A következő problémára szeretnék segítséget kérni: van 5 fóliasátram,mindegyik sátorban egy-egy 24v-os/AC/ mágnesszelep,ami nyitja a csöpögtető locsolást,amit egy digitális kapcsolóóra vezérel különböző időkben.Viszont azt kellene megoldani,hogy mindig csak egy mágnesszelep legyen nyitva sorban:1-es nyit,többi zárt,majd 1-es zár kettes nyit,többi zár, és így tovább.Egészen az 5-ig,aztán az óraműtől függően kezdődjék előröl.Köszönettel venném ,ha valaki tudna segíteni,illetve egy egyszerű kapcsolást tudna nekem küldeni lehetőleg olyat amiben nem kell programozni!!!!
Köszönettel:piljani
2013, July 30 - 14:50
#1
Szia Jani !
Bocs, hogy csak most küldöm a rajzot, de nem voltam neten, s most is csak egy skiccre tellett, de szerintem elég lesz.
A működés a következő:
1. A kapcsolóórával egy 230 V-os kisrelét működtetsz, ez a rajzon a "dAC".
2. A mágnesszelepek 24 V-os (AC) tápja állandóan üzemel, arról vesszük le az elektronika tápját is.
A graetz-híd helyett csak egy dióda van, ez is elég(, az eredeti porlefúvató vezérlő elektronikában a mágnesszelepeket triakkal kalpcsoltam, oda meg kellett a közös AC pont). A 100 R + ZPD30 azért kell, mert a 24 AC-ből 34 V körüli egyenfesz lesz, a stab. IC meg 35 V-ig bírja az adatlapok szerint.
Amikor a kapcsolóóra működteti a dAC-t, annak az érintkezője +12 V-ot ad egyrészt az IC órajelbemenetére (felfutó élre léptet), másrészt a közös ági tranyóval engedélyezi a kisreléket. Az IC aktív kimenete a tranyóval a negatív oldalról működteti a kisrelét.
A tranyók típusválasztásánál a relé meghúzatási áramát kell figyelembe venni.
Az IC kimenetéről nem felejtettem el a bázisellenállást: elspórólható, a kimenetek 10 mA körüli áramnál többet nem adnak ki. A bekapcsoláskor a 100n + 100k végzi a resetelést, ezen lehet, hogy kell finomítani, nem számoltam pontosan ki.
Ha 5 V-os kisreléket akarsz használni, akkor a 7812 helyett 7806-ot tegyél be. Szükség esetén a ZPD30 is lehet kisebb feszültségű, de akkor lehet, hogy növelni kell a 100R értékét.
Remélem, minden lényegeset leírtam. Jó bütykölést !
Tibi
0
Nagyon köszönöm!!!Tulajdonképpen erre gondoltam!Találtam ugyan rajzot a 4017-es különféle alkalmazásairól,de semmit sem magának az ic működési elvéről.El is akartam Neked küldeni egy alkalmazást,némi átalakításra,de így már nincs rá szükség.
Köszi még egyszer,hajrá...eljött a bütykölés ideje!A sikerről,tájékoztatlak!
Üdv :piljani
0
Szia Piljani!
"!Találtam ugyan rajzot a 4017-es különféle alkalmazásairól,de semmit sem magának az ic működési elvéről."
Talán az IC adatlapjával kellet volna kezdeni! Mivel szinte minden gyártó gyártja lehet válogatni belő! Én az elsőt vettem elő amit a Google adott, még az IC chip layoutja is benne van. Kapcsolási rajz ugyan nincs csak funkcionális diagram található meg benne, az időzítési diagram mindent elárul. Melyik lábra milyen jelet kell adni:
Bemenetek:
RESET: Ha a bemenetre magas szintet kapcsolsz Q0 kimenet magas a többi alacsony lesz, ha alacsony szintet kapcsolsz rá az IC normál módban dolgozik
CLOCK: Ez az a bemenet, aminek alacsony szintről magas szintre történő változása a kimenetek változását okozza(Qn magasról alacsonyra vált, Qn+1 magas lesz). Lényegében számolja ezeket. A számokat a megfelelő kimenet magas szintje reprezentálja- Tehát ha Q5 magas szintű a számláló 5-ön áll.
