Sziasztok!
Szkópot akarok váltani! Olyan kell nekem amelyikkel kurzoros mérés is végezhető.
Mivel a laptopom a netes kereskedés miatt állandóan megy, megfordult a fejembe, hogy esetleg egy USB-s szkópot vásároljak.
Mivel idáig csak "képröl" láttam ezeket, segítséget kérek, egyáltalán, és tényleg, és stb.
Szóval használhatóak, elég pontosak, a kezelhetőségük elfogadható-e,van-e köztök jobb gép?
Kérem azokat akik tapasztaltak e téren, írják meg, hogy:
-vegyem-ne vegyem,
-ha igen melyiket?
Tisztelettel:Sándor
2014, September 22 - 11:02
#1
Szia!
Még egy alternatív ötlet: felejtsd el az USB-s szkópot, és vegyél "normális" szkópot! Ha ezt megteszed, talán kevesebbet fogsz bosszankodni.....
Üdv: formasu
0
Szia! Na pont ez, amit írtál ami fontos, amiért a topikot nyitottam! Te nem ajánlod! Csak a tapasztalati tények, a gyakorlati okulások leírása hiányzik a
a válaszokból.
Ezek szerint nem nagyon elterjedtek még "kishazánkban. Bizalmatlanság, az ismeretek széleskörű hiánya tapasztalható e téren.
Nem jelentkezett senki aki komolyabb darabról gyakorlati tapasztalatokkal bírna.
Szóval vagy nagyon beleugrok a mélyvízbe és megtanulok úszni, vagy belefulladok. Annyi pénzem persze nincs, hogy csak hobbyból vegyek egy 60-80 ezres gépet.
Köszönöm a segítséget!
0
Üdv! Én is pont abban a cipőben járok, mint Te. Tegnap este találtam ezt, és elgondolkodtatott, hogy milyen paramétereket is vegyek figyelembe. Bár azt írod, hogy ezek nem újdonságok számodra. :)
http://www.globalfocus.hu/download_usage/Az_oszcilloszkop_kivalasztas_sz...
Ha nem akarod a pénzedet kidobni, akkor vagy kérd meg a kereskedőt, hogy kipróbálhasd, vagy magánszemélyként neten vedd meg és lesz 14 napod kipróbálni. Ha nem válik be, egyszerűen visszaadod.
(Nekem még sosem volt szkópom, nulláról indulok.)
üdv
0
Értem már, hogy mit nem értesz!
Nos az USB-szkóp az galvanikusan össze van kötve a számítógéppel. Ha elszáll a szkóp, akkor nagy valószínűséggel viszi a gépet is.
Valamint a bemeneti fokozata nincs olyan jól megcsinálva, mint az asztali szkópoknak. A feszültség/impulzus tűrése, illetve a bemeneti osztója általában eléggé gagyi. No persze, ha drága-neves cuccot veszel az teljesen más kategória.
Ha TV, kapcsoló üzemű táp, sorvégfok és hasonló méréseket akarsz, akkor nem ajánlom.
Ha digitális áramkörökben (TTL-Cmos) akarsz méricskélni és a legnagyobb impulzus is max az eeprom égető feszültsége, akkor viszont ideális választás.
0
Szia! Elolvasva a hozzászólásodat,"Nos az USB-szkóp az galvanikusan össze van kötve a számítógéppel. Ha elszáll a szkóp, akkor nagy valószínűséggel viszi a gépet is"
Miért is? Az usb kimenet optocsatolóval le van választva a bemeneti részektől.
Ha olyan "hüjje" vagyok, hogy 5mV/grad. állásba rámérek a sorvégfokra, akkor mi lesz egy TEKTRONIX gyártmányú géppel? Megmondom. Hosszú szikra, rövid zárlat a bemeneti fokozatban és nagy szerencse lenne ha csak ott! Idáig is egy csúcsnak számító gépem volt. (Jó. nem Le Croy)
Megírtam valamelyik válaszomban, hogy 60e-körül +/- 10-15e a maximum. Tehát nem 15-20eFt körüli demó példányt keresek.
Köszönöm a segíteni akarást! Üdv!
0
Szervusz isoram!
