Sziasztok!
Hálózattervezési gonddal állok szemben , ilyet még nem csináltam. Van egy kórházi hálózati végpontom és van egy "mobil" készülékem ethernetes aljzattal. A kettő közötti kapcsolatot wi-fi vel szeretném megoldani.
Úgy hiszem hogy két ilyennel megoldható lenne.
http://support.linksys.com/en-eu/support/bridges/WET610N
Két TP-Link TL-WA901ND el oldottam meg a feladatot , az egyik sima aces pointként rejtett módba a másik pedig Bridge AP ba , mac szűréssel az RTG készülékbe lévő számítógépbe építve.
Köszönöm a segítségeket.
Szervusz drtapfesz !
Azt szeretném kérdezni ez egy egyedi gép , illetve máshol is használják-e ?
Ott miként oldották meg ?
Valószínű , az ott dolgozók nem legnagyobb problémája , hogy kerül át az információ A ból B be .
Szerény véleményem az , hogy a konzultáció mindkét oldalnak hasznos (amennyiben építő) jellegű .
Üdv lm
0
Szervusz !
Szerintem szép munka lesz , csak nehogy lenyúlják !
Sok sikert
Üdv lmm
0
Üdv! Én örülnék ha nem nekem kellene csinálni , de a gép árába "belefér" ez is.
0
Szia
Old meg UBNT.-vel. Abban van 3Ghz is amit nem igazán használ halandó ember.
Tibi
0
Az nem 5 GHz véletlen? Mert az 5 GHz-es wifit látják az iPhone-ok, meg sok laptop is, amiben abgn-es wifi kártya van. A NanoStation M-es wifik között tényleg van 3 GHz-es is, kérdés, Magyarországon legális-e. Mindenesetre a magyar viszonteladóknál 2.4 vagy 5 GHz-es ubnt-ket lehet látni.
0
Szia.
legális a 3Ghz is. De ha az 5Ghz.-ét választod, az is nagyon megbízható kapcsolatot ad, ráadásul nagyon komoly védelmi rendszere van, így behatolni sem igazán lehet hozzá. Nekem egy NanoStation M5 van itthon és ha gondolod, hogy ismerkednél vele, eljöhetsz és megnézheted, hogy valójában milyen lehetőségeket tartogat magában. Amúgy ha akarom, akkor nem látnak belőle semmit. A titkosítása kiváló és akár videó jel továbbítására is teljesen kiváló. De a youtubon sok bemutatót találhatsz erről.
Tibi
0
Így igaz, M5 párt én is raktam fel, kiválóan működik, igen megbízható darab!
0
Üdv! Ebböl a tipusu BMI képerősítőböl ez az első az országba. Dicom szabványos RIS felé tárolós képerősítő jelenleg nem üzemel ezen kívül. Siemenses kollégák ajánlották a zárt wifi-s megoldást hiszen az övék úgy lesz megoldva mihelyt eltudnak adni egyet is :)
Kettő darab TL-WA901ND az egyik Acces pőointként a HIS böl a másik pedig a gépbe beépítve Bridge módba vagy ahogy működik. Kikapcsolt SSID broardcast-al.
http://www.tp-link.com/resources/software/200912243240113.pdf
0
Szia
Azért még mindig megmondhatnád, hogy a router táp kábele nincs útban?
Tibi
0
Üdv! Router nincs a helységbe , a szerver szobábol jön egy pachelt végpontba ami a falon van.
Erre a routerre gondolsz ?
0
Szia.
nem. Arra amit arra a kocsira akarsz tenni. Ami a géptől küldi a jelet a hálózatra. Az milyen tápról működik? Annak nincs táp kábele? azt nem kell átlépkedni?