CLOCK INHIBIT: Ennek a bemenetnek az a szerepe, hogy engedélyezze a számolást. Ha ez a bemenet magas szintű a számolás le van tiltva, ha alacsony akkor engedélyezett.
Kimenetek:
Q0-Q9: A számokat reprezentálja 0-tól 9-ig,
CARRY OUT: Ez az úgy nevezett átvitel. Azt jelöli, hogy a számláló 9-en állt és a következő órajelre 0-ra váltott. Ekkor ez a kimenet alacsonyról magasra vált. Ez arra jó, hogy egy következő 4017-es IC CLOCK bemenetére kössem és számolhassam a 10-es helyiértékeket.
Ja és el ne felejtsem szükség van tápellátásra is VDD a pozitív tápfeszültség, míg a VSS a föld (negatív) tápfeszültség.
Üdv,
Oszi
0
Szia!
Nem mondtam semmit ...
Üdv: Dénes István
0
Szia, sziasztok!
Nos megszületett a rajz! (Nyugodtan kritizáljátok a rajztechnikámat! Jól fogadom a kritikát...)
De, ha valakinek nagyon nem tetszik, akkor rajzolja át!
Ja! Van benne egy nem szabványos rajzjel (csak egy?? Inkább 5-10 db.)
A működése.
A vezérlő tárcsát egy lassú fordulatú motor forgatja. Praktikusan mikrosütő tányérforgatója, időzítő motorja, PRK kapcsoló forgató motorja.
Magát a vezérlést a tárcsába süllyesztett furatok végzik. (Csak süllyeszteni, nem fúrni! Lejtősnek kell lennie a süllyesztések oldalának.)
A J1 mikrókapcsolónak 1-2 mm-l nagyobb fúróval kell a süllyesztést elkészíteni! Valamint a J3-J7 ig a motor kapcsoló mikrókapcsolók süllyesztését is érdemes 1 mm-rel nagyobbra csinálni, hogy biztos legyen a kapcsolása.
Van egy hiba a rajzomban! A J3-J7 mikrókapcsolóknak elejtve kell kapcsolniuk! Ez fontos! Sajnos ezt rosszul rajzoltam.
A J2 mikrókapcsoló kapcsolja a forgató motorra a feszültséget. Amikor a süllyesztésébe bele esik a kapcsoló karja, akkor leállítja a tárcsa forgását. Ezzel párhuzamosan a J3-J7 kapcsolók közül a vezérlő tárcsa által meghatározott szintén bele esik a süllyesztésébe. (A te esetedben mindig csak 1. De csak a fantázia és a fúrógép szab határt a kapcsolási variációknak.)
A J1 kapcsoló, melynek kissé nagyobb a süllyesztése, hogy előbb (ejtsen el és) később zárjon, mint a J1. Ez fontos!) kapcsolja a relét, melynek az egyik érintkezője öntartóra van kötve a másik érintkezője meg elejtett állapotban feszültséget kapcsol a motorra.
A működési ciklus:
A tárcsa olyan állásban áll, hogy épp egyik kapcsoló sincs elejtett állásban. J1, J2 zárt. J3-J7 nyitott állásban van.
A logika jelenleg feszültség mentes. Rá kapcsoljuk a feszültséget. J1-n keresztül a relé meghúz és úgy is marad az öntartó érintkezők végett. J2-n keresztül a forgató motor feszültséget kap és elkezdi forgatni a tárcsát.
Forgás közben a tárcsán a süllyesztések be fordulnak a mikrókapcsolók alá.
