Egy barátom megkért vegyem ki a telefonjából a simkártyát. Meglepetésemre a hátuját védő műanyagtokot feszegetve észrevettem, hogy valamilyen ragasztószerű anyag folyt rá belűl, alig lehetett a telefontól elválasztani. Aztán ugyanezt tapasztaltam mikor a hátlapot akartam levenni. Elég nagy mennyiségben, mintha beázott volna, volt szétterűlve ez a ragadós, átlátszó anyag a belsejében, a fémrészeket itt ott, pontokban kicsit el is rozsdásította. Letisztogattunk mindent alkohollal. Én arra gondoltam valamilyen kávé ömlött bele vagy tea, de a barátom azt mondja sose borult rá semmi, hacsaknem tudtán kívül más borított rá valamit.
Az aksin én nem találtam repedést. De elképzelhető, hogy az elektrolit ilyen nagy mértékben kifolyt? Ha igen mennyire veszélyes ez az anyag? Kissé összefogdostam, az ujjaimról utána nem jött le 100%, a haverom pedig így akarja használni a telefont, bár mondom letisztogattuk alkohollal. Rákkeltő ez, vagy annyira nem veszélyes mint az alkáli elemekben az elektrolit?
Szia!
Az valamilyen lúg. Ha nem rágcsálod el, akkor nem ártalmasabb, mint a mosópor vagy Hypo.
De a telefonnak árt! Szedd dirib-darabra és áztasd ki alkohollal (denszesz vagy 100%-s legyen! Ne valami 75%, mert akkor szárítgathatod a vizet belőle...) Vigyázz a kijelzőbe, hangszóróba ne folyasd bele, mert foltos lészen!
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
üdv:kérdés, milyen felépítésű-
Az anódot és a katódot elválasztó elektrolit LiPF6, vagy újabban a kevésbé korrodáló LiBF4, általában folyékony, szerves oldat formájában.
-----
A Ni-MH-technológiához hasonlóan ezek az akkuk is nagyon kevés mérgező anyagot tartalmaznak
-----------
http://www.vilaglex.hu/Kemia/Html/LiAkku_.htm
Bálint
0
Szia!
Miféle telefon volt az? Szétszedhető, vagy ragasztva van, mint az iPhone? Bő szappanos vízzel lemosva nem veszélyes, de ne nyalogasd az ujjad. Az ilyen anyagok igazából csak akkor lennének rákkeltőek, ha napi szinten tapogatnád.
Üdv: Jácint
0
Szétszedhető LG telefonról van szó.
0