Tibi
Tibi
0
Üdv! Jaaa ! Abba egy rendes IBM pc alapú gép van sima alaplapra integrált aljzattal. mivel itt van hálózati 220V így nincs vele gond. A képerősítőt egy összekötő kábel köti össze ennél a gépnél 82 érrel. (képforgatások, kamera jel stb) . A számítógép a monitorkocsiba a képet feldogozza és megjeleníti , tárolja , manipulálható stb.
Csatoltam egy képet egy régi medicoros gépröl.
0
Szia
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy ami az elképzelt routert illeti, abból jön-e ki valami kábel? Mert ugye az is műáködik valamiről és annak a kábele is láb alatt lesz.
Tibi
0
Szia!
Video folyamatos átviteléhez nem szerencsés a Wi-Fi. Ráadásul a gépek jelentősen zavarhatják, és fordítva. Ezt a lehetőséget el kell felejteni. Rendes CAT5e kábellel be kell kötni. Ha már a földön tekereg a tápkábel (ezt nem is értem), akkor elfér mellette az UTP is. Viszont, ha ennyit költöttek a gépre, nem kellene ezt normálisan bekötni? Az nem megoldás, hogy a kábelen taposnak és hasra esnek benne. A kábeleket vagy a padló alatt vagy a mennyezet felé (álmennyezetben) kell elvezetni. Szerintem így még az engedélyük is veszélyben forog. Arról nem beszélve, hogy a felmosás, sterilizálás is nehézkes. Ez így csak gányolás, taknyolás. Költsenek még rá pár ezret és kössék be szabályosan, tisztességesen.
Üdv.
0
Üdv! Gurulós kerekes gép . Nem csatornázunk mert a gép nem fix helyet foglal el.
Adatátvitel műtét előttés után van ionizáló sugár alatt nincs.
0
Szia
Tudod, nem értelek ha csak kép felvétel céljára, továbbítására kellene ez a kapcsolat, hogy a korház rendszerébe legyen közvetítve az a kép a röntgen valamiről, miért bonyolítod ezt. nem hiszem, hogy azon a gurulós valamint csak hálózati (UTP) csatlakozó van. Ha meg valóban csak az van, akkor vegyél egy usb/utp konvertert és laptopra vagy valami kártyaíróra rögzítsék azt a képet. De nekem van egy gyanúm, hogy nem csak erről van szó.
Tibi
0
Hello.
Azért ezt a sok apró-cseprő információt, már a topicnyitáskor (a topicnyitóba) is le lehetett volna írni!...vagy nem?
Üdv: uniman
0
Szia!
Van utalás a készülékre: "és van egy "mobil" készülékem ethernetes aljzattal. ", bár nem tudni mi lehet ez.
Üdv! welding alt
0
Én még mindig nem értem, hogy miért is nem lehet a tápkábelt és az UTP kábelt egy flexibilis fémcsőbe összefogva együtt vezetni. A fali ajzatott meg már oda lehet szerelni, ahol miszröfi vigyorog a falból......
Egyszerűen nem értem.
A fémcsővel erősített kábelezést egy könnyen oldható kábel satuval os oda lehet rögzíteni a falhoz. Oszt azt tépjék le! Akkor már megyen a fal is...
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/halozattervezes-ethernet-vegpont-w...
Valami ilyesmivel:
0
Szia
Nekem az a gyanúm, hogy itt valami más dolog lehet a háttérben. Nem az a gurulós valami. Szóval én elfelejtem ezt a topikot
Tibi
0
Szia!
Pedig írva vagyon: " Gurulós kerekes gép . Nem csatornázunk mert a gép nem fix helyet foglal el."
Üdv! welding alt
0
Üdv! Plusz információk kellenek úgylátom :)
A Kórházi végpont egy switchen pachelt fali aljzat sima RJ45 raám van a közelbe. Ehhez egy Acces pointot gondoltam tenni , mivel kórházi így ipari területnek minősül.