Az a legnehezebben megszokható, hogy amíg, egy "rendes" szkópon, mérés közben,csak egyszerűen tekersz, kapcsolsz a méréshatárokon, időalapon, a triggeren, addig a PC-alapún, meg klikkelgethetsz, hogy az éppen mért valaminek megfeleljen a beállítás. (nem kapkodósoknak való) Engem erősen zavart.
Amikor, az sikerül, akkor remek a dolog, jól értékelhető a jel, de nem lett a kedvencem.
Üdv:
exGelkás
0
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Végre egy gyakorlati tapasztalat és nem olyan elmélkedés valakitől aki véleményt mond, de még csak képen látott ilyent!!!
Még egyszer köszönöm!
Ha kicsit babrálni kell a kezeléssel, az nekem nem nagy probléma, mert nem kell normát teljesítenem, nem kell 6-lo TV-t ledarálnom naponta.
0
Szia!
A babrálós részét kipróbálhatod a régi öreg winszkóppal, ami hangkártyáról megy és a mikrofon csatlakozó a bemenete.
Ami számomra még ellene szólna, hogy mit tennél, ha épp a laptopodat kellene vizsgálni a szkóppal?
Nemrég szóbakerült a National Instrument 5 az egyben ketyeréje, behozták hozzánk mutatóba, ott például zavaró volt a szkóp fix ablakmérete, az értékek ezredenkénti állítása. Nem tudom, létezik-e olyan, ahol az eszközön vannak kezelőszervek is, pl időalap, feszültségosztás, stb, hogy a PC csak a kijelzőt helyettesítse, meg a tároló funkciót.
Üdv: Jácint
0
Hello,
:) Igen igen itt egy igen érdekes téma. Nos amennyiben egy nagytudású műszert veszel pl: Ni-tól, akkor kell hozzá még venni egy kis LabView-t is, amivel olyan felületet csinálsz amilyet csak akarsz. Ezeknek az eszközöknek elsődlegesen nem általános felhasználásra szánták, hanem mérés-analizálás-kiértékelés keretein belül folyamatos ugyanolyan beállítások melleti működésre. Magyarul automatizált tesztelésre, ahol 1x kell ezeket a paramétereket (időalap bemeneti oszto...) beállítani.
Ez a konkrét ketyere amit linkeltél csak 1 univerzális HW, amihez valaki készített egy felületet az Ő szempontjai szerint. Ha van LabView-d akkor bármikor készíthetsz sajátot.
(Sz összes NI-s HW kezelhető mondjuk C-ből is, de akkor neked kell teljesen mindent a 0-ról leprogramoznod pl: mintavétel, kijelzés, kezelőgombok...)
Üdv,
Anti
0
Szia isoram!
Olvasva a reagálásaidat, látható, hogy te már tudod, mit akarsz. Valójában eldöntött tény volt, már akkor is, amikor a kérdést feltetted! Miért is tetted fel a kérdést?
Üdv: formasu
0
Szia! Elolvastad rendesen a kérdés feltevést, értelmezve? Igen nem tudom, hogy mit tegyek, és ez a topik indítás indoka.
Szerettem volna tájékozódni, hogy a dupla malacfarkot ne, a kétszer görbítettet talán, a szőrmentes, borotváltat igen mert nekem is az van és meg vagyok vele elégedve.
Az előbbieket illetve a válaszaimat mérlegelve hozzáadva a válaszokban lévő gondolatokat, dilemmákat mi nem érthető a kérdésfelvetésemben?
0
Szia isoram!
Nekem úgy tűnt, hogy 99%-ban USB-t szeretnél venni. Csak egy előnyét látom, hogy kisebb helyen tudod tárolni. Ezen kívül minden a hátrányára mutat a normál szkóppal szemben, még talán az ára is, a kezeléséről, használatáról ne is beszéljünk. Aki már vett szkópot, vesz másikat is általában. Aki vett USB-t, az nem jellemző, hogy másik hasonlót is venne.....
Üdv: formasu
0
Szia! Köszönöm a hozzászólásodat! Igen van bennem határozott szándék, de nem döntöttem még el.
Ezért fordultam hozzátok, hogy tanácsokkal, tapasztalattal támogassatok, vagy fordítsatok el! Persze a döntés felelősségét nekem kell vállalni, Én fogok neki örülni,--ha megveszem--, vagy csukott szemmel borotválkozni, hogy ezt a hülyét ne is lássam!
