Sziasztok! Az érdekelne, hogy mekkora teljesítményű diódát használnak lemez vágásához.
A Hobbi elektronikán hirdetnek 1W-t teljesítőt ami szépen megégeti a szárazfa felületét.
Igen de azért a 2mm-s alu. lemez azért keményebb diónak tűnik, gondolom nektek is!
Szóval olyan kollégát keresek aki tud erről egyet s mást.
Én sajnos a kevésnél is kevesebbet.
Előre is tisztelettel köszönöm a tájékoztatást
2014, March 31 - 13:56
#1
Sziasztok! Oszi11 álltal megadott információ azt hiszem mindenkinek választ ad!!!
Köszönöm néki!!!
0
Szia ! Teljesitmény elérésére több 10-25 darab diodát egy házba épitenek (angolból) Barrens-nek nevezik.Az igy kialakitott lézer dioda áramfelvétele 80A körül van,az optikai teljesitménye 100W körüli ,az inflavörös tartományban.Több ilyen diodából már lett kialakitva KW-os teljesitmény is.A többi félvezetökhöz hasonlóan ezek fejlesztése továbbra is folyamatban (és titokban is)van.Nagyobb több KW teljesitmény elérésére ma még a már itt is emlitett gáz lézereket alkalmazzák.üdv.Jóska
0
Köszönöm az információt!
0
Sziasztok!
Dolgoztam lézervágó gépen 2 évig. Kimenőteljesítménye 2Kw volt, nem impulzus üzemben hanem folyamatosan. A rezonátor bemenő teljesítménye kb 15 Kw. Acéllemezt 12mm vastagságig, aluminium lemezt 3mm vastagságig lehetett vele szépen vágni. Az aluminium egyrészt sokkal jobb hővezető mint az acél, másrészt a sugarak egy részét vissza is veri. Szerintem félvezetőlézerrel ekkora teljesítményt nem lehet előállítani. Erre a célra inkább gázlézereket használnak (Co2-He-N gázkeverék).
Szép napot!
0
Köszönöm az információt!
0
Szia!
Bár állítólag már létezik diódalézer kW-os nagyságrendben is, de ezeknek a tudását a civil lakosság valószínűleg már csak a harmadik világháborúban tapasztalhatja meg. Képzeljetek el 100 kg körüli súlyú drónokat kW-os infralézerrel szerelve! Még mielőtt lőtávolba érne kidurrantja az autógumidat azután meg...
:(
Vágógépeknél leginkább a széndoxid meg az üveglézerek jöhetnek számításba. Plexivágásra kifejezetten csak a széndioxidlézer alkalmas.
0
Köszönöm az információt!
0
Szia!
Itt olvashatsz pár dolgot a vágógépekről!
http://www.powercontrol.hu/laser.html
Üdv,
Oszi
0
Szia! Köszönöm a kimerítő választ. Azt hiszem annál többet mint amit Te közöltél egy olyan szakinak aki nem konkrétan ezzel foglalkozik, tudnia nem kell!
Mégegyszer köszönöm!
0
szia: több száz Watt,(500-1000W) különösen alumíniumhoz.
Nem folyamatos üzemű, hanem impulzusokkal csinálja, komoly hűtéssel.
Bálint
0
Szia Bálint!
Köszönöm, legalább valami sejtésem lett róla,
miért vágnak olyan veszett drágán az ezzel foglalkozó cégek, mert gondolom a gép nem egy olcsó mulatság. Üdv!
0
Szia!
Két éve láttam egy ilyen lézeres darabolót. Állítólag 4KW-os volt. De, hogy ez a felvett, vagy a leadott teljesítmény, azt már nem tudom. Nem volt időm megvárni mire bekapcsolták, de elég nagy szerkezetről van szó.
Üdv: lizakl
0
szia: a 4kW a lézer teljesítménye, a gép kb.12-15 kW-ot fogyaszt.
Ezzel 12 mm vastag vaslemezt, fele akkora vastagságú alulemezt(tükröződés miatt) lehet vágni. rezsióradíj 15-20eFt.
Bálint
0
Szia! Hát nem lesz a garázs sarkába betámasztva, hogy ha kell kéznél legyen.
0
Szia!
Köszönöm, ilyen gépet én is láttam itt Érden amikor azt hittem, hogy tudok velük műszer előlapot vágatni, de amikor elmondták, hogy mennyi lesz az ára, visítva menekültem. 50-100db. alatt nem éri meg, csak a lemez igazgatási díj nettó 2.000,-Ft ( Felemelik a 20cmx30cm-s lemezt és a gépre teszik). Csak ezért elkérik a 2.540,-Ft-t forintot.
A 4KW bemenő teljesítmény még nem is tünik soknak. Üdv!
0
szia: beírod a keresőbe,műszerelőlap készítés, sok gyártót találsz.
Bálint
0
Köszönöm!
0
Szia!
A vizes vágó sokkal elterjedtebb... De nem hinném, hogy olcsóbban dolgoznának.
Óh, de szép! Jaj, de szép... Nézzük meg a belsejét! (Kun László)
0
Szia!
Jól gondolod. A speciális fúvókák és a 4000 bar folyamatos víznyomás előállítására alkalmas nyomásfokozóban lévő tömítések, illetve a vágáshoz szükséges abrazív anyag miatt sem lehet alacsony az óradíja.
Viszont a lézer-, plazma-, lángvágással ellentétben ennél a technológiánál nincs hőbevitel. Nem vetemedik az anyag, gyakorlatilag 0,1 mm és 70 mm között bármilyen fém, (akár edzett is) műanyagok, kerámia kb. 130-150 mm-ig vágható.
0
üdv: pl a szendvicsanyagokat(lemezeket) csak vízzelvágóval lehet vágni.
Oszi említette a Powercontroll céget, ők már régóta készítenek megrendelésre ilyen gépeket.
Kisebbet már 5mFt-tól lehet kapni.
Bálint
0
Szia!
Meg még sok minden egyebet is csak ezzel lehet, célszerű vágni. Pl. a 70 mm vastag, 9 rétegű golyóálló üveget megnézném mivel darabolnád fel. :)
Erre még fokozottabban igaz az a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve! Ha már valaki beruház(na) egy ilyen gépre, akkor Flow, Bohler és hasonló gyártóktól kell venni, évtizedek óta megbízhatóakat gyártanak, van tapasztalatuk ezen a téren. És nem sokkal drágábbak, mint más gyártók. Mi is befürödtünk anno 12 éve egy ismeretlen ausztriai cégtől megvettük közel 30 millióért, aztán szépen lassan minden le lett cserélve rajta, hogy megbízhatóan használni is lehessen. :(
0
Szia! Vizes vágóval már dolgoztattam. Terrakotta táblát kellett megmunkálni a megrendelő fizette, szépen vágta az égetett törékeny anyagot.
Köszönöm a tanácsot!
0