Acces pointnak egy Cisco-s megoldást gondoltam "CISCO Wireless N Access point 300Mbits Poe"
A másik oldal egy Röntgen berendezés , árammal rendelkezik , és ethernet kimenettel , szabványos ip címmel . Elvileg ezt egy Wireless Bridge nevű megoldással lehet létrehozni .
http://store.linksys.com/moduleimages/163/WET610N_single_diagram.jpg
A helységem pedig egy műtő.
0
Nem írtál arról semmit, hogy mekkora adatmennyiségnek kell közlekednie ezen a kapcsolaton.
Távolság, tereptárgyak a két pont között?
N-es wifi ide vagy oda, az csak egy elméleti érték, a gyakorlatban jobb esetben is csak a fele lesz.
100-as vagy gigabites port van a röntgen készüléken?
Egyébként a választott Cisco WAP121 jó lehet a wireless verzió kivitelezésére (vagy a nagyobb testvére, a Cisco WAP321), de ide nem tartom szerencsés választásnak a wifis megoldást. De ki kell próbálni. A puding próbája...
Oké, hogy az orvosok sírnak, hogy ez nem jó az nem jó, ez van útban, az van útban, de azért valljuk be, ha nem lenne a technika a seggük alatt, még mindig egy gyertyaláng mellett trancsíroznának.
0
Szia! A röntgen gép nagyon nem megy vellany nélkül... Én még nem láttam aksis röntgent.
Miért nem lehet össze kötegelni a vellany dróttal (a villany drótot fogtam meg!) és annyi nekije??
Egyébként neked van minősítésed a műtős cuccokhoz?
0
Üdv! Új készülék , 22millióba került . Ez egy úgynevezett sebészeti képerősítő , élő "video" képet ad folyamatos sugár mellett. Elég hogy a tápkábel a lábuk alatt van az is nyűgös :)
Jelenleg is orvosi röntgen gépeket szervizelő cégnél dolgozom :)
0
"Elég hogy a tápkábel a lábuk alatt van"
ha van tápkábel, akkor valami powerline kommunikációs irányban is lehetne szerintem gondolkozni.
0
Üdv! Powerline megoldás a leválaszott hálózat miatt nem lehetséges.
0
Hello Pcmci.
Ezt már az első hozzászóló említette vala...de minek! ...és vajon elolvasta a topicnyitó is?
Üdv: uniman
0
Hello.
Kábelt a plafonról is le lehet "lógatni", vannak elmés szerkezetek...de akkor meg a talpuk helyett más testrészüknek lesz útban ?
Üdv: uniman
0
Helló!
Mint említettem máshol ez a szerkezet igen nehezen vagyon meg a hálózati áramforrás nélkül. Vagyis meg vagyon, de minek... Hisz, ha nincs bedugva, akkor nem is működik. A hálózati kábelhez meg simán hozzá lehet bandázsolni egy UTP kábelt.
Nem is értem, hogy az "emberek" miért is mindig a bonyolultabb megoldást keresgélik, amikor az egyszerűbb sokkal egyszerűbb.
Az idéző jeles "emberek" nem a normális józan paraszti ésszel rendelkező embereket jelentik.
0
Üdv! Azért nem megoldható a kábelezés , mert a második napon kitépik csatlakozóstul a falbol a felhasználók. Felbuknak benne , felrugják stb. A táp a helyiség jobb oldalán van a hálózati végpont pedig bal oldalt. A gépet bal , jobb elöl , hátul iránybol használják a műtő asztalon.
Nem egyszer van az hogy a 3 pólusu szabvány ipari dugót kitépik a géppel a falbol. Állatok , minnél kevesebb kábel.
0
Hello.
"...táp a helyiség jobb oldalán...hálózat...bal oldalt. A gépet bal , jobb elöl , hátul irányból használják..."
A kábeleket meg a szobát határoló falak tövében, akár jobb, akár bal irányban, max.359,9 fokban oda lehet vezetni, ahol éppen nincs útban.
