sorba kötött egy izzót. Az izzó ikertestvérét rákötötte egy labortápra, egymásmellé tette őket, letakarta egy papírlappal és addig tekergette a labortápot, míg egyforma nem lett a két égő fényereje. Oszt ott volt a labortápon a kapocs feszültség és az átfolyó áram adata DC-ben. Voala és már nem is kell fázistolással számolnia, mert az égő ilyen kis frekin nem nagyon számít induktív terhelésnek. Egyébként az ilyen fényerő összehasonlításon alapuló mérők eléggé pontosak tudnak lenni. Persze csak, ha azok az égók tényleg egyformák.

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Jó, köszi szépen.
Nekem is valahogy így sikerült értelmezni. Most tekintsük a módszer pontosságát mellékes kérdésnek - tegyük fel, hogy okés. Tehát most már világos, hogy effektív áramerősség méréséről van szó. Az előttevaló mérése valószínűleg középértékes volt, effektívre korrigálva. Na akkor most már csak az nem világos, hogyan határozta meg "Csaba1002" ezzel a méréssel azt a bizonyos 30W hatásos teljesítményfelvételt? Mert hát ez volt a lényeg. Meg miféle fázistolásokat ejtett ki? Hisz belemérte a meddőáramot. :?

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Ezzel a "lámpás" módszerrel a teljes (VA) teljesítményt tudod meghatározni. De végül is ebben az esetben az is elég. Egy 9 wattos lámpa nem ehet 30 VA-t. Az így nem kóser.

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Igen, így már minden világos. Mivel azért vagyunk itt, hogy tisztázzuk a nem egyértelmű kérdéseket, így én is hozzájárulok a témához az öt perce végzett mérési eredményeimmel:

Az asztalom felett 11W-os cső van. Hatásos teljesítményfelvétele az egész cuccnak 14W (+/-1W). Meddőárammal együtt pedig 29VA (+/-3VA). Azelőtt egy 9W-os volt (de már elbomlott az a sárga polisztirénalapú anyaga). Az jóval erősebben melegedett, tehát az a bizonyos 30-32VA a gyártó szerint teljesen rendben van, és a lámpa kb. 15W-ot fogyaszthat. Remélem segítettem eldönteni, hogy repül vagy marad. :D

Üdv!

0

nyaki
nyaki picture

Hali!
A 7-11W-os ún. FD típusú kompaktok előtétje ua. Nyilván minél kisebb kompaktot fogunk üzemeltetni egy ilyen előtéttel, annál nagyobb veszteség keletkezik az előtéten. Az általános és univerzális jellege miatt, nem szokták kompenzálni.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

jandu
jandu picture

Szia,
ha megnézed a bekötést, látható az, hogy a fűtőszálak csak a starterel alkotnak zárt kört. Ha már viszont a cső be van gyújtva, akkor a starterban levő kondi "rossz" állapota miatt (rossz dielektrikum miatt nagy a szivárgási árram) folyamatos terhelésnek lehet a fűtöszál kitéve. Ez lehet valószínüleg a gyakori kiégés oka.
http://www.google.sk/imgres?q=zapojenie+%C5%BEiarivky&hl=sk&sa=X&rls=com...

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
Mekkora a cső égésfeszültsége? Ha számottevő szivárgási áram folyik a starteron keresztül, akkor mekkora lesz a diszipált teljesítmény azon a bizonyos kondin? Mellesleg megjegyzem - az izzószálat nem is olyan egyszerű túlterhelni, mivel a hőmérséklete negyedik gyök alatt növekszik a teljesítményével (ha a sugárzási hőleadást vesszük is csak figyelembe): Stefan–Boltzmann-féle sugárzási törvény :idea:

