Üdv Mindenkinek!
Csináltam egy soros portos Pony programozót de olyan jelenség van hogy Usb- soros porton nem hajlandó működni. Ki próbáltam egy asztali gépen ott működik mint a szél. Az Usb-s porton meg kínlódik egy negyed óráig a kiolvasással de akkor is üresnek veszi az epromot. Miért nem működik usb-s porttal a Pony?
Válaszokat köszi Tibor
2015, April 6 - 11:20
#1
Hello.
Az "eprom"-ot nem ártana "EEPROM"-ra javítania a topiccímben...köszi.
Üdv.: Uniman
javítva
Köszönjük!
0
Szia!
Köszi a javítást!
Tibor
0
Szia!
A Ponyprog csak valódi soros porton működik. Az átalakítónak túl lassú a sebessége, és nem képes előállítani pontosan azt a szekvenciát, ami az I2C-nek megfelel.
Üdv: Jácint
0
A soros port 115.200-ig ment eredetileg. Az USB-soros átalakítók ennek jellemzően a négyszeresét tudják.
Inkább feszültség szint probléma szokott velük lenni. Az i2c önmagában nem érzékeny a sebességre, mivel szinkron átvitelről beszélünk. Tesztelés céljából hajtottam meg i2c eszközt nyomógombbal, kézzel előállított jellel.
0
Szia ty!
Itt inkább az a probléma, hogy a pony valószinüleg direktben hajtja a portot hardvercímen, az USB-nek meg le kell emulálnia az egészet, és ezért elcsúszik az SCL és SDA, pont annyira, hogy ne tudjon írni-olvasni.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Akkor a Pony-t nem is tudom használni ha nincs asztali gépem amin lenne soros port? Mit lehetne helyette használni ami usb-vel is működne?
Tibor
0
szia: az USB-portnak megfelelő a feszültsége/teljesítménye??
Bálint
0
Szia!
Elég kell hogy legyen mert még detektáló ledeket is tettem a vonalakra és meg sem kottyant neki.
Tibor
0
szia: működés közben mértél rajta feszültséget?
Bálint
0
Szia!
Mértem rajta de csak a tápban vagyok biztos hogy meg volt rendesen mert az adat vonalakat digit műszerrel csak saccolni lehet.
Tibor
0
Szia!
Mit akarsz programozni ( milyen típusokat ) ?
0
Szia!
Leginkább 24xx sorozat de néha 25xx spi is kellene. Házilag megépíthető és nem túl bonyolult kellene.
Tibor
0
A PicKit-ek (PK2, PK3) is tudják az EEPROM-okat, de meg kell nézni a pontos típusokat, ezek USB-sek és utánépíthetők... !
0
Szia!
Ez már a bonyolult kategória. Aránylag sok alkatrész mikrovezérlő programozás. Annyit nem használok ilyet hogy megérné megépíteni.
Tibor
0
SZia!
FT232RL típusú USB-RS232 átalakító chipet kell használni, google a barátod a bekötésének a megkereséséhez. Használhatsz az FT232 után max232-őt de én a ponyprogba beállítom az invertálást így ez sem kell hozzá. Nekem évek óta így működik. De ha nem akarsz bajlódni az építgetéssel akkor vannak ilyen FT232-es usb soros átalakítók, ezek a drágábbak. Én ezt használom autódiagnosztikára is meg mindenre amivel kommunikálni kell RS232-őn keresztül.
Üdv: Irkax
0
Szia!
Ezt már néztem én is hogy ezeknek ha jól emlékszem még direkt kimenete is van flash íráshoz. Én ch340-et és pl2303-at próbáltam egyikkel sem sikerült. A ch340 rendes jelekkel kommunikál a pl2303-at én is invertáltam de így sem.
Tibor
0
Szia Tibor,
nem tudom mennyire vagy kreatív áramkör építésében de mellékelek neked egy programmert ami kezeli még a tapétavágót is :)
http://openprog.altervista.org/OP_eng.html
Ezt elég sok szervizes ismerősömnek építettem meg és minden típusú eepromot, controllert kezel legyen az AVR, PIC ,vagy bármi.
Az FT232-ről csak annyit hogy ott némi átalakítás kell mert az RTS,DTR lábakat rövidzárni kell. A PL2303 hajítást nem ér ezen a téren mert olyannal én is próbálkoztam de semmit nem kezelt kommunikációs szinten sajnos :( A CH340-et nem ismerem de feltételezem abban se FTDI lakozik. Én az FT232RL-el már nagyon sok kommunikációs dolgot meg építettem amik azóta is működnek hibátlanul.
Üdv: Irkax
0
Szia!
Ez a Pickit-nek a clónja nem? Lehet hogy majd megcsinálom vagy egy hasonlót. Közben a programozást megoldottam. Össze dobtam egy alaplapot az asztalon és annak a printer portjával másodpercek alatt meg volt az írás.
Tibor
0
Szia,
van benne hasonlóság a Pickithez de teljesen más ez a kapcsolás. Itt egy pic végzi az illesztést az USB portal ami egyben konvertálja az adatvonalat is a megfelelő szintre. Míg a pickit-el csak megadott chip családot tud programozni ez a kapcsolás pedig illeszkedik minden chippel, legyen ez MCU, EEPROM stb..... nagyon frappáns kis kapcsolás ami nem igényel különösebb alkatrész igényt és firmware, pcb rajz minden rendelkezésre áll a megépítéséhez.
Üdv: Irkax
0
Szia!
http://www.aliexpress.com/item/CH341A-24-25-Series-EEPROM-Flash-BIOS-USB...
Ez mondjuk engem is érdekelne, ennyi pénzből a foglalatot nem kapnád meg.
Üdv: Jácint
0
Hi!
Ez csak 25 sorozatu FLASH-t tud SPI eepromot nem sajna.
0
Szia!
Arra gondoltam bocsi.
0
Szia!
Egy hasonlót rendeltem csak sok idő amíg megjön.
http://www.ebay.com/itm/New-Useful-CH341A-Router-USB-Programmer-LCD-Burn...
0