Persze, ha "körtáncot" lejtenek a műtő asztal körül, akkor szólni kell a Pókembernek, ő majd a plafonról mindig pontosan oda lógatja be a kábeleket, ahová éppen szükséges és nincsenek útban...bruhahhaaa...
Üdv: uniman
0
Szia
Arról nem is beszélve, hogy a vezetékes kapcsolatnál nincs megbízhatóbb. Mi van ha valami bezavar a legfontosabb vizsgálat alatt. Én tuti nem vállalkoznék rá, hogy nem a legmegbízhatóbb megoldást találjam rá. Ha már a tápforrás is kábeles, én bizony hozzá kötném az UTP kábelt. De lelke rajta.
Tibi
0
Üdv! Csak akkor van adatfolyam amikor lekérem a munkalistát , és az adott műtét végeztével feltöltöm a feltölteni kívánt képeket , 1db kép jelen esetbe csak 5MB és kb 20-30 kép készül max.
0
"Csak akkor van adatfolyam amikor lekérem a munkalistát , és az adott műtét végeztével feltöltöm a feltölteni kívánt képeket "
Ez esetben nem tragikus a wifis link.
0
Üdv! Persze , van működő rendes felvételezős megoldás is ahol a digitális érzékelő nagy felbontás mellett hordozható , mostmár elérhető olyan is ami néhány leesés után sem sérül , és elég gyors (5-10s) alatt bent van a 9Megapixeles kép. Ezt akarom lemásolni , ott routerhez tett a gyártó egy acces pointot , viszont a másik cuccomon csak ethernetem van ez a bonyolultabb része.
0
Control"F" és bele: "UTP"
http://www.merker2007.hu/index.php?s_manuid=&s_catid=&s_name=&option=com...
0
Itt a pont. A linkelt oldalról valami szuperrugalmas, ipari minőségű UTP kábel, hozzáfogatva a készülék 230V / 400V betáp kábeléhez. Esetleg mindez behúzva egy fém gégecsőbe, hogy biztosra menjünk. Semmi wifi.
0
Hello.
Az RTG nem szerepel a listán...vajon mennyire zavarhatja működés közben a drótnélküli átvitelt? Félő, hogy nagyon...vagy nem?
Üdv: uniman
0
Üdv! Röntgen ionizáló sugárzás , elvileg "30x1015 - 30x1018 Hz " , de ebböl a szempontbol csak a képerősítő felé sugarazunk a többi szort sugár.
Itt egy zsírkirály medicoros :)
http://sasovits.hu/cnc/boncol/rtg-op/sk-7-3-xray.htm
Ez meg újabb , LCD monitor képtárolás , DICOM felület , CCD kamera 1-2-4K akár.
http://medicorszerviz.hu/pics/2090.jpg
0
Szia.
Ha mindenáron így akarod megoldani, akkor van egy pár Nanostation wifim ami akár 15Km távolságban is hibátlanul üzemel. Sőt van hozzá még egy com-serverem is. ha rs232.-es csatlakozó is szükséges távolról vezérelni.
Tibi
0
Szia
Most ezt valahogy jó lenne érthetően leírni. Jól olvasom ki? " Van egy kórház, ahol van egy olyan pont ahol rá tudsz kapcsolódni a kórház hálózatára. Viszont te nem a kórházban vagy, és a kórház hálózati kapcsolatát akarod egy wifin használni. " Jól értem?
Tibi
0
Üdv!
A készülék egy helységbe van ahol végpont is megtalálható , de a készülék gurul és sajnos felbuknak a kábelbe és fontos a folyamatos kórházi kapcsolat.
0
Szia
Az még nem világos nekem, hogy az a gurulós valami micsoda? Az miről működik? Akksiról? Milyen csatlakozók vannak. Tényleg próbáld meg úgy leírni, hogy legalább azt lehessen tudni, hol milyen csatlakozók vannak.
