Szép estét mindenkinek!
Most egy nagyot hazudtam, hisz nem is ez a tipus. Fogalmam sincs, hogy melyik típusról van szó, mivel a kezembe nyomták az elektronikát és azt mondták csináld meg
Az elektronika megjelölése DB93-05744A-LF és testvére DB93-05745A-LF ( két részre vannak osztva ).
Különben a típusban nem hazudtam nagyot, mivel amit feltüntetem áll a legközelebb ahhoz ami nálam van.
A lap története annyi, hogy rövidzárlatos lett a SSRelé ( AQG22212 ) ezért állandóan forgott a belső turbina. Mivel ezt a típusú relét már nem lehetett beszerezni, ezért lecseréltük egy Sharp S202T02 típusú SSrelére. A gond ott kezdődött, hogy az új relé az alapból zárlatos volt ( Olyat csinált, hogy amikor ráadtuk a fázist a lábra 10 másodpercig zárva tartotta, átunna pedig átengedte feszültséget ) és magával rántotta ( megsebesítette ) a Darlington Tranzisztor IC( ULN2003AG ) ( remélem így mondják magyarul helyesen ) a 7 és 10 lábat ami a turbina motor kapcsolására szolgált. ( remélem érthető vagyok )
Azt azért hozzárakom, hogy azelőtt működött az IC hisz előtte tesztelve lett egy SSRelével aminek a nyitófeszültsége az 2-től 32 voltig terjedt, csak egy kicsit, nagy volt, hogy beleoperáljam mint donor.
Sikeresen lecseréltem az ULN2003AG IC-t egy ULN2003AFWG típusra és azóta nem működik. Valójában működik csak a relé nem kapja meg a 9-től 14 voltig terjedő nyitófezültségét, hanem mindössze 8.60V feszültséget kap és nem nyit ki. Mivel nem vagyok a szakik szakija ezért fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond. Elméletileg ( amennyire én le tudom olvasni az adatokat egy elemről ) a két darlington IC-k hasonlóak, ezért működnie kellene, vagyis mükszik, csak nem ad le elegendő feszültséget, hogy kinyisson a relé.
Köszönöm a válaszokat.
Üdv Laci voltam . . .
Sziasztok.
Hatalmas meccs volt a Magyar Portugál. Háromszor is szívrohamot kaptam :D
Sokadszor i játék méricskélés és tesz után úgy döntöttem, hogy újrakezdem az egészet. Amikor Az ULN IC-t lecseréltem az eredeti ULN2003A típusúra beindult az ugyancsak új SSR és a turbina motorom elindult. Egyedüli, hogy az SSR ( S202T02 ) le kellet cserélnem mivel a hűtőborda ellenére szerintem tanulságosan felmelegedett ( nagyobb hűtőbordára pedig fizikailag nem volt hely ), ezért kapott egy AQG22112J SSR-t. Azóta minden ok és remekül működik.
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget.
RIA, RIA SZÜZ, MÁRIA hehe :)
ÜDV Laci Voltam . .
0
Helló!
Elnézést kérek mindenkitől, a balfékért. Köszönet Jácintnak a figyelmeztetésért.
Tehát nem Sharp S010T02 hanem SHARP S202T02 SSR-ől van szó. Elírás történt :falfej:
most az a kérdésem javítsam e a főkérdésben is? Én javítom ti szóljatok ha nem kell.
Üdv Laci Voltam
0
Hello.
Én sem bukkantam ilyen típúsú "légszigetelésű kondenzátor" ("Légkondi") nyomára ! :falfej: :szetver: :hmmm:
Persze, ha a kondenzációs elven működő légkondicionáló klímaberendezésről szólna a topik...
Üdv.: Uniman
0
Az a titka, hogy olcsón kell venni a kákát, és jó drágán eladni, aztán lehet rajta csomót keresni
0
Szia!
Első tisztázni való: Az ULN IC nem ad ki magából feszültséget! Úgy viselkedik, mint egy kapcsoló. Csatornánként gyakorlatilag helyettesíthető egy tranzisztorral. Az SSR bemenetének egyik oldalán (a + bemenetén) a tápfeszültségnek kell lennie (gondolom ez 12 vagy 24V), a másik felét pedig ez a darlington húzza le földre. Az SSR helyére tegyél egy 220 vagy 330 Ohmos ellenállást, és mérd meg, mekkora feszültség van az ellenálláson, mikor be kellene lennie kapcsolva a ventilátornak.
A két ULN IC helyettesíthető egymással.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Méricskélésre nem sok időm van, mivel a klíma bekapcsolásától számolva 5-6 másodperc után a lap lekapcsol hibakóddal, hogy a motor nem forog. De azért megfogadtam tanácsod, és lemértem. A bekapcsolás időpontjában 6v-tól indul és feltornázza magát 8.53V-ra Utána persze 0 hisz a lap lekapcsol.
Üdv Laci voltam . . .
0
Szia!
A SHARP SSR ha jól látom, nem feszültséggel, hanem árammal van hajtva, mint egy optocsatoló. Szerintem az nyírta ki neked az ULN-t is, hogy oda kellett volna egy áramkorlátozó ellenállás!
http://www.sharpsma.com/webfm_send/303
Üdv: Jácint
0
Szia.
