Hellótok!
Egy fogászati röntgen hibájába botlottam bele. A berendezés egy magán fogorvosi rendelőben üzemel. Egy PC-ben van egy speciális kártya, amelyik a hozzá adott szoftverrel és eszközökkel digitális fényképet készít a fogakról. Nagyon régi - kb.:14 éves eszköz. Van egy érzékelője - csatoltam róla fotókat -, amelyik e megfelelő fog mellé téve érzékeli a röntgen sugarakat, és beküldi a gépnek a fogról készült röntgenképet.
A jelenség az, hogy a megjelenített kép hol van, hol nincs, hol meg csak egy része van meg a képnek. Én kábeltörésre gyanakodom, de semmilyen rajzot még ezidáig nem leltem fel.
Van-e valakinek tapasztalata erről az eszközről?
Köszönettel:
szuts
Szia !
Megtaláltam google-n,hasonlóval volt dolgom.
Az időzítő dobozkában a relé érintkezőit tisztítsd meg,kondikat cseréld ki,exponáló gombot szedd szét és alaposan ellenőrizd,a spirális kábel mindkét végéből levágnék 10-10cm-t,és lehet,hogy más baja nem is lesz.
Én végére hagynám az érzékelőt,bár az sem zárható ki.
Ha fóliád nincsen és még aktuális a project,akkor tudok küldeni.
Üdv:János
0
Szia !
Inkább én is arra tippelnék,hogy nem minden esetben ad le sugarat a gép.
Ellenőrizted-e fóliával többször egymás után a sugár jelenlétét ?
Gépet nem ismerem,de a sugarat kapcsoló rész ha esetleg relés lenne akkor ott keresgélnék,de leggyakrabban ha egy flexibilis kábel végén van az exponáló gomb akkor annak a vezetéktörése vagy az exponáló gombban a kis mikrokapcsoló van ha csak érintkezős akkor a pogácsa része.
Ha esetleg jelzi a sugár kimenetelét kontrollámpával és hanggal is,akkor még a cső csatlakozóit megnézném.
Mindenképpen a fóliás próbával kezdeném !
Lehet,hogy ez csak egy cső,külön gép nélkül amit egy beállítható időzítő kapcsolóval történik meg a "lövés",tehát időzítő tápot ad a csőnek és a sugár annyi ideig van ?
Üdv:János
0
Szia!
Ez nagyon jó ötlet, hogy a lámpa is legyen rendesen leellenőrizve. Én mégis inkább a detektor vagy az ahhoz tartozó dolgok hibájára tippelek, mivel az RVG üzemmód nagyon rövid, ritkán van vele probléma.
Erre a részlegesen készült kép utal. Mert ha a kép le van világítva, akkor az vagy van, vagy nincs, vagy nagyon zajos/gyenge. Egyszerre van megvilágítva az összes pixel, tehát az exponált állapotot mind felveszi. Csak a kiolvasás történik soros rendszerben. (Persze lehetnek itt még nagy meglepetések.)
0
Üdv! Mondjuk a gép tipusát nem ismerjük az tény de én erre tippelek , ezzel már használtam ilyen jellegű detektort
http://www.fogorvos-debrecen.eu/images/rontgen.jpg
0
Szia!
Nézd meg, hogy a tápja 100%-os e. Utána a legvalószínűbb a kábelhiba. Mivel eldobósra néz ki, így a tulaj beleegyezésével forró éles tárgyal fejtsd le a fekete műanyagot. Ha sikeres az új kábelszerelés, akkor öntsd ki buborékmentesen anorganikus töltőanyag nélküli epoxiddal, vagy valami hasonlóval.
Sok szerencsét kívánok - szükséged lesz rá! :D
0
Üdv! Kb 4-5 év a működési ideje utána általába eldobósak ezek a szenzorok. Rajzot még a szervíz sem kap hiába kéne hogy járjon hozzá.
0
Helló!
És ez, illetve ilyen a hibajelenség?
Van, mikor egy képet jól beküld, és van hogy semmit. Néha csak a kép fele látható?
"Akik szeretik az ilyesmit, azok rá fognak jönni, hogy ez olyasmi, amit szeretnek." - A. Lincoln
udv.:szuts
0
Üdv! Sima kommunikációs hibára utal , előfordulhat hogy a Röntgen generátor nem készíti fel a szenzort pl.
0
Szia.
Vagy elmozdult a páciens. :)
Üdv.
0