Tibi
0
Szia
Azt hiszem az uniman javaslata jó lehet. De a kórházi végpont mit jelent? Az a másik gurulós valami milyen csatlakozóval rendelkezik? UTP, USB?
Tibi
0
Sziasztok!
Én több hasonló problémát oldottam már meg, akár épületek közötti hálózatok összekötését is wifivel. A lehetőségek:
1. legolcsóbb, helyiségen belül, vagy szomszédos helyiségben:
két wifi router között kapcsolat, az egyik AP, másik kliens módban, vagy ami még jobb, WDS (a WDS tulajdonképpen wifi-n kiterjesztett switch a résztvevő routerek közt), ebben az esetben minden, nem TCP/IP adatforgalom is rendesen átmegy. Javaslom a DD-WRT vagy OpenWRT firmware feltöltését az azzal kompatibilis routerekre. Keresni itt tudsz: http://dd-wrt.com/site/support/router-database
Kompatibilis vele pl. ez, 5000 Ft alatt, és kapható a hipermarketekben is: http://www.ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr741nd/115936
Fontos, hogy jó WDS kommunikációhoz azonos típusú router, és azonos verziószámú DD-WRT erősen ajánlott. Szobán belül a 741-es TP-Link bőven elég. A TP-Link 12V-ról simán elmegy, tehát mobil kiskocsis készülékhez is fel tudod használni.
2. kicsit drágább megoldás, ha olyan routert választasz, aminek a gyári firmware-je is támogatja ezeket. Semmivel sem jobb, de drágább megoldás.
3. választhatsz még drágább routert, ezzel növelheted a sávszélességet. A DD-WRT kompatibilitás itt sem árt, mert lehet, hogy a gyári firmware-el valamit nem tudsz megoldani, amire szükséged van. Vigyázz, a TP-Link 1043-as nem minden esetben stabil DD-WRT-vel, ezért a kórházas alkalmazásra ezt a típust nem ajánlom. Viszont vannak 150 meg 300 mbps-kompatibilis Netgear routerek, melyek sokkal gyorsabb kapcsolatra is alkalmasak.
4. professzionális megoldás Ubiquiti routerekkel. Ezekből találhatsz kültéri, beltéri, nagy nyereségű antennás típusokat egyaránt. Az áruk elég borsos, de cserébe nem 2.4 hanem 5 GHz-es wifin mennek (nagyon sok belőlük). Szinte mindegyike távtáplálós UTP-n keresztül (Power over Ethernet), és adják hozzá a tápfeladót is. Van köztük olyan modell, ami 5-10 km közti kültéri áthidalásra is üzemszerűen alkalmas, parabola antennával egybeépítve árulják.
Ha sok pénzetek van a kórházban, és profi megoldást szeretnétek, akkor Ubiquiti NanoStation Loco a barátod, kb. 40e Ft a pár, garantáltan nem szakad meg rálátás esetén 500 méterig, és kültérben is használható a borítása. Helyiségen belül le lehet csökkenteni a menüjében az adóteljesítményt, úgy, hogy még biztos legyen az adás/vétel. Mivel 5 GHz-es, nem veszik össze a többi közeli wifi hálózattal egyáltalán. Itt rendelheted meg: http://www.wlan-ok.hu/ubiquiti_nanostation_m5_loco_5_ghz_14137
0
Szia
Te tudod mi a DD-WRT lényege? Nem vagyok router szakértő és bevallom őszintén nem tudom mi ez. Nekem egy TL-WDR4300.-as routerem van és most néztem a youtúbon, hogy miként lehet ezt felrakni. Teljesen új felületet kap, de nem látom át, miért is jó, vagy nem jó ez. Tudsz benne segíteni?
Tibi
0
Alternatív szoftver, linux alapú, és számos népszerű routeren fut. Az első verziója a Linksys WRT54G / GL / GS router családra lett kifejlesztve, és ennek a klón / bővített verzióira. (Pl. Asus WL-500G Premium). Azóta a legtöbb gyártó népszerűbb, legalább 4MB flash / 16MB RAM routeréhez van belőle változat.
