Üdv
Tudom fura amit itt írok de mindjárt megértitek.
Régi 40Gb vinyókat sajnálnám kidobni és arra gondoltam jó lenne filmek tárolására. Mivel a DVD és CD lemezek sajnos elég gyorsan "felejtenek" amik írottak, arra gondoltam a már nem használt régi vinyókat leformatálva stekkerelve lehetne erre hasznosítani. Mivel csak ritkán lennének használva így az öreg masinák szinte csak mentés szerepét játszanák. Ha egy DVD meghal elő a vinyót és lehet újat írni. Ez a megoldás igazából a hulladék újrahasznosítása és pénz spórolás.
Mivel ma egy 1Tb vinyó 30ropi ezt spórolnám kb meg. Persze kellene hozzá egy
USB-s rek külsős tápos de az sokcélú lehet aztán.
Ja és ami a lényeg kinek van efféle progija mert régen bíz használtuk javában amikor még csak 20Mb merev izénk volt és az is drágán. De azok Dos-os alkalmazások voltak. Szóval véleményt és programot keresnék.
Köszi Laci
2012, November 19 - 21:25
#1
Üdv Urak!
Nem kötöszködök és értem amit írtok és el is fogadom.
Köszönöm a magyarázatokat is. Valószínű az idő vasfoga kirágta emlékeimből hogyan is volt akkoriban ez a módszer és ezek szerint valami segédprogi ült a vinyón ami rögtön tömörített majd kicsomagolt és még a bios-ban is nagyobbnak mutatta a vinyót. A nagylemezes kivágás meg túlírást ismertem.
Még egyszer köszönöm türelmeteket és bocsi hogy úgy tűnt nem akaródzik megérteni csak ezek szerint az emlékek mondtak mást.
Laci
0
Szia!
Még mindig nem értetted meg amit írtunk! A BIOS-ban sem mutatta nagyobbnak a merevlemezt! Csak a rendszer indulása után látszott nagyobbnak a lemez és a mérete a tárolt adatok tömöríthetőségétől függően változott!
Üdv.:
Feri
0
Üdv!
Már csak azért sem, mert sok régi BIOSban nem is volt HDD auto detect, hanem kézzel kellett beállítani a vinyó adatait, vagy kiválasztani egy listából előre definiált értékekkel...akkoriban nem volt túlzottan sok típus...
Régi szép idők :)
0
Szia!
Ha lett volna autodetect akkor is a valós fizikai paramétereket ismerte volna fel, csak azzal működött volna megfelelően a merevlemez. Ha hibás adatokat adtál meg, akkor nem működött a rendszer. A tömörített adattárolásnak nincs köze a lemez paramétereihez.
Üdv.:
Feri
0
Üdv Urak!
Nos Uniman kábele és dokkolója kitűnő megoldásnak látszik.
DE Én a stekkerelés alatt a vinyó olyan megformázását értettem amikor egy 20Gb-ból 40Gb-ot készítünk. Nem tudom, hogy ez a maiakkal működik e de annó 10 és 20MB vinyóknál használtuk sikerrel. Igaz általában nem a rendszer volt rá telepítve hanem ezen volt az adattárolás. Szóval ezt a progit keresném.
Elnézést hogy nem voltam elég pontos, rég volt már (25éve).
Laci
0
Szia!
Nem fog működni. Több okból. Az a "stancli" progi szinte biztos, hogy FAT-hoz való.
Te meg NTFS vagy valamilyen unixos partíciót fogsz használni. (Ha ragaszkodsz a FAT-hoz, akkor kidobsz egy marék tároló kapacitást és sok-sok biztonságot az ablakon)
És az utolsó ok: Az a "Stancli" nem növelt kapacitást. Be dőltél a reklám szövegeknek. Ergo jó vásárló vagy. Menj el egy boltba és vásárolj!
Vadászom Utamból Kotródj!
(Fekete István)
0
Hello Boldogblog,
valószínűleg nem WindowsXP progit használsz.
Ugyanis abban IS benne van gyárilag a "Stacker", csak épp nem úgy hívják.
De attól még ugyanúgy működik.
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Figyelj elmagyarázom mégegyszer, miről van nagyba itt szó.