J1, J2 elejt. J3-J7 közül a mechanikusan kiválasztott 1 darab belehuppanva a süllyesztésébe és rákapcsolja a feszültséget a mágnes szelepre. ezzel egy időben a forgás megáll, mert a J2 elejtett állapotban van. Ez az állapot addig áll fent, még a feszültség rá van kapcsolva.
A kapcsoló óra kikapcsolja a feszültséget. Ekkor a relé elejt. Az öntartás megszűnik és nem is tud újra bekapcsolódni, mert a J1 elejtett állapotban van.
Amikor újra rákapcsolódik a feszültség, akkor az elejtett relén keresztül rá kapcsolódik a feszültség a motorra, ezzel együtt a kimeneti J3-J7 is bekapcsolódik egy pillanatra egészen addig, amég a tárcsa el nem fordul.
A tárcsa elkezd forogni. A J2 kapcsoló zár, ezen keresztül a motor tovább kapja a feszültséget. A J1 egy picit később zár. Ekkor a relé meghúz, öntartóvá válik, valamint lekapcsolja a motorról a feszültséget, de azt már a J2-s biztosítja. Tehát a tárcsa tovább forog egészen a következő süllyesztésekig! Ott a folyamat újra kezdődik.
A kivitelezésről. A mikrókapcsolókat hosszú M3-s menetes szárral, csavarral össze fogod. A tárcsa fölé egy egyszerű keretre felerősíted. A tárcsát vékonyan bekened zsírral, majd a porosodást elkerülendő bedobozold.
Hát ennyi.
http://kepfeltoltes.hu/130731/rel_s_vez_rl_s_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Szia!
Én 5 évvel ezelőtt ugyanilyen elven működő haletetőt készítettem.
Üdv: Dénes István
0
Szia, sziasztok!
Ha van róla fotód, leírásod, akkor tedd be ide!
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Szia!
Sajna már csak a fejemben ...
De ez a legjobb megoldás, csak nagyon macera míg elkészülsz vele.
A legrosszabb talán az, ha nem jó helyre teszed a lyukat és utána módosítani kell :)
Üdv: Dénes István
0
Szia, sziasztok!
Abszolút zavar biztos gép.
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Szia, sziasztok!
A relé lehet 1 váltóérintkezős is. Tökéletesen működik úgy is.
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Nagyon köszönöm!!
Üdv: piljani
0
Szia, sziasztok!
A szükséges anyagokat mikro-bontásból könnyű összeszedni. Ha neked nincs itt könnyen össze tudod koldulni, némi postaköltségért sokan küldenének neked ilyesmit
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Sziasztok,
PLC? arról volt szó, hogy nem programozik a kolléga! Emberek ébresztő!
Szekvenciális dolgokra ideális a CD4017 típusú Johnson számláló. Ez úgy számolja az impulzusokat, hogy mindig a soron következő kimenetet kapcsolja be, így ebből szoktak futófényt építeni. Ha a Q0-Q4 kimeneteire teszel egy-egy relét a Q5 kimenetet meg az IC reset bemenetére kötöd azt fogja csinálni amit itt leírtál. Ja és az IC kerül vagy 60Ft-ba!
A neten rákerestem, és találtam egy könnyen módosítható kapcsolást.
http://www.electronics-lab.com/projects/motor_light/022/
A relés kimenetet le kell másolni Q0-tól Q4-ig, a jelenleg Q2-höz kapcsolódó diódát pedig Q5-höz kell kapcsolni.
Ha az optocsatoló LED-jét közvetlenül 230V-ról működteted teljesen leválasztva az áramkörtől bedughatod az időzítődbe ami vezérelheti úgy ahogy elképzelted. Mondjuk valahogy így meghajtva a LED-et (A kondenzátoros megoldás a nyerő):
http://www.ele.hu/elehu2/index.php?option=com_content&view=article&id=11...
