Sziasztok!
A saját SOLO szirénám tegnap /hazajövetelünk után 5 perccel, amikor már hatástalanítva volt a rendszer!/ megszólalt, és nem lehetett kikapcsolni.
Fel kellett menni, ki kellett csavarozni a dobozt, kivenni az akkut, és a +tápot. Ekkor látom, hogy nagyon vizes belül, a panelról is csöpög a víz, a fém burkolat jobb széle rozsdás, vizes, bent a dobozban szinte minden vizes.
A sziréna fedél alatt van, víz nem eshet bele! Következtetek, hogy lehűl, és utána süti a Nap, majd kicsapódik a víz. Annyira nincs meleg, hogy ez a kicsapódott víz elpárologjon, ezért a kicsapódott víz ott marad......
Sok éve ezen a helyen van a sziréna, eddig még nem szólalt meg "magától"!
A probléma nagyobb, ha nem vagyunk otthon, és ekkor megszólal "kéretlenül".
Van valami ötlet, hogy mivel előzhetném meg ezt a kéretlen megszólalást, ill. az előidézőjét, a panel és környéke párásodását, vizesedését?
A panel a jobb felső részben van.
Szerk: Ma kiszárítva üzemel, nem volt probléma vele, de a biztonság érdekében most vettem egy újat. Ezen a régin meg a mikrokapcsolókat cserélem, a panelt lakkozom, és megy tartalékba.
Üdv: formasu
szia,
hasonlo elmenyem volt, de nem riasztoberendezes hanem egy 4 kamera rendszer elkotesi femdoboza egy padlasban ... igaz hogy zarlatot nem csinalt de a kondenz volt a ludas azert mert a rozsda elkezdett csamcsogni a dobozon es csak tatarozas kozben vettuk eszre ... akkori hirtelen 5let az volt hogy miutan kipofoztam a dobozt rakottem a belsejebe (csak ideiglenesen) egy videokartya ventilatorjat egy termisztoron es egy FET transzisztoron (+1 kondi; +1 ellenallas) keresztul hogy mozgassa a levegot ... es ez az ideiglenes megoldas uzemelt kb. 5-6 evet addig amig bontasra/upgrade kerult sor, persze az uj festesen nem utott ki a rozsda ujra (csak a sarokban volt egy kis festek buborek mert szerintem nem volt rendesen kezelve elotte es nem a viz miatt)
0
Szia!
Köszönöm, ez még talán jobb ötlet, mint a fűtés! Egy pici 12 V-os ventilátor bele, hogy keringesse a levegőt, és azzal remélhetően meggátoljuk a párásodást, vízkicsapódást. Az mehet, akár télen- nyáron is.
A gyártónak biztosan nem érdeke, hogy megoldja a pára kicsapódást, mert a garancia alatt biztosan nem fog még rozsdásodni a lemez, addig még a lakkozás is segít, hogy ne szólaljon meg magától a sziréna a vizesedés miatt. Utána meg.....vegyenek újat.
Üdv: formasu
0
szia: termisztor helyett esetleg régi videoból pára/nedvességérzékelőt is lehetne belerakni.
Bálint
0
nekem bevalt,
kothettem volna hogy folytonosan mukodjon de akkor ugy dontottem hogy termisztoron keresztul hatekonyabb mert nem oregedik ki a ventilator es olyan ertekekket szamoltam ki az ellenalasnak es kondinak hogy kb. 25 fok felett indult el a ventilator, telen vagy hidegebb napokon nem mukodott
nekem 5V mukodott, mivel videokartya venti volt es birta a strapat, igaz hogy volt a dobozban egy nyak, amin volt 8 kameranak foglalat, amibol minden masodikat hasznaltam es amugy is szellos volt ... a te esetedben valoban jobban jonne a 12v mert zsufoltabb kornyezet, es valoszinu hogy a tapot adja mar a riaszto, nem kell kulon etetni
0
Szia!