(Én ma is használom a Stackert!)
1. Vegyünk egy 20 GByte-os vinyót.
2. Megstackerezzük, beállítva azt, hogy legyen mondjuk 2,5 szeres, azaz 50 GByte-os.
3. Erre vegyünk fel 45 GByte-nyi szöveges DOC, vagy TXT file-t. Ezek tömörítetlen adathalmazok. Semmi gond, működik. Bár ez azzal jár, ezt tudni kell, ha egyetlen szektorhiba keletkezik, AZ ÖSSZES ANYAG EGYSZERRE EL FOG VESZNI!!!!
4. Erre vegyünk fel PDF, MP3, DVD, AVI, MPEG, JPG, ZIP, ARJ, LZH, stb.-stb. anyagokat. CSAK 19 GByte mehet fel, és TELE lesz, mert ezek már ELEVE TÖMÖRÍTETT formátumúak.
Meg kell(ene) értened, hogy a tömörítés EGYSZER hajtható végre, utána vége. Ha valami már gyárilag tömörített, akkor NINCS mód további tömörítésre.
Mivel a mai médiák mind ilyenek, ezért a normális felhasználói progikban, pl. WINDOWS, nem is tesznek bele Stackerhez hasonló progikat.
Érted-e, vagy segítsek-e még?
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Szia!
"Meg kell(ene) értened, hogy a tömörítés EGYSZER hajtható végre, utána vége. Ha valami már gyárilag tömörített, akkor NINCS mód további tömörítésre."
Ez így nem teljesen igaz. Van egy két speciális tömörítési eljárás, de azokat nem szokták általánosan használni. De például a "NERO" is ezzel a szuper tömörítéssel van össze tömörítve. Rendesen össze nyomták. De nincs hozzá tömörítő progi, önkitömörítő. Valamint régebben találtam néhány olyan adat állományt amit egy két ismert program varázsló nyomott össze egészen kicsire. (700 MB, kitömörítve 2 GB körülire)
Vadászom Utamból Kotródj!
(Fekete István)
0
Üdv Gbenyov!
Értem én amit írsz és ezzel semmi gondom. De annó valami egészen más trükk volt. Magát a vinyót formázáskor duplikálta valami program. Hogy hogyan arra már sajnos nem emlékszem. Azt tudom hogy nagyon lassan végigment rajta és a mágneses réteget sűrűbben írta meg, vagyis onnét minden segédprogram nélkül duplának látszott a merevlemez. Volt ugyan ez a megoldás a 1,44FDD-re is. Hibájuk az volt, hogy nagyon sérülékennyé vált. De ugye raktározásra ettől még jó lenne. Vagyis itt nem tömörítés csináltunk hanem az adathordozó lett megerőszakolva.
Üdv laci
0
Szia!
"Vagyis itt nem tömörítés csináltunk hanem az adathordozó lett megerőszakolva."
Ajánlom figyelmedbe:
http://www.fajltube.com/biologia/szamitogepes/Adatok-tomoritett-tarolasa...
"Lemeztömörítõ operációsrendszer-kiegészítések: a tömörítõ programot úgy is meg lehet írni, hogy állandóan a memóriában legyen, és a merevlemezen tömörítve tárolt adathalmaz úgy mutassa, mintha nem is lenne zsugorítva. Ezáltal ugyanarra a merevlemezre sokkal több adat fér. Elterjedt lemeztömörítõk: DoubleSpace, DriveSpace, Stacker."
Üdv! Tranzix
0
Szia!
Itt perlaci kivételével mindannyian ezt írjuk, szó sincs fizikai "erőszakról", de nem hisz sem nekünk, sem a szakirodalomnak.
Üdv.:
Feri
0
Hello, ezt írtad,
"Értem én amit írsz és ezzel semmi gondom.".
Nekem ezzel az a gondom, hogy még mindíg nem érted.
Nálam van olyan gép és benne winyó, ami pontosan úgy lett a -napokban !!!- formázva, ahogyan leírtad Te.
Nem hülyeség.
Gyere el és elmagyarázom jobban, mert az írás nagyon száraz, ki is próbáljuk, hogy amit leírtam,
hogyanis néz ki a valóságban.