0

c_jani
c_jani picture

Üdv!
Én nem sokat szórakoznék vele, kidobnám a fojtót és a gyújtót és beledrótoznék egy energiatakarékos izzóból kitermelt elektronikát. Ha van, akár 20-22W teljesítményűt is, mert nagyobb fénnyel fog virítani. Rögtön gyújt, az élettartama is hosszabb lesz. Nálam otthon már régóta így üzemelnek, még a hosszú, 40W-os csövek is. Azt tanácsolom, hogy Te is megbizonyosodj, mennyivel takarékosabbak átalakítva, mérj egy áramfelvételt átalakítás előtt és után. Egy 40W-os cső eredetileg kb. 80W felvett teljesítmény helyett úgy kb. 25W-ot vesz fel... Elég meggyőző!
Jani

0

gbenyov
gbenyov picture

Ezt én is így csinálom!
(Ezért gyűjtöm a kiégett energiatakarékosakat.)

gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
"Egy 40W-os cső eredetileg kb. 80W felvett teljesítmény helyett úgy kb. 25W-ot vesz fel... Elég meggyőző!"
:hmmm: Engem meggyőztél arról, hogy még a meddőteljesítmény/meddőáram fogalmát sem ismered. :lol:

0

c_jani
c_jani picture

Tisztelem a tudásod, de mérd meg, jó? Aztán meséld is el, mit mértél....

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!

Régebben nagyon mániám volt a fénycsőtéma, gondolom ezt már észre lehetett venni. Méregetni is szoktam, megtanultam a méréstechnikát is meg a matekot ami kell hozzá. Mind a gyári leírásokból, mind az általam végzett mérésekből egyértelműen az az eredmény, hogy (példa:) a csőre 36-40W, a fojtótekercsre 9-15W hatásos teljesítmény esik. Nem is olyan egyszerű ezt korrekten kimérni, de most nem írok erről szakdolgozatot hisz rengeteg jó könyvet kiadtak már ebben a témában melyek szabadon hozzáférhetőek.

Vannak viszont nem olyan közismert dolgok, mint például a cső karakterisztikái a tápáram-fekvencia függvényében. Mivel 50Hz-es áramnál a kisülés nem folytonos, ezért ugyanakkora teljesítménynél nagyobb az elektróda és fényporterhelés, nagyobbak a kisülés veszteségei is. Kb. 70kHz-nél a hatásfok eléri a maximumot ami nagyjából 30 százalékos javulást jelent. Ennél a frekvenciánál nem nagyon érdemes feljebb menni, mert problémák adódnak az áram behatolási mélységével, alkatrészek másodlagos paramétereivel, stb..

Azt pedig, hogy 25W-al teljesen eredeti fényárammal világít a 40W-os csöved, elég nehéz pontosan bizonyítani. Tegyük fel, hogy nagyon korrektül mérted az elektronikus táp erősen nemlineáris teljesítményfelvételét (amire borzasztóan haragszik a szolgáltató, és még az 5kHz-ig garantált kereszttekercses műszer is kicsit félreméri néha). A fényáram mérése viszont szintén kényes probléma. Szemmel való összehasonlításnál 10-20 százalékos hibát is lehet véteni. (Igen, ilyen az emberi szem. Izzós pirométernél sokat segít a jó optika meg a spektrális eltolódás is, ezért ott pontosabb az összehasonlítás.) Vacak luxmérőnél méréshibát okozhat az 50Hz-es villódzás, de ez nem túl jellemző, ezért kis odafigyeléssel a műszeres összehasonlítás pontos lehet. Na kb. ennyit tudok szólni a témához, mert sajnos a te lámpáidat nem tudom megmérni. Az viszont belátható, hogy a 80W kicsit sok lenne a névleges 45-50W helyett, ott már menetzárlatnak kell lennie.

0

Boldogblog
Boldogblog picture

A te levezetésed alapján én elég pontosan megsaccoltam kézrátétellel. Hi!

Elvileg én is kiszámolhattam volna, ha nem lennék annyira béna matekból, hogy számoló géppel sem tudok kettő azonos eredményt kihozni egy feladatból! Ja meg az elméletet sem tudom fejből, csak rémlik, hogy van.