Üdv,
Oszi
0
Sziasztok!Köszönöm minden ezen oldalon segítséget nyújtó Emberek korrektségét ,és segítségét!!!Igaz én új vagyok,meg kell mondanom,hogy nem gondoltam volna,hogy igazán vannak még ebben a világban olyan emberek,kik hogy is mondjam,csak úgy hajlandók időt energiát pazarolni valakire!Ez jó dolog, ja és vannak még szakemberek,akik talán sok mindent tudnának alkotni!!!!Még egyszer Köszönöm !!Lehetségesnek találom, hogy meg tudom oldani a problémámat!!!Egyet felejtettem elmondani,ebből nem profitálni akarok,csak a saját problémám megoldását kerestem!!!
Üdv:piljani
0
Sziasztok!
Ezeket az öntöztető/lakás automatizálási dolgokat személy szerint Moeller EASY 512, 721 stb.
Mini PLC-vel szoktam megoldani.A programot nem nehéz megírni, és közvetlen tasztatúráról is lehet programot bevinni, paraméterezni.
Mindent tud, amit kell, áramkimaradás esetén sincs gond, a belső óra miatt.
Kisebb reléket, szelepeket közvetlen tud kapcsolni.
Ez a legkorrektebb megoldás szerintem.Persze lehet monyákolni, de az olyan is.
Üdv! Luki
0
Hali
A kis PLC hez van soros kapcsolati modulod is + szoftver ?
amint látom a Pc-vel össze lehetne kötni?
Üdv
0
Szia !
Csak magát a PLC-t használtam eddig, kiegészitő HW-re még nem volt szükségem.
Szoftverem, és PC kábelem van, de ez nem képezi eladás tárgyát.
A taszról is bepötyöghetők az egyszerűbb programok.
Pont az egyszerűsége a lényeg.
Adatlapot,leirást találsz róla a neten.
Üdv! Luki
0
Köszi az ötletet!!No már csak az a kérdés,hogy hol,és mennyiért lehet ilyet beszerezni???
Üdv:piljani
0
Szia !
Nálam per pillanat 3db Moeller Easy 721 van elfekvőben, 18.000Ft-ért átadó darabja ha valakit érdekel.
Újak, dobozban, papírokkal.
De elég sok van a piacon ezekből, újak, használtak vegyesen, széles árkategóriában.
Üdv! Luki
0
Szia!
Ha nem is Luki által linkelt vezérlők de van Itt
Ezen az oldalon is van egy,
A harmadik delikvens,
Negyedik lehetőség
Ötödik versenyző
Most már tudsz válogatni relatív jó árban vannak és mindegy magában egy komplex vezérlő egység,természetesen ezeket még kiegészítheted azzal amivel jónak látod!
Sok sikert :)
Üdv:morfeus
0
Szia, sziasztok!
A topik indító helyett:
Ezt a konkrét dolgot a legegyszerűbben és a legolcsóbban vezérlő tárcsával vezérelt relés logikával lehet megoldani. A vezérlő tárcsa ráadásul automatikusan memória szerepét is betölti áramkimaradás esetére.
Ha elektronikus vezérléssel oldja meg valaki, akkor gondoskodni kell a lépések memorizálásáról, hogy ne fordulhasson az elő, hogy áramszünet után újra az 1 szelep nyisson.
Estére majd rajzolok egy lehetséges megoldást.
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Nagyon köszönöm Mindenkinek ,hogy ezzel a kérdéssel egyáltalán foglalkozik!!!Fekete úr megoldása tetszene talán a legjobban.Ugyanis sem lehetőségem sem szaktudásom nincs a pic programozására.De talán Ő értette meg legjobban a problémát.S ha sikerülne azt a bizonyos rajzot előkeríteni mármint a vezérlő tárcsás relés megoldást, igazán hálás lennék!!
Köszönettel :piljani
0
üdv: tényleg nem ismered a mechanikus kapcsolóórát?
A képét jóelőbb feltettem.
Szerintem ez a legegyszerűbb és legrugalmasabb megoldás.
Bálint
0
Szia!