Előnyei a gyári szoftverhez képest:
- egységes kezelőfelület, bármilyen kompatibilis routert ugyanúgy / hasonlóan kell beállítani. Telepítőknek egyszerűbb a konfigurálás
- bővített funkcionalitás, olyan feladatokra is használható lesz a router, amit a gyári szoftver nem kezel. Cserébe a beállítása csak hozzáértőknek javasolt. (nincs setup wizard pl...)
- rendszeres frissítések, angolul tudóknak komoly fórum háttér
A bővített funkcionalitások dióhéjban:
- a standard wifi AP funkción kívül több féle kliens, pont-pont kapcsolat kiépítésének lehetősége, több router láncba kötése (WDS). Én annak idején régi Linksys WRT54-esekkel egy egész hotelt lefedtem wifivel, kábelezés nélkül. (később kihúztuk a kábeleket, és szétválasztottuk a hálózatot, mert a sokszori ismétlés csökkenti a sávszélességet). Amíg nem volt Ubiquiti elérhető áron, ez volt a legpraktikusabb megoldás külső antennával az épületek összekötésére is.
- tűzfal és időzítési funkciók bősége
- integrált szolgáltatások, pl. Dynamic DNS, USB csatlakozós routereknél fájlszerver, printszerver, sőt, egyszerűbb linux programokat a routeren is lehet futtatni. (pl. időjárás állomás naplózása).
- VPN hálózat létrehozásának lehetősége (a nagyobb kapacitású routereken fut csak a VPN-es változat). Ez pl. telephelyek belső hálózatainak titkosított összekötésére is alkalmas, azaz a két boltban lévő router olyan, mintha egy hálózatban lennének, az internet felől titkosítva látják egymást...
Dióhéjban ennyit, akit bővebben érdekel, www.dd-wrt.com-on talál információkat.
0
Szia.
Ezeket a funkciókat alapból tudja ez a router és ahogy én elnéztem A WRT konfigurációit a youtubon, sok olyan menű pontot nem találtam benne mint ami ebben van Ezért nem is mertem kísérletezni azzal, hogy feltegyem ezt a firmware szoftvert. De azért még kutakodok, hogy érdemes-e.
Tibi
0
Szia
Nekem a lakásom és a telkem közötti kapcsolatot egy pár NanoSation M5 adja. Ez kb 6km távolságot jelent ami 100%-os jelszinttel és hatásfokkal működik. Nem akartam neki ezt ajánlani, mert az adó részét tudja táplálni, de amit a kis tologatós asztalra tenne, ahhoz kell egy 24V.-os táp, ami nehézkes. Ugyan lehet ilyen akksit kapni, de így ezek együttesen már nem olcsóak. Ezért nem ajánlottam ezt, pedig valóban. Ennél stabilabb és megbízhatóbb nem lehetne msá. Ebben minden védelmet amit csak akar, megtudna oldani, így biztosan nem mászik bele senki ebbe a wifi rendszerbe.
Tibi
0
Hello.
"mobil készülékem ethernetes aljzattal" ilyenjeim nekem is vannak...de micsodák ezek? A menüjében LAN beállítások vannak-e vajon?
AP módba kapcsolva pl. ezt a "kütyüt" csatlakoztatva a "mobil" cucchoz?
Ennek a megtáplálása még egyszerűbb: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR702N
De ha az az "asztalka" egy kábellel be volna dugva a 230V-ba...vannak LAN 230V-os hálózaton keresztül működő adapterek (LAN-hosszabbítók) is.
Jó lett volna bővebben felvázolni a tényeket...elég sok az ismeretlen tényező. Pl. az általad kiszemelt ("kocsira" telepített) cucc, honnan kapná a tápot? Akku 12V...230V hálózat? Napelem?
Üdv: uniman
0