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Hi!
Nem értem mit akartál közölni a hozzászólásodban. Tényleg végeztem a múltban (kb. 12 éve) egy sor mérést 40W-os fénycsövön. Még digiszkópot is kölcsönöztem hozzá egy hétvégére (igen, elég gyenge volt a műszarparkom, meg még ma is az). Régebbi méréstechnikából viszont van néhány szekrénnyel. Például van néhány kereszttekercses wattméterem (egyszer lesznek képek is). Pontos készülékek, amelyeket bakelitdoboz árban sem lehet manapság értékesíteni, kidobni meg nem fogom ezeket.

Talán túl pimasz volt a beszólásom? Elnézést kérek. Jó, lehet hogy kicsit udvariasabban illett volna - na majd legközelebb - ígérem, hisz én egy nagyon kedves udvarias ember vagyok általában. Csak ha már 80W lett kimérve egy 40W-os lámpatesten, és nem büdösített benne semmi, akkor eléggé elmérhetett benne valamit az illető. Talán előbb ellenőrizni illett volna, hogy mitől van ez a nagy eltérés (méréshiba, tényleg túlhajtott cső, alkatrészhiba).

További jó téma a 25W-os kompaktcsőelektronika a 40W-os csövön. Nos aki tisztában van az elektromos viszonyokkal eme tárgyalt cuccokon az tudja, hogy a kis kompaktcsövek égésfeszültsége néha még nagyobb is, mint a nagy klasszikus 40W-os csöveké. Ezt az argonnyomással lehet beállítani bizonyos határok között. Az üzemi áramuk viszont 1/3-a esetleg 1/2-e a nagy csőhöz viszonyítva. Tehát átépítés nélkül nem lehet közvetlenül közel névleges teljesítményt juttatni 40W-os csőbe pl. 20W-os kompaktcsőelektronikával. A kompaktcsőelektronika ugyanis közel állandó áramot tart csaknem függetlenül az égésfesztől. Bár, ott van az a 30%-os hatásfokjavulás, meg az emberi szem logaritmikus érzékenysége. Igen, így közel ugyanolyan jól világít az a bizonyos cső, bár szigorúan műszaki szempontból akkor is alul van hajtva.

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Fordítva értelmezed. Azt írtam, hogy én vagyok a hülye és speciel úgy is értettem. Te viszont értesz hozzá, méghozzá fejből. Én nem. Én csak emlékszem, hogy ilyesmi is van. Ha te ki akarsz számolni valamit valamihez megteszed. Én először megkeresem a képletet és utána kiszámolom 1x, 2x, .... sokszor. De mivel ismerem a korlátaimat ezért igyekszem megkerülni a számolásokat. Alternatív megoldásokat keresek, ha akadnak.

Az a kereszt tekercses watt mérő fincsi dolog lehet.

0

nyaki
nyaki picture

Bár nem vagyok Transzduktor, de igazat kell hogy adjak neki.
Minden magnetikus (induktív) előtét fáziseltolódást okoz és nem is keveset. Gyakori értéke ezeknél a lambda 0,4-0,6, amihez még hozzájön a saját fogyasztása is, mivel az előtét maga is fogyasztó a körben, így egy áram-feszmérős módszerrel tényleg közel a dupláját fogod számolni, a valós felvett teljesítménynek.
Ha a szolgáltató elszámolná a meddőt is, akkor valóban az általad számolt értékkel kellene kifizetni a díjat, de ekkor meg itt jön képbe a kompenzálás, ami a meddőt próbálja teljesen eltüntetni, kisebb-nagyobb sikerrel.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

c_jani
c_jani picture

Üdv!
Ez mind szép és jó, de az élet mást mutat. A bemenetnél mért áram és feszültség alapján a számított, felvett teljesítményről beszéltem. Az előtét beépítése után ugyanígy megmérve azért bizonyít. No, meg a havi számla csökkenése is. Az nem látszólagos, az valós!

