Sziasztok!
Címben szereplő kávéfőző, 1978-as gyártás. A bekapcsoló gombjában szakadt az ellenállás. Akárhogy nézem, nem tudom a színeket kitalálni. Az izzóról sem tudok semmit. Annyi biztos, hogy 230V-os.
Mit javasoltok, mekkora értékű ellenállással próbálkozzak?
http://kepfeltoltes.hu/141230/Cremina_kapcsol__ellen_ll_s_www.kepfeltolt...
Köszönöm!
Üdv.: nils
Sziasztok!
Sikerült megjavítani :-) Ahogy gabicsizi írta, beraktam egy 200k ellenállást, pontosabban két db 100k-t sorba kötve. Működik vele az izzó. A biztonság kedvéért szétkaptam egy Tefal vasalót, kioperáltam belőle az izzót. Ez egy kicsit kisebb, de a célnak megfelel majd ha az eredeti beadja a kulcsot. Egyébként ebben 100k volt az ellenállás értéke.
Köszönöm a segítségeteket!
BUÉK!
Üdv.: nils
0
Szia,
nekem Glimm-nek tűnik mindenképp. 680K-1M ellenállás, és próba ( igaz, a kép alapján elég csúnya, egy cserét megérdemel).
Üdv. welding alt
0
Sziasztok!
Köszönöm, okosabb lettem. Most hogy már tudom a lámpa nevét, találtam is róla infót. Úgy nézem lehet venni olyat amihez adják az előtét ellenállást is.
Közben leesett, vasalóban láttam már ilyen lámpát.
Üdv.: nils
0
Szia !
Ezekben a viágítós kapcsolókban általában 220 K ellenállással
találkoztam . nyugodtan beteheted a glimm biztosan nem ment
tönkre .
Üdv. gabicsizi
0
Üdv!
A glimmnek az a jó, ha szakadt. Szinte biztos, hogy semmi baja. Cseréld az ellenállást ha szakadt, de még nem láttam olyat egy ilyen kapcsolóban.
Mérj feszültséget glimm-ellenállás két végén!
sanyika45
0
Szia Nils!
Persze. hogy lat(ha)ttal màr ilyet_gyakorlatilag az összes vilagitos halozati kapcsoloban glimm van, neha akar meg a buraba integralt ellenallasal is...
Kari
0
Szia.
Az egy GLIM lámpa 70-100V gyújtó feszültséggel.
0
Szia!
Nem "gyújtó" hanem "égő" feszültség.
A gyújtó feszültsége némileg magasabb. De a pontos értékéről nincs infóm.
0
Szia!
"A gyújtó feszültsége némileg magasabb. De a pontos értékéről nincs infóm."
Ez, így nem egészen fedi a tényeket. A glimm gyújtófeszültsége sok tényezőtől függ, így akár alacsonyabb is lehet, mint az "égő"feszültség. Mivel a fénykibocsátás oka a koronakisülés (gáz ionizáció) ezért a külső körülmények (elektromágneses sugárzás, fénysugárzás, rádióaktív sugárzás) mind befolyásolják azt a feszültségértéket, ahol megjelenik a látható fény, az elektróda(k) körül.
Üdv! Kalex
0
Sziasztok!
Gyerekkoromban volt nekünk is egy furcsa izzónk, E14, alakra mint a hűtőgép izzó, két karika volt benne, és az volt a legérdekesebb, ha megfogtam, akkor halványan viágított.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Ilyen:
Üdv! Kalex
0
Hello.
"Kétkarikás" ? Az egyik karika az mindig korong! Jacaaaáá!!!
http://www.lighting-gallery.net/gallery/thumbnails.php?album=1125 ...vagy nem? http://www.tubecollection.de/ura/glimmlampen.htm
B.u.é.k.: Uniman
0