Sziasztok!
Kezd a púpom tele lenni, hogy súlyos tizenezreket dobok ki az ablakon azért, mert a Weller DS, és DSX kiforrasztó pákáimban a hegyek eldugulnak, és nem tudom kitakarítani őket. Van gyári szurkapiszka hozzá, ami pont arra jó, hogy beletörik. Ha ki akarom fúrni a közepét, akkor a fúró törik bele. Persze úgy, hogy azt kihúzni már nem lehet, megy a hegy a kukába, aminek semmi baja, csak el van dugulva. Úgy el tud dugulni a maradványoktól benne, hogy kivésni sem lehet...
Hogy lehet ezeket tisztán tartani? Biztos velem van a baj, csak nem tudom, mi :)
Én kiforrasztáskor mindig adagolok ólmos ónt is első lépésben.
Általában 330-370°C között használom és még sosem dugult igazán.
Szinte csak kikapcsolás előtt szoktam átdugni rajta egy acéldrótot, ami beér a tartályig (szerintem a gyári tisztító nem elég hosszú).
0
Sziasztok,
Ezek a hegyek is könnyen eldugulnak a tapasztalatok szerint?
Üdv.:
Gy
0
Szia!
Elég régóta és elég sokat használom a DSX80-as pákám. (legalább 9 éve szerintem)
Eddig 3db helyet kellet kidobnom a fenti problémák miatt.
A megoldás a gyakori takarítás, a magas hőmérsékleten használás, állandó 450fok, csak a setback van 150forka állítva.
Ha kezd nem szívni akkor a gyári tisztítóval tisztítás, a benne lévő szűrő cseréje segít rajra.
Valamint az állomásban lévő szűrőt is néha cserélni kell(ene).
Továbbá besétálsz fogászati boltba és vásárolsz gyökércsatorna tágító készletet, ebből két fajta van ami "tekerésre" szed az anyagból a másik ami "előre-hátra" mozgatásra tágít. A megfelelő méretűt használva meg fogsz lepődni mi tud kijönni belőle.
Továbbá kompresszoros takarítás is segít, páka felfűtve, üveg kiszedve és így átfújni a hegyen mindkét irányból.
Üdv,
Krisztián
0
Szia! megnézem ezt a fogászati dolgot. Kíváncsi vagyok. :) Köszi a tippet!
0
Szia!
Ott a pont!: "A megoldás a gyakori takarítás..."
0
Sziasztók !Az egész vékony elszivó fejeket olomentes forrasztócinnél vagy nagyobb felületeknél egy hölégfujóval együtt alkalmazd.Idézet egy német oldalról .Elömelegitve nem fog bedugulni a elszivófej.üdv.Jóska
0
Szia mindigehes!
Én is tapasztalom a nálad jelentkező problémákat a DSX80-nál, nekem is van vagy 10db rossz már. A kifúrás jó ötlet de nekem is csak egy-két darabnál sikerült, a többibe beletörik még a kobaltos csigafúró kenéssel is. Ha ólmos ónt szívsz vele néha fel, azt tapasztaltam segít egy kicsit de egy idő után így is be fog dugulni, és hiába tisztogatod a szurkapiszkával. A másik probléma nálam még, hogy néha a tartály alján lévő csonknál be kásásodik az ón, és ez is dugulást okoz (nem eléggé melegszik át). Én mindig dx113hm (erősített 3-as hegy, nagyobb hőátadással) hegyet használok. Ami érdekes, hogy a dx114 (4-es hegy) még sosem dugult be úgy, hogy ne tudjam kitisztítani és ebbe már belemegy a szurkapiszka spirális része is amivel könnyebb a tisztítás. Szerintem próbáld ki te is a 4-est, igaz hogy nagy a furata a legtöbb helyre, de nem is dugul be. Néha ennek is szűkül a belső furata, de mindig ki lehetett tisztítani.
üdv.:accucharger
0
Szia!
Igen, 1:1 azt írod, amit tapasztaltam. Csak a 4-es bazi vastag. Akkora bumszli már, hogy még furatszerelt esetben is gondot okoz, nem hogy SMD leszedés utáni takarításkor...
0
Üdv
Nekem nem wellerem van ugyan, de az enyém is el szokott dugulni és jellemzően a túlfűtéstől. Ha nem fűtöm tűl, akkor nem képes olvasztani az ólommenteset, ha tűlfűtüm beragad, szóval, csak úgy tudom elkerülni a dugulást, hogy ürejáratban 380-ra visszaveszem, amikor dolgozok, feltekerem maxra. Ha elfelejtem letekerni, akkor bukó a hegy, szóval inkább fonalat ahsználok,c sak akkor ahsználom, ha nagyobb tételben dolgozom és folyamat használom. Segített még a friss ólmos ón felszivatása vele tisztítás gyanánt ez segít olvadnia utána a mentesnek is, de rendszeresen kell csinálni és sok ón megy rá, szóval semi sem jó.
0
üdv: az ólommentes forrasztást rendes pákával és kézi szippantóval leszedem, majd ólmos cinnel futtatom, utána használom a szippantót, így könnyebben kijön a lyukátfémezett helyről.
Bálint
0
Üdv
Én csak azért hazsnálom a szippantót, hogy ne keljen utána pucolgatni a nyákot, szóval ez kilőve. Leszivatom vele a menteset addig, hogy kijöjjön az alkatrész, majd mentessel visszaforrastom az újat és nem is látszik, hogy forrasztva lett, ha jól csinálom és minden megy elsőre.
0
Szia.
A megoldás: gyakrabban tisztítani, ne várd meg még eldugul. A gyenge fúróhegy biztos beletörik. Használj keményebbet.
0
Szia !
Akkor is eldugul, ha gyér a vákuum.
0
szia: a Salamon is ilyen az utóbbi időben.
(ólommentes óntól)
Esetleg gázon megmelegíted és földhözcsapod, nálam majdnem mindíg kijön elsőre.
Bálint
0
Szia! Nem jön az ki. Felfűtve 450 fokra, se kifele, se befele nem lehet nyomkodni. Az 1mm fúró sír, visít, majd eltörik. A gyári szurkapiszkás tisztító is. Már van 14 hegyem, ami ilyen. Kidobni sajnálom. De dühít nagyon.
0
Szia!
Talan ha kis folyasztoszert es olmos "gyantaban gazdag cint" nyomnal bele?
Sztem a tulfütessel csak elegeted a benne levö ont/masszat, s utana mar csak robbanthato, ill. eldobando lesz. Most latom, hogy elöttem Steve is effelet mondott...
Kari
0
Szia!
A túlfűtéssel is vigyázni kell!!! Mert belekokszosodik az ónnak nevezett szemét. Az már csak robbantással jön ki.
Üdv Stevepapa
0
szia: nem biztos, hogyha a táp 450 fokot mutat, a hegy vége is olyan meleg.
Bálint
0
Szia!
Ólommentes? No, hát jó kis ántivilágbeli ólmos forraszanyaggal kell karban tartani. Sűrűn. Az eldugultakkal már nem tudom, hogy mit tudnál kezdeni.
0
De tulajdonképp mi az, ami eldugul? Mert olyan kemény, mint a kerámia... Maradék salakanyag? Vagy mi?
Esetleg valami vegyszerben áztatni? (ami magát a hegyet nem eszi meg...)
0