0

c_jani
c_jani picture

Még annyi, hogy lehet matekozni eleget, ellenben a gyakorlatban bejött. Jobban világít (nem mérem, tapasztalom), kevesebbet fogyaszt (mértem is, tapasztalom is). Nem az én ötletem, ezeket az átalakításokat többen megcsináltuk már,mindenkinél bejött. Ennyi.

0

Kalex
Kalex picture
*****

Szia!
" A bemenetnél mért áram és feszültség alapján a számított, felvett teljesítményről beszéltem"
Ezt úgy hívják az elektrotechnikában, hogy látszólagos teljesítmény. A jele: S mértékegysége(VA) Ebből számítható a hatásos P (W) és a meddő Q (VAr). A számítási képlet rendre: UxI, UxIxcos_fi, UxIxsin_fi. A többi stimmel.

Üdv! Kalex

0

kolya61
kolya61 picture

Szia !
Rakok egy képet , hogy tisztább legyen a kép a számításaidhoz , már ha valaki mer, utánad számolni !!!=CSAPKODVA RÖHÖG=
1. oszlop-csőteljesítmény
2. -------átmérő
3. -------nom. áram
4. -------feszültség a csövön
5. -------impedancia
6. -------teljesítmény felvétel indító-szabályzóval
7. -------a fűtés árama
8.9.10. fényesség, kompens. kondenzátor , soros kondi páros kötés esetén .

Látható, hogy a 40W-s csövek 50-56W között fogyasztanak .
Üdv! Miki.

File csatolás: 

0

Kalex
Kalex picture
*****

Szia!
"Látható, hogy a 40W-s csövek 50-56W között fogyasztanak ."

Valamint a 36W-os 46W-ot. Így tehát elmondhatjuk, hogy 46~56W=80W. Esetleg nem, de az tuti! =hümmög, csodálkozik=

Üdv! Kalex

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Sziasztok!

Én a fojtón elvesző teljesítményt 20 w. körülire saccolom. A sacc-méterem az kézrátétellel működik! Hi! Mármint megtapiztam és utána megtapiztam egy fűtő betétet, amit toroidról járattam. Amikor egyforma melegnek ítéltem, akkor a fűtés kb 20 w. ot evett.

0

nyaki
nyaki picture

A körben folyó áram egy 40W(36W)-os csőnél a hivatalos adatok szerint 0,43A, az égési feszültség 103V, az előtét lambda 0,47. Az előtét vesztesége kb. 6-15W, attól függően hogy milyen típusú (VVG vs. KVG) és még néhány W a gyújtó kondija miatti veszteség.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

thomas123
thomas123 picture

Üdv!
Újkorától fogva ilyen? A fojtó a csőhöz való (13W-os), nem nagyobb teljesítményű?

0

lapatnet
lapatnet picture
*

Üdvözlet !

A csövekhez megfelelő gyújtó és fojtótekercs van csatlakoztatva? Gykran van fel és lekapcsolva a világítás? Ha gyakran van kapcsolgatva akkor a csövek élettartama lecsökken.

0

nyaki
nyaki picture

A fénycsövek idő előtti feketedését hagyományos előtétek esetén, ha a vezetékezés rendben van, akkor a hibás gyújtó, menetzárlatos előtét, vagy a gyengébb izzítószál emisszióval rendelkező csövek okozhatják. A csövek cseréjekor minden esetben a gyújtókat is cserélni kell!

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

airforce
airforce picture

Próbáltam infokat keresni még a témában, és olyant is találtam, hogy nem lehet fénycsővel közös kapcsolón normál izzó. Itt pontosan ez a helyzet, egy kapcsolón van a fénycső és két normál izzó. Ez is okozhatja a problémát? Sajnos ebben a témában teljesen amatőr vagyok.

0

gbenyov
gbenyov picture

Bocsika, de ez teljesen butaság. Azt köcc a fénycsöves armatúrával párhuzamosan, amit csak akarsz, TV-t, lámpákat, vasalót, bármit. Ennek a hibához semmi köze.
Itt már írták: de a gyújtó nem lehet zárlatos, mert akkor sohasem égne egy percet sem, de ha van benne fojtó, akkor az a zárlatos, ha elektronikus, akkor az a rossz.

gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?