Idáig a tapasztalatokról nagyon kevés hozzászólás érkezett, szóval nem-igen terjedt el a következtetésem szerint. Ez elgondolkodtató!Pedig csak laikusként olyan utólérthetetlen előnyt rejt, mint az extrém ernyőméret.
0
Szia!
Alternatív ötlet:
https://www.youtube.com/watch?v=JenpEbd0vTE
0
Szia! Iskolai bemutatónak tökéletes, de Te sem gondolod például, hogy ezzel meg tudok jeleníteni egy fázishasításnál keletkező be-kikapcsolási tranzienst, hogy kísérleti módszerrel letörjek egy tüskét ami esetenként tönkreteszi a környezetében lévő elektronikákat?
Köszönöm a hozzászólásodat, érdekes volt!
0
Szia!
Hát.. Ezzel asszem nem. De ezt csak gondolat ébresztőnek szántam.
A kijelzés alternatívája ként mutattam meg. Egy CRT tévé manapság kb 0 forintot ér.
A szkóp elektronika bármilyen gagyi vagy profi lehet, csak a vezérlését kell megoldani önmagában, vagy a televízión megjelenő interaktív felületen.
Egyébként amit felhoztál példának, no azt én nem nagyon engedném rá a laptopomra.. No persze, ha nem számít, ha elszáll...
0
Szia!
A digitális szkópoknál 3 fő paraméter kell figyelembe venni.
1, Analóg sávszélesség: Ez az analóg rész sávszélessége, minél nagyobb annál szebb lesz a négyszög jel nagyobb frekvencián is.
2. Mintavételi sebesség: Ez nagyon fontos paraméter! Lényegében ez határozza meg milyen frekvenciájú jelet tudsz még felismerni a kijelzőn. Ahhoz, hogy egy jel elég jól felismerhető legyen egy periódusból legalább 10 pontot kell mintavételezni. Ha a mintavételi sebességed 100MS/s és az előbbi ökölszabályt figyelembe vesszük akkor a 10MHz-es jelet lehet még jól vizsgálni a szkóppal.
3. Mintavételi memória: Ez tárolós szkópokra jellemző tulajdonság. megadja hogy egy triggereléskor mennyi mintát vesz fel a szkóp. Lényegében a a felvett jel zoomolhatóságára jellemző. Minél nagyobb annál több infó nyerhető vissza. Főleg tranziensvizsgálatra jó, de jól jön kommunikációs jelek (soros, i2c, spi bus) vizsgálatakor is.
Az USB-s cuccoknál nagyon gyakran megspórolják az AC csatolási módot a bemeneten, így rengeteg mérést nem lehet elvégezni a szkóppal.
Üdv,
Oszi
0
Szia! A bevezetőben írtam, hogy egy komolyabb szkóp kiváltására kellene, ebből kifolyólag úgy nagyjából tisztában vagyok a szkóp használattal.
Az keresem, hogy melyik tipust érdemes megvenni és miért!
Köszönöm a segítséget
0
Szia!
ha tisztában vagy ezekkel akkor miért gondolkodsz usb-s szkópon?
Nézzük ezt:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=122469
250MS/s mintavételezése van 25MHz-es jelet tudsz vele normálisan mérni. Az analóg része 200MHz átb@szás az egész.
ez
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=122485
ugyan 60MHz-es, de egy csatornás módban 1Gs/s 100MHz-es jelet tudna vizsgálni (megjegyzem van rá mód, hogy szoftveres módosítással 100MHz-es legyen ill. néhány ellenállás cseréjével 200MHz-es legyen). A praktikumról, nem is beszéltük, ja és USB-n számítógépre köthető!
Üdv,
Oszi
0
Szia!
Én Hantek 6022-t vettem, nekem ez is elég, és ~15kFt-ba került.
http://www.hantek.com/en/ProductList_1_2.html
Döntsd el mennyit szánsz rá, és akkor lehet válogatni.
Üdv: Gyula
0
Szia!
Romulusznak van. Keresd őt tapasztalatért!
0
Az elmúlt fél évben már volt téma az USB szkóp, érdemes lenne visszakeresni és azt folytatni.
Ha esetleg nem találod kérd meg Unimant, neki ez a feladat valószínűleg nem jelent akadályt :)
Üdv, ty
0
sziasztok: több klf. oldalon van szó erről,
http://elektrotanya.com/?q=hu/keres
Legalsó Keresés sorba USB szkóp beírni
Bálint
0
Szia Sándor!