Kivételesen, teljesen egyetértek veled :P hehe
Üdv: Dénes István
0
Hello.
Ennek az IC -nek csak 4 kimenete van...sajnos.
Üdv.: uniman
0
Karcsi
4017-es ic igaz kb 9 v táp kell neki de én azt csinálnám, hogy a kimeneteit diódával összekötném majd ezt tranzisztorra vagy relére kötném ami vezérli a szelepeket
lábai:
16 "+"
8,13,15 "-"
3,2 dióda
4,7
10,1
5,6
9,11
14 bemenet ezt vezérli a kapcsoló óra
0
Szia piljani!
Egyszerüt szeretnél, adok egy tippet. Ezzel is van munka,de nem kell elektronika.
Készítesz egy forgó tárcsát, köréje elhelyezel mikrókapcsolókat, igény szerint. A tárcsa peremére, egy X hosszú kiugrást (bütyköt)teszel, ami sorban aktiválja a mikrókat. A kapcsolók direktben vezérelhetik a szelepeket. Variálva a bütyök hosszát, akár holtidőket, vagy átfedéseket is létre lehet hozni. Meghajtás megoldható mosógép programátor (motor+fogaskerekek), vagy mikrósütő mechanikus időzítőjének átalakitásával.
Ez egy alapelv ,kivitelezhető házilag is.
Üdv! welding alt
0
Kőszike!!!Jó ötletet adtál!!Van egy két ilyen kütyüm,mint pl. autómata mosógép(energomat)programmotorom!Heuréka el kell gondolkodni rajta. Köszi!!
Üdv :piljani
0
szia: vagy egymás felett 4 db bütyköstárcsa a négy sátornak, jobban hozzáférhető.
A bütykök hosszával szabályozható az idő.
A másik megoldás 4 db mechanikus kapcsolóóra. Időnként 1000 Ft/db a boltokban.
Bálint
0
Szia Bálint!
Ez csak alapötlet. Lehet variálni , kérés az volt ne legyen bonyolult. Sajnos sokan már a serűnyélbe is mikróproffeszort tennének, hogy pofázzon,mikor kell sepregetni.
Üdv! welding alt
0
Szevasz.(tok)
Azért kell, a mikroproci bele, hogy seperjen a nyüvese, és ne pofázzon....:D
Üdv:kocici
0
Szia , "Variálva a bütyök hosszát, akár holtidőket, vagy átfedéseket is létre lehet hozni " na ne már , ma a XXI századba mikor már egyszerű konyhai pára elszívóban az égő bekapcsolására is egy tasztert meg PIC-ekt használnak. Elhiszem jó kis bárkacs munka , de mire össze szeded az alkatrészeket megbütykölöd az "átfedéseket" és megépül a finom mechanikai remek mű elmúlik a meleg azt már nem is kell párásítani a sátorban.
0
Szia !
Én csak az alábbi kérésre válaszoltam.
" egyszerű kapcsolást tudna nekem küldeni lehetőleg olyat amiben nem kell programozni!!!!"
Üdv! welding alt
0
Szia , igen lehet egyszerűbb , de az is csak nézet kérdése , már kinek mi áll közelebb a mechanika vagy az elektronika.
0
Szia, sziasztok!
Add meg a kapcsolási időket!
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Szia Piljani!
Ha nem feltétlen az építés vágya hajt, akkor jobban jársz Ezzel.
Az ára 25.000FT alatt van Itt.
Csak egy 24V-os trafó kell neki, és mindent tud. Erre lett kitenyésztve. :)
Üdv Tibi.
0
Sziasztok.Én a Szatmári áruházakban kapható 4 és 6 zónás öntözővezérlőket használom 12.000ft-ba kerül a 4 zónás.Ami jó benne hogy százalékosan lehet az öntözési időt állitani egyszerre minden zónát időjárástól függően és talajnedvesség érzékelőt is rá lehet kötni ami a beállítot nedvességnél tiltja az öntözést.Kínai de jól működnek kipróbáltam.
