Sziasztok!
Tetőtéri szobában a tetőablak üvege rendszeresen párás, olykor a víz is csöpög róla, így gondolkodni kezdtem páramentesítőben, de egy akkora helységbe 60 ezer körül lenne egy használható készülék. Gondolkodtam, házilag mivel lehetne lehűteni egy nagyobb tárgyat, amire kicsapódhatna a levegőből a pára, és pont a tetőablak adta az ötletet. Mivel hideg időben jelentkezik a párásodás, így adott lenne: a belső hűtőt a kinti levegővel hűteni, például egy autós hűtő bent, egy kint, és keringetni benne fagyállót. Így csak a szivattyú fogyasztana, bár lehet, gravitációval is meg lehetne keringetni.
Véleményetek?
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Az alábbi esszét,illetve táblázatot kéretik átgondolni minden tisztelt téma iránt érdeklődőnek,megéri.Engem is penészesedés okán szolgál néhány éve egy 20L/nap teljesítményű páramentesítő 56nm-en,de ez sem "A" megoldás sajnos.Viszont páramentesítőnek kiváló,nincs hatékonyabb jelenleg a piacon,sem sufniban,sem fejben ár-érték arányban(itt jegyezném meg szerényen,h ismerni kell a mérési eredményeket a kijelentéshez).
Üdv
janszi
0
Szia!
Rossz az egész alapgondolatod! Nem az ablak párásodását kell megszüntetned! Az csak egy tünet.
Hanem a hőhidat ami a párásodást okozza! Tehát a hőszigetelésen javíts!
(Átmeneti megoldásnak egy ventillátorral letudod szárítani azt az ablakot.)
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia!
Az ötlet nem rossz, de hibádzik. Ha behozod a hideget, akkor bent hideg lesz... :-) vagyis a pára le fog csapódni, de hűtöd is a lakrészt. A szivattyú fogyaszt, meg kell két propeller, ami a 2 hőcserélőt kergeti... Villanyban nem kevés.
Nekünk több gép is van, mind kompresszoros.. 60W körül esznek.
A házban van rekuperátoros hőcserélő, de a fürdőbe kevés. Két lyuk van a plafonon, padláson egy gyári dehydrátor jófogásról, 10e Ft volt. Egy rozsdamentes ládában van, egyik lyukon szív, másikon fúj. Azóta a tükör sosem volt párás. 77℅-nál indul.
Van egy a kamrában is. Penész, csöpögő ablak nincs.
Szerintem vegyél használt gyárit... Fogyasztásban, zajban, meg persze esztétikumban nincs jobb.
0
Szia!
A kompresszoros gépben van kompresszor, meg ventilátor, az általam vizionált gépben meg egy keringető, meg egy ventilátor (a külső egységet nem kellene fújni, azt fújja a szél).
Ha jól tudom, a páramentesítő ugyanúgy egy kompresszor által lehűtött hideg felületen csapatja le a párát, tehát ugyanúgy hűti a lakást. Nekem csak annyi ötletem volt, a hideg felületet a külső hideggel állítom elő.
Üdv: Jácint
0
Szia Jácint!
Azért picit más a helyzet.
A kompresszoros készülék nem hűti a lakást (sőt picit inkább fűti), hiszen a lehűtött levegőt vissza is fűti a kondenzátoron át áramoltatva. Tehát úgy képzeld el, mint egy nyitva hagyott ajtajú hűtőszekrényt.
Az sem hűtené le a lakásodat. :)
Üdv Tibi.
0
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúgyugyugygy... :)
A fürdőben ha megy ez a vacak, a radiátor ki sem nyit. Villanyban alig fogyaszt...
0
Sziasztok!
Na, erre nem is gondoltam. Köszönöm a felvilágosítást.
Üdv: Jácint
0
Szia Jaca.
Biztos a sok autózás az oka de én onnan merítettem két ötletet. Az egyik egy ablaktörlő, a másik meg egy felragasztható ablakfűtés. :)
Üdv.
0
Szia Jaca!
A Veluxon fölül van egy kis szellőztető amit ha elég meleg van akár állandóra is ki lehet nyitni. Valamennyit folyamatosan cserélődik akkor a levegő.
A másik, hogy régebben autós boltokban lehetett kapni valami pára mentesítő sprayt. Vajon az mennyire működne?
A harmadik, a gázálarc üvege egyik oldalon párásodik a másikon nem. Amikor beleraktuk rá kellett lehelni mindkét oldalára és menten kiderült az igazság.
Üdv: Zoli
0
Helló Jaca!
Nem lenne megoldás nálatok is felszerelni az ablakokra automata szellőztetőt?! Ez akkor nyit ki, ha a szobában a páratartalom elér egy bizonyos értéket, kinyit és szellőztet, majd ismét arányosan bezár. Nálunk minden műanyag ablakon van ilyen.
udv.:szuts
0
Szia!