Az igen fontos szempont, hogy mit akarsz mérni, illetve milyen szkópod van jelenleg. Célszerű megtartani a régit is, mivel az USB-s nem igényel túl nagy helyet.
Üdv: Jácint
0
Szia Jaca! Jelenleg egy Shlumberger 5602-m van. Amivel semmi bajom nem volt vele, míg nem egyszer csak, se kép, se hang.
Belemászni nincs nagy kedvem, mert nem nagyon vagyok járatos a Shlumberger szkópok belső világában, és azt már megtanultam, amihez nem értesz, ahhoz ne nyúlj!!! Egy EMG-sel már régen elbántam volna de ez nem az a kategória.
A másik gond a "pízmag". Úgy saccolom ugyanazt a tudást fele áron megszerezhetem, mert nincs cső,és járulékos áramkörök.Üdv! Isoram
0
Szia !
Azt kell eldönteni először , hogy mit akarsz vele mérni ? Pl. tápegységet , TV-t , HOBBI célra szánod vagy készülék építéshez ? Ha te neten kereskedel , ha jól értettem a bevezetődet , akkor vagy internetezés vagy szkópos mérés . Köszönöm . Üdvözöl varga jano
0
Szia Jano!
Általános célra használnám, egy "ócska" Slhumberger 5206C digit, tárolós gépet akarok leváltani!
Miért kell választanom, a szkópolás és a netezés között? Kabos Gyulától idézve,"ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit"
Nem?
Ha okosat nem tud az ember, mást ne mondjon!
Miért érzem, hogy mintha zavarna valamiért az internetes kereskedés?
Csak megnyugtatásodra közlöm, azokat az elfekvő dolgaimat adom el, amit egy szorgos élet munkájával "összeharácsoltam, kizsákmányolva az embereket.
Minden jót neked! Üdv!Isoram
0
Szervusz isoram!
Az összeharácsolt cuccaid kiárusításából szerzett vagyon töredékének USB-s szkópra való elköltése, megint, csak Téged gyarapítana (mint igen jó befektetés), mert a "válogatott káromkodások gyűjteménye" kiadványod nemzetközi siker lenne, amikor a Slhumberger megszokás alapján kezdenéd használni az új "műszeredet"
Üdv:
exGelkás
0
Szia! Ezért kértem a tanácsaitokat, hogy nálam okosabb, tapasztaltabb ember,--ha akar--,útba igazítson.
Abban igazad van, hogy az 5602 mindent megoldot, egyetlen gondom sem volt vele amíg ment. Elképesztően felhasználóbarát, könnyű kezelhetőségű, jó gépek.
Köszönöm a segítséget!
0
Szia.
Vegyed!
Üdv.
0
Hello!
Ezeket én is nézegetem.
Előbb-utóbb fogok venni ilyet.
De az biztos, hogy az alsó árkategória csak leginkább játszadozásra jó, mintsem komoly munkára.
Esetleg suliban bemutatni, hogy mire jó egy szkóp.
Egyszer kaptam kölcsön egy vellemant, igaz az egy régebbi típus, de iszonyat lassú volt, a szoftver gyakran lefagyott, stb.
Pl. mérésre nem igen volt alkalmas, inkább csak indikálta a jelet.
Én ebben a kategóriában gondolkodom:
http://www.picotech.com/
Ők az egyik legnagyobb név ezen a területen.
Igaz drágább, de még így is sokkal olcsóbb, mint ha az ember venne egy asztali márkás szkópot, mondjuk tektronix-ot.
Aztán itt megkapsz minden opciót az alapárért, amikért a tektronix-nál vagyonokat kell pluszban fizetned, pl soros busz analízis, nagyobb memória, egyéb szoftveres opciók.
Üdv!
Kaszi
0
Hello,
Itt a cégnél van egy Picoscope 3424-es USB-s, és meg vagyok vele elégedve. A SW korrekt és többször is frissítik a visszajelzéseknek megfelelően. A mérés gyors a trigger pontos 4 csatorna. Az én problémám inkább a ritkán előforduló hibák keresése okozza, ugyanis, ha nem lehet trigger eseményt aktiválni, akkor csak teljes folyamatos méréssel lehet a hibát kikeresni. Erre nem nagyon van lehetőség ugyanis ha nincs trigger beálítva, akkor szakaszosan mér->tárol->usb-n továbbküld->mér..., mert a belső memóriája ha megtelik akkor csomagba küldi tovább usb-n az adatokat, de ez idő alatt nem tud mérni. Folyamatos mérést is tud, de ekkor a mintavételi sebesség már túl lassú (mondjuk egy CAN-es 250kbaud megfigyelésére).