0
Üdv!
http://www.szatmari.hu/termekek/fo_epitkezes/locsolastechnika1/ontozoren...
0
Szia!
Assssztaaa ! Pont egy ilyet akartam mostanában kifejleszteni !
25 rugó ? Kérdés, kinek éri meg ?
Van időd programozgatni, vagy nincs ?! Jó kérdés.
Egyrészről én is azt mondom, érdemes megvenni.
Tiszta sor.
Másrészről meg, ez egy amatőrnek nagyszerű lehetőség, hogy a hobbijának élhessen.
Üdv: Dénes István
0
Szia!
"1-es nyit,többi zárt,majd 1-es zár kettes nyit,többi zár"
Az én kérdésem az lenne, hogy mennyi idő az a "majd" ? 10 perc ? Fél óra ? egy óra ? 1 perc ? ( érted a lényeget, ugye ? )
Üdv: Dénes István
0
Bocsi kicsit bonyodalmas fogalmazásért!Megpróbálom egyszerűen leírni.Van egy kapcsolóórám,amin egymástól függetlenül be lehet állítani be ill. ki kapcsolási időket,s ez ennek megfelelően kiad 230 v-ot.Ezek után,a lényeg az lenne,hogy egymás után nyissa ki a mágnesszelepeket sorba és mindig csak egyet.Remélem így már érthetőbb voltam?!Ja és nagyon köszönöm,hogy foglalkozol a problémámmal!!!!
Üdv:piljani
0
Szia!
Igazándiból még mostsem válaszoltál arra, hogy mennyi időre nyissa ki a mágnesszelepeket.
Azt érti itt mindenki, hogy sorba, de hogy mennyi időre, azt sehol nem találom.
Átszaladhat rajtuk 1 másodperc alatt, az is sorba nyitás, vagy várakozhat mindegyiknél 5 percet.
Shift regiszter, eddig mindenki eljutott, de a két lépés közötti idő mennyi legyen ?
Van aki a PIC-re esküszik, van aki a tárcsára, sőt készen is megveheted.
Volt 20 hozzászólás, de kaptál érdemleges megoldást ? Szerintem nem !
Ha most sem érted, mit akarok kérdezni, akkor jó szórakozást az építgetéshez !
Üdv: Dénes István
0
Szia!No de azért mindenki próbálkozik!!Lehet,hogy egy olyan,problémát vetettem fel,ami egyrészt nem mindennapi, más részt nem kispénzűeknek egy egyszerű megoldás!!Mindenesetre való igaz,hogy érdemben azért a hozzáértők próbálnak vele foglalkozni!!Amit nem győzök sokadszor megköszönni!!
Ja és a lényeg,biztos nem írtam le elég világosan :minden egyes mágnesszelep nyitási és zárási idejét egy kapcsolóóra egymás utáni beállított értéke adja mágnesszelepemként,teljesen mindegy hogy ez mennyi,az a lényeg,hogy a 1-es időre csak az 1-es szelep nyisson ill. zárjon,a 2-es beállított időre a 2-es nyisson ill zárjon,és így tovább,tehát mindig csak egy.Azt hiszem a digitális kapcsolóóra működésével tisztában vagy,a beállított időértékenként,vagy ad ki 230 v-ot,vagy nem.Hát ennél már pontosabban nem tudom leírni Bocs !Ezzel a 230 v-al kellene léptetni a mágnesszelepeket a leírtak szerint Üdv:piljani
0
Szia !
Ha jól veszem ki, Neked kellene 4017-el egy léptető elektronika, a kimenetei 1-1 tranyóval működtenének 1-1 kisrelét, amik a mágnesszelep-tekercsek egyik vezetékét kapcsolják.
A kapcsolóóra egy 230 V-os relét működtetne, aminek az egyik érintkezője kapcsolná a mágnesszelepek (másik,) közös vezetékét, a másik érintkező pedig a 4017 órajel-bemenetét vezérelné.