Amit Te csináltál, azzal szerintem egy kis gond van: a probléma főleg nem nyáron van, /nyáron meleg van, és elpárolog az esetlegesen kicsapódott víz/ hanem télen! Tehát inkább télen kellene mennie a ventilátornak, mert a pára hideg időben csapódik le, és jön rá a napsütés, de nincs olyan meleg, hogy el is párologjon, és csak gyűlik a víz.... ez a gond.
Üdv: formasu
0
Hello Formasu.
"Vettem újat"...reméljük, valamilyen jófajta műanyag házast...vagy nem?
Üdv.: Uniman
0
Szia!
Vettem szintén Solo-t, mert ez megbízható, /nem a legolcsóbb!/ csak már újabb kiadásút. Ebben a panel már ki van öntve, tehát víz nem tud bele folyni. Elvileg a csatlakozóra tud, tudna folyni, de azt nem lehet beönteni.
"Nehezen törhető" műanyag dobozban van kívülről, és belülről még ott van egy fémdoboz is, amit két csavar rögzít. Sok olcsóbb szirénában még fémdoboz sincs.....
Egy sziréna általában szabotázsra 3 percig szól....
Ha már valaki eljut a szirénáig, néhány másodperc szirénázás alatt-után bármelyiket tudja hatástalanítani, csak ki kell csavarni az 1-2 vagy 3 csavart, vagy kifújja habbal. Tudom, van olyan is, amelyik habkifújás ellen is védve van, de ez nincs.
Kicsit lehet növelni ezt az időt, ha a "kereszt csavarhúzós" csavart kicserélem másra.
Üdv: formasu
0
Hello.
A fémre tud leginkább kicsapódni a pára..."harmatpont"-ról meg mindent tudunk.
Üdv.: Uniman
0
Szia Uniman!
Van javaslatod, hogy akkor mit csináljak? Így árulják, gondolom azért, hogy némileg biztonságosabb legyen, nem én teszem bele a lemez dobozt/ Gyakorlatilag több. mint 10 évig nem riasztott be, de a legutóbbi akku cserénél már láttam a fémdobozon belül a rozsda foltokat./
Üdv: formasu
0
Hello Formasu.
Ilyeneket sosem láttam, sejtésem sincs, hogy milyen a belseje...ha hasonló "fémpajzs" van benne, kiváló "lepárló" felület.
Üdv.: Uniman
0
Szia!
Hasonló fémpajzs van benne. Nem csak a fémpajzs belseje volt vizes /csak! a jobb oldalán, ahol a panel is van, a bal oldala száraz, és ott nem is rozsdás!!!!! Ezt sem értem.../ hanem a panelról is csöpögött a víz! A bal oldalon a sziréna is száraz volt.
Valami köze lenne a vizesedéshez a panelnak? A leírás szerint 1 mA-t fogyaszt a sziréna alapban.
Üdv: formasu
0
szia: gumiam-os tubusból ecsettel, fogkefével lekened a fémet.
Jó a fal vízszigetelésére használt Bitulax vagy hasonló is.
Bálint
0
Szia!
Lehet, hogy nem értem, hová kellene a gumihám, de szerintem itt másról van szó!
A víz nem kívülről kerül be, /Kívülről nem is kerülhet bele víz, olyan helyen van!/ hanem bent képződik szerintem! Hidegben lehűl az egész, és jön rá a napsütés, felmelegszik, kicsapódik a pára...... Annyira nem melegszik fel, hogy el is párologjon, gyűlik a víz.... stb.
Talán egy hónapja a szomszédomnál is megszólalt a riasztó magától, és ilyenkor nem lehet kikapcsolni a hangot, csak riasztó szétszedéssel, majd akku, és táp bontással. Semmi hibát nem találtak. A vizesedésre nem is figyeltek. Lehet, hogy nála is hasonló volt a gond, és feltételezem, hogy még sok másik szirénánál is ez előfordulhat, csak erről nem olvastam.
Üdv: formasu
0
szia: a fémlemezre gondoltam, annak idején antennaerősítők fémdobozát kentem ki belülről, vékonyan.
Válint
0
Szia!
Ez a legbiztosabb megoldás.
Üdv.: Karesz
0
Hello!
Szerintem érdemes lenne megnézni az akku állapotát ha az kezd tönkremenni simán elképzelhető,hogy indítja a szirénát.