Mérted már higrométerrel, hogy mennyi a lakás levegő páratartalma? Lehet, hogy pont a tetőtéri ablak csapja ki a felesleget, és beavatkozást nem is igényel. Most cseréltünk nyílászárókat hőszigeteltre, előfordul hogy némelyik ablak vizes belülről, de a légnedvesség a műszerek szerint 40%-körül mozog fűtési időszakban.
Ha felcsavarom a központi fűtést, le megy olykor 25-30%-ra. Ez már életveszélyes az elektronikákra, időnként akkorát szikrázik a kezem, hogy összerándul. Vettünk egy ultrahangos párásítót, az valamit javít a helyzeten.
Nyáron nincs gond, 50-60% a páratartalom.
Csaba
0
Szia Csaba!
Akkor szokott kritikus lenni, ha teregetünk a szobában. Sajnos ezt nem tudjuk elkerülni. De minél hidegebb van kint, annál nedvesebb az ablak, amit viszont szeretnék elkerülni, mert olykor csöpögni is szokott, az meg árt a falnak és a hajópadlónak is.
Üdv: Jácint
0
Szia Jaca!
"Akkor szokott kritikus lenni, ha teregetünk a szobában. Sajnos ezt nem tudjuk elkerülni. " Ismert jelenség. Sokan megkérdőjelezhetik véleményem, de leírom. Kb. 2-3 kg konyhasó ( nem kell finomított legyen, jó a parajdon bányászott is!) egy műanyag edényben. Természetesen ez indulásból száraz. Mosott ruhák teregetve, ezt a tálat a szóban forgó laktérbe teszed. A só magába szívja a nedvességet. ( Nincs teregetés ,kiszárad magától a só). Röviden ennyi.
Üdv. welding alt
0
Szia!
A Parajdi sót enni kell! Még a szemét-mérgezett-bolti sót, ami káliumot és ciánt tartalmaz kell nedvszívónak és útsózónak használni!!!!
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia!
Hasonló megoldást találtam:
http://skmod.blogspot.hu/2015/01/paramentesites-olcsobban.html
Üdv: Jácint
0
Szia Jácint!
Talán mégsem volt pusztába kiáltott a szavam. Feltéve, hogy nem feledtem, a nátrium-klorid konyhasóként ismeretes. Amit említesz, bár E besorolása van (kálium -klorid), ezen elgondolkodnék! Témán kivül jegyzem meg, hogy sóbányába járnak betegség miatt kezelésre sokan, de azt, hogy káliumos kezelést kaptak volna... ). Feltéve, hogy érdekel véleményem , kérdéseidre szivesen válaszolok.
Üdv. János
0
Szia János!
Na, nem úgy esszük, mint a konyhasót, de itt a felhasználása.
http://tudatosvasarlo.hu/eszam/e-509-k-lcium-klorid
Veszünk egy zsákkal, aztán ha nem jön be, akkor elhasználjuk úgy, ahogy a zacskón ajánlják: jégmentesítésre. De kipróbálom mellette a konyhasót is, valami 21Ft/kilósat, melyik teljesít jobban, és majd beszámolok róla.
Üdv: Jácint
0
Hello Jaca.
Szilikonos macskaalom....
Üdv.: Uniman
0
Szia Uniman!
Piros karácsonyi zokniba töltve még jól is néz ki az ablak alatt! Köszi az ötletet!
Üdv: Jácint
0
Szia !
Írj a Jézuskának,hogy hozzon neked egy szárítógépet.Nálam az a megoldás vált be.
Üdv:András.
0
Szia!
Van otthon két mosógépünk is jelenleg, az egyik csak fél évet ment.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Na ja. Mert beleöntötted a Hajdúsító sampont! :yes:
Üdv: Zoli
0
Szia !
Külön szárítógépet mondok.
Üdv:András.
0
Szia!
Sajna nincs hely neki, így csak egybe jöhetne.
Üdv: Jácint
0
Szia!
És, ha hőszigetelt ablakra cserélnéd? Az egy pöppet egyszerűbb és hosszútávon kevesebb energiát igénylő dolog, nem?
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia!
Tetőablak, ami alapból hőszigetelt üveg (Velux). Hiába van alatta a radiátor, párásodik. De ezt máshol is láttam már.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Vegyél rá átlátszó hőszigetelő fóliát! Csak fel kell ragasztani az üvegre.
https://www.google.hu/search?q=h%C5%91szigetel%C5%91+f%C3%B3li%C3%A1&oq=...
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia!
Az volt már rajta, de az csak a sugárzó hőtől véd. Aztán mikor felrepedezett, elég volt eltávolítani róla.
Üdv: Jácint
0
Hello Jaca.
Az ok a termoüveg alumínium távtartója...Biztos nem ilyen van benne: http://www.swisspacer.com/en/products/swisspacer-ultimate
A "teregetést" kellene elkerülni, de ha nem megy, akkor az ablaküveg alsó élére "konstruálj" egy mini "esőcsatornát", amelyből az összegyűlő vizet egy zárt edénybe folyatod, amit időnként ürítesz...
Ha már ott van egy ilyen nagy felületű "lepárlód" !
Üdv.: Uniman
0