0

nyaki
nyaki picture

"...de a gyújtó nem lehet zárlatos, mert..."
Ezt biz rosszul tudod. Én már nem egyszer találkoztam zárlatos gyújtóval, főleg a kínai vonalon.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

tibibalogh520
tibibalogh520 picture
***

Szia Nyaki!
...És gondolom, nem is világított a cső (üzemszerűen) egy másodpercet sem vele.
Mint ahogy ezt Gbenyov nagyon helyesen le is írta. :yes: Tehát nem tudja rosszul. :)
Üdv Tibi.

0

nyaki
nyaki picture

Hali!
Ja, igaz. Csak a gyújtóra fókuszáltam. :oke:
Na, akkor gondolkodjunk... :beer: hogy is mehet tönkre egy gyújtó?

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

kolya61
kolya61 picture

Szia Nyaki!
A gyújtó tönkremehet , ebben Neked van igazad !
Viszont ha tönkre megy, akkor nem lesz gyújtás, illetve, ha összeragadt , vagy zárlatos , akkor csak izzanak a spirálok , csak akkor indul az ív, ha kitekered a gyújtót. Viszont ha szakadt a gyújtó, nincs izzás , nincs ív.
A bimetallikus és elektronikus is tönkre mehet , szerintem , vagy nem , de ez biztos.

Üdv! Miki.

0

nyaki
nyaki picture

Hali!
Röviden és tömören, így van. :taps:

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!!

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Szia!

Erről még nem hallottam.

De írd le légy szíves, hogy milyen meghajtása van annak az ominózus csőnek? Induktív vagy elektromos előtét?

0

airforce
airforce picture

Induktív.

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Mérd le a foglalatokat zárlatra!

0

Kari
Kari picture
*****

Hallo!
"..nem lehet fénycsővel közös kapcsolón normál izzó?"
Nemtom, hogy a "Nagymesterek" erröl mint velekednek, de ez szerintem "ezoterikus" zagyvasag-szerü... :-(
Kari

0

Boldogblog
Boldogblog picture

Hali!

Ha mindig ugyanaz a fele feketedik, akkor zárlat lehet a másik oldali foglalatban és csak a feketedő oldali izzószál izzik. Persze dupla árammal. Nézd át!

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
Csaknem biztos ez a hiba ha klasszikus armatúráról van szó. :beer: Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a feketedő oldal izzik. De azért még ellenőrizném azt is, hogy nem marad-e rákapcsolva a fázisvezeték kikapcsolás után. Az ekkor maradó gyenge kisülés károsíthatja a szálat. Az üzemi áramfelvételt is ellenőrizd, hogy rendben van-e a fojtó.

0

ityvity
ityvity picture
*

Szia ,nem vagyok szaki e témába , de annyit tudok , hogy a csővel együtt kell cserélni a starter is , mert ha az rossz attól lehet , hogy még begyújt a fénycső , de gyorsan haza vágja az új csövet is .

0

airforce
airforce picture

Természetesen a gyújtót is cserélgettem, de az sem segített semmit.

0

attila2010
attila2010 picture

Szerintem a fojtótekercs a ludas, nézd meg műszerrel a foglalatok ha nem zárlatosak és ha nincs gond cseréld ki a fojtótekercset.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

üdv: arról nem írsz, hogy a foglalatot ellenőrizted-e, biztos rossz az érintkezés.

Bálint

0

Kari
Kari picture
*****

Sziasztok!
Teljesen igaza van ityvitynek! Szokott meg (tipus fügvenyeben) egy X2 fajta, 50-100nanos kondi is rögvest a halozat bemeneten lenni-ennek kapacvesztese sem gyogyitja a csövet :-( -tapasztalatom szerint akar fölhasadt hazat is lathatsz-legföbb ideje meglesni-ezt is cserelni, nomeg lötyögö huzalozast keresni...
Kari

0

Sponsored links