A másik dolog ami még okozhat hasonlót az a szabotázs kapcsoló, érdemes lenne cserélni, mivel (jó esetben) nincs használva így az érintkező simán leoxidálódhat, sőt a benne levő pára sem segít rajta.
Üdv.: Gyuri
0
Szia!
Azt gondolom, hogy nem a szabotázs kapcsolók okozták a megszólalást, mert azok jól működnek. Folyt rajta, és belőle is a víz. Itt van már több, mint 10 éve, és nem volt vele gond eddig.
Az akku is jó, nem gyenge.
Üdv: formasu
0
Szia Formasu!
Valamikor telepítettem ilyeneket, volt problémás darab. Az újakat később kockává kiöntve gyártották, azok jók voltak. Akkora szívás tud a riasztó lenni, hogy én inkább kicserélném. Ez nem gazdaságos megoldás, de végleges. A Solo meg olcsó kültéri. Persze ha kihívásként kezeled a dolgot, az is érthető.
Üdv.: Karesz.
0
Szia!
A cserén elgondolkozom. Mos száraz, és megint beüzemeltem.
Üdv: formasu
0
Hello.
Én inkább "fűteném" a sziréna házikóját...a mikéntjére is van rengeteg ötletem, kezdjük egy "combosabb" ellenállással.
Üdv.: Uniman
0
Szia!
Nem rossz ötlet! Egy vékony vezetéken kapja a tápot, de csak annyira kellene melegíteni, hogy ne csapódjon ki a pára. Gondolom, néhány Watt elegendő, annyit kibír a vezeték.
Újabb gond akkor: mi lesz nyáron, a tűző déli napsütésben? Fel fog forrni az egész?
Üdv: formasu
0
Szia!
Termosztát?
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia Gépklinika!
Láttál már szirénát belülről?
Pillanatnyilag az újbóli lakkozást látom legcélravezetőbbnek.
Üdv: formasu
0
Szia!
Én a doboz aljára fúrnék lyukat, és onnét műanyagcsővel vezetném ki alá a lecsapódott vizet.
A másik, hogy nem sóval, hanem a készülékek mellé csomagolt páraelszívó zacskós ziziből tennék bele, aztán tél folyamán először gyakrabban, majd később a nedvesedés függvényében ellenőrizném.
üdv.
Tropfehérke
0
A só és a páraelszívós zizi vagy másként szilikagél csak lezárt doboz (zacskó) esetén ér valamit. Csak egy adott maximális mennyiségű párát tud megkötni.
Lakkozás ok, kontaktusok szilikonolajos kezelése szintén segíthet.
0
Szia!
Köszi!
Üdv: formasu
0
Szia!
Azért nem állt a víz az alján, csak vizes volt! Ki tudna belőle folyni a víz, ha ott sok gyűlik fel. Biztosan már régen is vizesedett, mert a fémdoboz belseje a jobb oldalon eléggé rozsdás. A jobb oldalon fönt van a panel is, és csak ezen oldalon vizesedik.
Üdv: formasu
0
Szia!
Forrósítsál sót, hogy száraz legyen és tedd bele gy műanyagedénnyel. Az felszívja a nedvességet.
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
Szia!
Valamiféle szellőzőnyílást rá, amin nem eshet bele az eső. Továbbá hasznos lehet még a panel lakkozása is.
Üdv: Jácint
0
Szia!
A panel lakkozva van gyárilag. Lehet, hogy már régi a panel, és rajta a lakkozás, és újból kellene lakkozni. Erre én is gondoltam. Van Akrilán színtelen lakkom, gondolom, azzal befújhatom. A panelt, és környékét hajszárítóval kiszárítottam, most száraz.
Van ott két biztonsági, talán "szabotázs" mikrokapcsoló is, azok is vizesek voltak. Bármelyik "nyitása" is beindíthatja a szirénát. Valójában nem tudom, hogy mi indította be, de nem a központ!.... Amikor szétcsavaroztam, előtte néhány perccel, már leállt a szirénázás magától.
Üdv: formasu
0