Nem lene baj, ha megértenéd. Hasznodra válna.
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Szia,
én nem emlékszem, ilyen programra ami merevlemez kapacitását növelte volna, csak a röptömörítőkre, a Steckerre, ami tényleg úgy jelezte mintha nagyobb lenne a merevlemez, majd ezt építette be a Microsoft a DOS-ba DoubleSpace néven.
Floppyra létezett az fdformat, amivel lehetett 300kByte bónusz helyet nyerni. Ezután néhány évvel jelent meg a 2M program amivel egy 1,44M floppyból akár 2M-ás lemezt lehetett készíteni! Ezek a programok a lemezek biztonsági területére is írtak így nyertek helyet, de így leromlott az adatbiztonság.
Valamikor nagyon régen a BIOS-ban létezett egy LOW LEVEL FORMAT (alacsony szintű formázás) menü amivel át lehetett méretezni a merevlemezeket, meg tönkre is lehetett tenni őket seperc alatt.
Üdv,
Oszi
0
Szia Oszi.
Ez valóban így volt.
Viszont - emlékeim szerint - akkor még a felhasználónak kellett beírni a HDD adatait és ugye volt a confyg.sys valamint az autóexec.bat,amit szintén nekünk kellett összeállítani.Akkoriban ugye a FAT volt még.
Az 5,25-ös lemezeket lehetett duplára növelni azzal hogy az oldalán vágtunk egy rést az írásvédettség megszüntetésére és megfordítva tettük be a meghajtóba.1,44-es floppynál lehetett trükközni,aminek az eredménye lett egy nagyobb(nak látszó) tároló.
Voltak olyan BIOS-ok is ahol már ezek -ismertebbek - bent voltak és a legközelebbit kellett kiválasztani.Akkoriban tényleg úgy mondták,hogy a HDD kapacitását növeli pedig akkor is csak az adatot "tömörítette".
A RAR tömörítő sem így működött mint manapság.
Üdv,
0
Szia!
Én is azt írtam, hogy a merevlemezzel nem történt semmi, csak tömörítve lettek az adatok felírva. Egy új, nagyobb kapacitású virtuális meghajtót mutatott a program ( !!! ), de a BIOS-ban csak az "igazi" kapacitású meghajtó volt látható. A virtuális meghajtó kapacitása a felírt adatok tömöríthetősége függvényében változott. Sok gond volt a stackerelt lemezekkel, ezért aztán nem is használtam sokáig a programot.
Üdv.:
Feri
0
Szia!
Előttem már többen hozzászóltak és megírták a stacker program lényegét. Fizikailag nem történt semmi a merevlemezzel. A tömörített állományok tovább nem tömöríthetőek, sőt nagyobbak lesznek stackerelve. Romulusz a stacker lemezeiről tett is fel fényképeket. Oszi is írja, hogy ez a tevékenység értelmetlen. Ugyanezt megírta Gbenyov is. De ha mindenáron meg akarod próbálni:
http://handheld.softpedia.com/get/System-Utilities/Archive/Stacker-3302....
Telepítsd a stacker programot és győződj meg róla magad is, hogy a kapacitása csak látszólag lesz több. Egy 20 GB-os lemezt stackerelj meg 2x szorzóval, így 40 GB-os lesz. Utána írj rá 38 GB filmet, de ne csodálkozz, ha 20 GB körül "elfogy" a szabad hely.
Üdv.:
Feri
0
Szia,
mint többen írtuk ma már nincs Stecker vagy DubleSpace, mint annó a DOS-nál, de az NTFS partíciókon a Windows képes tömörítést alkalmazni! Ezt nem úgy fogod látni, hogy a 10G helyből 20G lesz hanem, pl. egy 1000k-s Word dokumentum csak 650k fog foglalni!
Itt egy link hol kel bekapcsolni!
http://lacy.hu/windows_xp/ntfs_roptomorites
Üdv,
Oszi
0
Hahóóóóó, ébresztőőőőő,
a stacker-doublespace-drivespace-zipp-arj-stb. tömörítő programok be vannak építve a video-, a kép-, és a hang rögzítő programokba!