Elméletileg ezzel a SHARP-al tökéletesen lehet helyettesíteni a Panasonic SSR egyéb beavatkozás nélkül ( kivéve, hogy a Sharp-ra illendő lenne hűtőbordát rakni, amit meg is kapott ). De ha igazad van, akkor miért nem nyírta ki az új ULN-t?
Laci Voltam
0
Szia!
Mert már szétégett benne az IR led. A SHARP típusát pontosan írtad? Mert arra nem igazán volt találat.
Üdv: Jácint
0
Helló.
Válaszodat meghallgatva, teszteltem és a SHARP SSR ( Labortápról ) tökéletesen működik.
Üdv Laci voltam.....
0
Szia!
Mi volt a beállítás a labortápon? Én is ilyet használok a lépcsőház világítás kapcsolójában, és ott bizony nem direkt kapja a vezérlő-feszültséget, hanem le van korlátozva 20mA-re egy előtétellenállással. Az biztos, hogy optocsatoló-jellegű a bemenete, tehát nem feszültség, hanem áramvezérelt, az áram pedig max 50mA.
Az ULN IC-re mikor rákötötted, tettél be soros ellenállást?
Üdv: Jácint
0
Helló
Ha valamit tesztelek akkor mindig 1mA-el indulok és viszem felfelé ( sőt a SSR nem is akart beindulni 10mA-nél ) tehát ez esetemben 10V és 12mA volt a nyitása. Beindított egy 3.2W led égőt :D
A feszültség azért volt 10V mert az adatlapja szerint ( amit az eladó tüntetett fel ) 9V és 14V közötti feszültség kell a kapcsoláshoz. Na most azt nem mértem le, hogy mekkora áramot kap a lapon belül. De ha gondolod, hogy inkább áramfüggő mint fesz függő akkor szívesen tesztelem. De azt is hozzárakom, hogy ha azt gondolod/gondoljátok, hogy másik típussal kellene helyettesíteni az SSR-t csak szólj.
Nem, persze, hogy nem raktam ellenállást ( ki a fene gondolna az én szintemen ellenállásra amikor az adatlapok szerint ( mármint az eladó által feltüntetett adatlap szerinte ) ezzel helyettesíthető).
Üdv Laci Volam
0
Szia!
Próbáld ki az SSR-t egy 40W-os izzóval is, 20mA-rrel bekapcsolva. Ha jó, akkor cseréld ki az ULN2003-at, és tegyél sorba egy ellenállást az SSR bemenetével (12V-os tápnál 470 Ohm, 24V-os tápnál 1kOhm).
Ha helyettesítő alkatrészt kapok, mindig alaposan átnyálazom a doksiját, az eladónak csak az az érdeke, hogy fizesd ki.
Üdv: Jácint
0
Sziasztok.
Elnézést a késői válaszért, de szezon nagyban megy stb... stb...
Tehát megfogadtam tanácsodat és semmi, sőt beszereztem egy új SSR amit csak is az ez ellenálláson keresztül raktam be és megint semmi. Az SSR-ig mindössze 8.60V jut el 12 helyett.
Megpróbálok egy eredeti ULN IC-t beszerezi, hátha mégis azzal lesz a gond. Azért félek hogy proci gond is lehet...
Üdv Laci Voltam....
0
Szia!
Pontosan hogy van bekötve az SSR? Ezt rajzold le, mert lehet, ott a hiba!
Az ULN bemenetén meg kell jelenni az 5V-nak, gondolom akkora tápról megy a processzor. Az SSR + bemenetét 12V-ra kell kötni, a negatívat egy ellenálláson keresztül az ULN kimenetére. Ha jó az ULN IC, a kimenetén 0 és 0,5V közti feszültségnek kell megjelennie, az SSR + és - bemenete közt pedig nagyjából 1V feszültségnek kell lennie (egy IR led nyitófeszültségének).
Üdv: Jácint
0
Szia.
Rajzolni nem igen kell. Adom a képet. Remélem ez segít, hisz nagyon kiakaszt már :) Most vagy a hülye fejemmel nem látok valamit amit látnom kéne?
Ami nem látszik talán, de a + a stabil 12V vonalra van rákötve.
Üdv Laci Voltam...
0
Szia!
Megnéztem a rajzot. Az SSR + lába akkor megy a 12V-ra. A - lába megy egy ellenállásra, és azon keresztül kell kapcsolódni az ULN 10-es lábára. Bekapcsolt állapotban az ULN kimenetén 0V-ot kell, hogy mérj, az SSR negatív lábán pedig 11V körül. A képen jól látszik, hogy az eredeti SSR-ben benne van az ellenállás, amit pedig helyettesítőt raktál bele, abban pedig nincs.
Üdv: Jácint
0
szia:
Bálint
0
Szia Bálint!
Ezt ismerem, de "Sharp S010T02 "-ről írt a topiknyitó.
Üdv: Jácint
0
szia: mellényúltam
Bálint
0
Szia Bálint!
Nem nyúltál mellé.
Üdv: Jácint
0