A mágnesszelepek 24 V AC tápjának állandóan kellene mennie, de arról meg lehetne táplálni a léptető elektronikát (4017).
(Hajdanán csináltam zsákos szűrő porlefúvatásához vezérlő-elektronikát. Előkeresem a rajzát, azt át lehet variálni.)
üdv.
Tibi
0
Szia!Ez a megoldás is érdekel!Ha tudnál rajzot küldeni megköszönném!!!!
Üdv:piljani
0
Szia, sziasztok!
Nos a legolcsóbb megoldáshoz kell egy mikro tányérforgató motor egy kb 10-30 cm műanyag tárcsa egy több érintkezős morze kontaktus (Pl telefon kulcs, stb..) egy vagy kettő relé. A tárcsába bele reszeled a lépések számát. A morze kontaktusokból és a relékből kiraksz egy olyan logikát, hogy a feszültség rákapcsolásakor elkezdjen forogni és addig forogjon amég a következő vályatba nem esik a kontaktus leszedője, ott megál és kapcsolja a csepegtető szelepet. A következő bekapcsolásnál ugyan így tovább forog és a tárcsán lévő segéd érintkező, vagy újabb bevágás, stb által meghatározott szelep nyit. Persze ezt akár mikrovezérlővel is meglehet csinálni, vagy tirisztorokkal vagy bármivel..
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Természetesen értem,az időt a kapcsoló órával lehetne beállítani,ami 20 külön beállítható be illetve kikapcsolási idővel rendelkezik,ami azt jelenti,hogy egy dugaljba ad 230 v-ot a programonként beállított értéknek megfelelően/Ez egy sima digitális progamozható kapcsolóóra/
0
Szia, sziasztok!
Akkor te a kapcsoló óra kimenetét akarod végig léptetni a mágnes szelepeken? Nos oda egy léptető regiszter kell, praktikusan a 24 voltos ágban kellene kialakítani.
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Szia!Pontosan erről lenne szó!!!Mint már írtad,léptetős relés megoldás érdekelne! Ha sikerülne számomra olyan kapcsolást összehozni,amire gondoltál: a kapcsolóóra kimenetét a léptető motor és relével kombinálva vagy a léptető regisztert valami más úton, nagyon megköszönném!
Előre is nagyon köszönöm!!
Üdv:piljani
0
Én egy shift regiszterre szavaznék és mondjuk egy UA555 adná a lépési időt.
0
Szevasz.(tok)
Én az egészet bevágnám egy pic-be.... a program megírása, még agyrém feltételek mellet is kevesebb, mint 30 perc. /pic12fxxx/sorozat. És persze mindezt egy potméterrel állítható időzitésre, és nem kell kapcsoló óra. A mérete meg kritikán alul kicsi. A villamos kapcsolása meg szájíz szerint igazítható. A pic nem több 600-ft nál.
Üdv:kocici
0
Értem, és köszönöm!!Csak az a baj,hogy egyáltalán nem vagyok jártas a pic programozásában,és lehetőségem sincs rá!Ezért írtam ide,hogy hátha lenne valami más megoldás,ja és sajnos pénzem sincs rá,hogy vegyek egy gyári elektronikát,amit sok hozzászóló javasolt.Egyébként el vagyok "képedve",és nagyon Köszönöm,hogy ennyien próbálnak segíteni!!!!
Üdv:piljani
0
Szevasz.(tok)
Ha gondolod jelezd és megrajzolom, és megíron a programot is, nem egy nagy ügy.
Üdv:kocici
0
HELLO !
Elsore az ugrik be nekem hogy 5 darab kapcsolooraval es 5 darab 230V-os tekercsu atkapcsolo erintkezoju relevel es egy 230V/24V-os trafoval megoldhato a feladat:
https://www.google.sk/search?q=digitalis+kapcsoloora&client=firefox-a&hs...
UDV.:LACI
0