Nincs mit tömöríteni, mert a tömörítés plusz adminisztráció NAGYOBB lesz, mint a tömörített eredmény! Ma te NEM találkozol sehol, csak a stúdiókban, tömörítetlen video-, kép-, és hang állományokkal.
Mit gondolsz miért fér el 6 darab TV adás egyetlen analóg kép-hang csatornán?
Mit gondolsz miért fér el 3 óra video egy vacak 4 GByte-os lemezen?
Mit gondolsz miért fér el 2 óra AVI egy CD lemezen?
és így tovább!
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Hello.
Van "dokkoló": http://www.sharkoon.com/?q=en/content/quickport-combo http://www.edigital.hu/Kulso_merevlemez_haz/Sharkoon_QuickPort_Combo_SAT...
Ez a szerkezet pedig a legolcsóbb eszköz: http://www.argep.hu/trend/DELO/Delock-USB-To-IDE-SATA-COMPACT-atalakito....
...és van a hardveresen tömörítő (ősi) "Stacker" kártyám:
Meg van hozzá chip: http://www.ebay.com.au/itm/Lot-66-Stac-99705APF4-50MHz-Data-Compression-...
Üdv.: uniman
0
Szia,
semmi értelme adattárolásnál alkalmazni akármilyen "röptömörítő" programot! Ezek arra lettek kitalálva, hogy az operációs rendszerek rengeteg jól tömöríthető fájlját helyspórólás céljából tömörítve tároljuk, ha kell kitömöríti majd vissza archiválja.
Ha adatokat akarsz tárolni, azok mik lennének? PDF dokumentumok, JPEG képek, MP3-ak, AVI filmek? Ezek mind tömörített formátumok nem vagy csak minimálisan tömöríthetők. A szöveges formátumok, office fájlok jól tömöríthetők, ha zip vagy rar formátumba tömörítve használod sokkal hatékonyabban tárolhatók, mint amire a stecker és társaik képesek, mivel ezeknél számít a ki- és betömörítés ideje a rendszer sebessége szempontjából.
Üdv,
Oszi
0
Szia!
Ha nincs USB-s lehetőséged, akkor is megoldható! Leveszed a bal oldali lemezt a házon, és egy IDE kábellel, bekötöd a vincsit az alaplapra, és tápot adsz neki, és már másolhatod is, bekapcsolás után.
Üdv: formasu
0
Szevasz perlaci!
Program nem kell hozzá, csak egy USB-s rack fiók, és a hozzá való tápegység!
Aztán már csak a hely szab határt a felpakolandó adatmennyiségnek.
Én már évek óta használom..
0
Szia!
Elég régen kezdtem foglalkozni a számítástechnikával, s valószínűleg elfelejtettem mára, mi is az a "stekkerezés". Légy szíves felfrissíteni a memóriámat!
Ha erre a programra gondoltál, nem értem, hibátlan meghajtónál mi szükség van rá?
Üdv: Gyula
0
Sziasztok!
Laci szerintem a Stacker vagy DoubleSpace vagy ezekhez hasonló
DOS-os programra gondolt. Ezek nem hibajavításra valók, hanem
"röptében" tömörítik az adott drive-ra mentett file-okat:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stacker_%28disk_compression%29
Ez a fajta lemeztömörítés manapság már az operációs rendszerre
tartozik, programmal elég nehézkes és rizikós lenne megoldani.
NTFS drive-oknál csak be kell pipálni a Properties panel alján
a "Compress drive to save disk space" dobozt. Az "on-the-fly"
tömörítés ma sem problémamentes, érdemes óvatosan kezelni:
http://www.techsupportforum.com/forums/f10/compress-drive-to-save-disk-s...
Sok sikert!
Jibaro
0
Üdv!
Ez az egyik oldala a dolognak. A másik, szerintem az MPEG4/Divx filmeknél túl sok helyet nem lehet megspórolni tömörítéssel, főleg a kockázat figyelembevételével, ámbár lehet, hogy tévedek.
Ha meg nem ragszkodsz az USB-hez, akkor beraksz a gépbe egy mobilracket, esetleg beszerzel több fiókot hozzá, aztán lehet csereberélni a rackfiókokat.
0