Üdvözletem!
Hozzájutottam a fenti DMC Plus típusú mérőkerethez. Egyrészt próbálnék felkutatni hozzá doksit vagy programot, amin keresztül kezelhető a műszer. A HBM oldalán egyelőre nem találtam erről már adatot, csak ennek újabb típusa van (MGC Plus, ami formában, külalakban erősen hasonlít erre), illetve némi információmorzsát az NI oldalán.
Nem tudom, találkozott-e már valaki vele, ez is hasonló az NI PXI kereteihez, csak ez még egy korábbi szabvány szerint készülhetett. A keretvezérlő CPU kártyán Motorola 68k van, így sejtésem, hogy a VME busz méréstechnikai kivitele lehet (VXI a neve talán -- ehh, tudnom kéne, de mikor tanultuk már ezt.. :) )
Annyi a topicot is érintő plusz téma, hogy miközben próbáltam soros portról hozzáférni, bekapcsolás után kb fél órával a tápból füstjelek jöttek (ennek a baud rate-je mondjuk nem 9600, de jót sem jelent). A tápot kiszerkesztve a keretből egyelőre azon égést, égett alkatrészt nem találtam, de a szag még érződik :)
Remélem, javítható a táp és nem fog újra elfüstölni s sikerül feléleszteni a keretet.
Képeket mellékeltem szétszerelt állapotban a műszerről.
Üdv!
No, a tápegységet sikerült helyreállítanom, a hálózati részen a zavarszűrő egységben pukkant el 2 db 3,3 nF-os (250 V-os) kondi. Mondjuk kicsit keveslem ide őket, most nem volt 3,3 nF-es, helyette lett benne 22 nF 630 V-os, szép piros VIMA (vagy valami hasonló piros tokozású) beépítve.
Mindenesetre működik a szerkezet, tovább már nem pukkantak kondik és félvezetők.
Ugyanakkor a másik kérdés, az eszközzel való kommunikáció még kérdéses. Szóval, ha valaki látott már ilyen jószágot vagy találkozott a hozzá való (nem mai csirke) programmal, szóljon :)
0
Szia Kando!
Ez tuti nem VXI,esetleg VME rendszer. VXI-nek RF-conform, EMC allo(bb) keretei vannak (persze lehetseges, hogy en "csak" az RF valtozatat lattam eveken at), az elölapok is vegig körmös földelö csikokkal szereltek, hasonloan mint a Tek rack müszerek-szkopok fiokjai...Itt egy VXI tutorial, + RF-conform is, s egy 2005-ös VME Single-Board kinalok listaja._Ez lehet meg EuroBusz 64/96 is, a 70/80-as evekben meg fenykorat elte, s letezett 68K-s CPU-val is, pl. Elzet Nemetektöl, de megkellene lesned az alaplapokat, esetleg vannak a PCB-n jelzesei amiböl tovabb jutsz.VME-standard Pio-Out, s egy 2005-ös VME-Single-Board kinalok listaja + a VME szabvanyositoja, a VITA_minden doksijaval, VME-VXI-VXS introduction...
Kari
0
Szia Kari!
Meglehet, hogy ez is az egyszerűsített VME-buszt használja csak. A Műszeren, a laborban volt ,,rendes'' VXI keret, hasonló méretű, mint amit mutattál, abba jó nagy ,,lepedő'' kártyák mentek, az igaz.
Közben kiderült, mi volt a füst oka, a táp 230 V-os bemenetén az egyik kondi megadta magát (7. kép).
Illetve csináltam pár képet a tápot a keretre juttató kis modulról (erre mennek a színes kábelek és ezen is van egy 96 pólusú csati), meg a hátlapról.
Úgy tűnik, mintha ez a keret tudná az IEEE488-at is és az RS232-t is, bár az IEEE portja 25 pólusú D-sub, lehet, hogy volt hozzá adapter gyárilag a HP-féle késes csatihoz/kábelhez.
0
Hali!
Innet nehez ezt eldönteni, de nezd at legalabbis a VITA + Wiener anyagokat(elözö hsz vegefele) nomeg ez sem rosz, talan tovabb visznek :-) A VITA oldalan talalhatsz "Standard" doksit= a VME lehet az altalanosan ismert "kis Euro" kartyatol egeszen a 3 emelet magas, s jo dupla melysegig (pl. kb 43x32cm) igen sok formatumu, s meg a kutato intezetek egyeni(bb) mereteit nem is neztük...
Azert ezekböl az I/O csatlakozokbol sztem nem lehet GPIB-t kinezni! :-(
Kari
0
Itt meg a gyakoribb VME formatumok, s tovabbi gyartok-leirasok...
Kari
0
:D
Szépek a képek, de úgy látom hogy itt a párhuzamosok a végtelenbe se fognak találkozni. :)
Üdv.
0