Elvileg már vannak nekik sokkal jobb eszközeik.
Csak autóban való mérésekre használtam, vagy ritkán asztalon mérve kisfeszültségű jelekre.
Üdv,
Anti
0
Szia! Nagyon egyféleképpen jár ez ügyben az agyunk. Köszönöm, hogy megerősítettél. Nekem már nem kell, hogy állandóan menjen , be legyen kapcsolva egy szkóp az asztalomon. Minek álljon és foglalja a helyet, fogja a port. Ha kell előveszem a fiókból heti 2-3 alkalommal, rádugom a laptopra és megváltom vele a világot.Úgye ez egy sugárcsöves Textronix, stb.-vel körülményes
A minőségi követelmény azért érjen el egy szintet. 60Mhz, 250Mhz mintavételezés,5mV-50V bemenet, két csatorna,külső szinkron,digit tároló, kurzoros mérés.
Ja és kezelhető legyen, no meg megbízható!
Ha ez pár tizessel többe van az nem baj.
0
Szia Isoram!
"Ja és kezelhető legyen, no meg megbízható! Ha ez pár tizessel többe van az nem baj."
Akkor igenis egy manapsag dömpingszerüen reklamozott alternativ (kinai)gyartoktol szarmazo LCDs DSO-t kellene valasztanod, USB kimenetük van, helyfoglalasa ugyan nagyobb a fiokba vagando egysegeknel, de nem sokkal, s jo nagy a (szines)kijelzöjük s hasznalhato szkopok...
Kari
0
Hali!
Teny,hogy ök az egyik legelsö effele termekeket nyujto vallakozas, s nem rosz a hirük sem, de vagy 5-6 eve egy cegnel valamely Picoscope-al kellett volna dolgoznunk: a triggere katasztrofalisan gyatra volt, s kesöbb a gazdaja szinte örökre sutba is vagta_igaz volt DSO-ja is...
Kari
0
Szia Kari! Köszönöm a segítséget!
0
Szia Isoram!
Jano arra gondolt, hogy nem biztos, hogy elbírja mindkét funkciót a géped. De az sem mellékes, ha egy 60 Megás pdf meg van nyitva, mert nézed a rajzot, és negyed óra, mire feléled mellette a szkóp szoftvere. Vagy néznéd mindkettőt, és folyamatosan kattintgatnod kell, bár erre megoldás egy 14 colos külső monitor.
Üdv: Jácint
0
Szia! Egyszerre vagy szkópolok, vagy a nettel foglalkozom, párhuzamosan kissé figyelem megosztó lenne, de nem ahhoz kértem segítséget, hogy Varga jano a napi tevékenységemet, azok módszerességét kritizálja.
Megértem, hogy védeni akarod,--már mint tiszta kollegalításból--,de én sem bántani támadni akartam!
Köszönöm a segítséget!
0
Szia isoram!
Akkor inkább javítanám magam, én úgy értelmezem, amit Jano mond.....
De azért néha megy párhuzamosan is a dolog, olvasod, hogy mit mérj meg, átkattintasz a szkóp kezelőfelületére, és vársz 40 másodpercet, míg összeszedi magát annyira a gép, hogy tudj mérni, na az bosszantó tud lenni. Amúgy nagyságrendekkel drágábbak a valódi szkópok USB-s társaiknál, így ha veszel, akkor ne kínait vegyél.
Üdv: Jácint
0
szia: a PC-szkópoknak típustól/tudástól függően van hardwerigényük, ezt az adott készülék adatlapjából tudod meg. Minél többet tud a szkóp, annál nagyobb, az üzemmódtól is függ.
Pl:http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=101672
Bálint
0
Szia! Egy mai elfogadható laptop, már kiszolgál egy szkópot. A Conrádtól elvből nem veszek semmit, volt egy ismerősöm aki ott dolgozott, mesélt néhány dolgot. No meg az áraik!!!
Köszönöm a segítséget!
0