You are here

Hidrogén generátorok viselt dolgai.

32 posts / 0 new
Last post
isoram
isoram picture

Sziasztok!

Nem rég a neten barangolva belebotlottam ismét a házilag barkácsolható vízbontásos energia átalakítóra. Elektromos áram+víz= gyufa+ hő.
Csinált már ilyet valaki, van személyes tapasztalata?
( A durranógáz biztonságtechnikai dolgait most hagyjuk ki, ismertek, kivéve ha valakinek személyes tapasztalata képződött!)
Csinált ilyet már valaki? Különösen a habosodás problémája érdekelne!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Comments
welding alt
welding alt picture

Szia Isoram!

Feltéve, hogy még aktuális a téma, ime egy néhány kép az ASA 1 dokumentációjából. A teljes leforditásához idő kell,de néhány lényeges infót rövidesen leírok.

Üdv. welding alt

0

isoram
isoram picture

Szia! Köszi a képeket! Amit kibogoztam belőlük, hogy a kolléga kihagyta az alapvetően kettőzött védelmi rendszert. A gázképződést, vízszint figyelőt, cirkulálót, a leválasztódás növelőt, és az azokat folyamatosan,--a fogyasztásnak megfelelően--,szabályzó, ellenőrző megduplázott egységet. A folyamatos nyomásfokozót és vezérlését. Illetve a teljes rendszert, minden érzékelőt, jeladót a munkaáramú jelleggel figyelő komplex elektronikát (3. védelmi kör) nem találom.
Mivel itt durranó gázról, az oxigén a hidrogén molekuláris keverékéről van szó, a biztonsági rendszer a legfontosabb!
Tervezési szinten tartok. A nyomásfokozónál akadtam el. Mivel max 1,5 bar kell, egyenlőre egy 50 Hz-es membrán (gumi) rezgőszivattyúban gondolkodom, lehet nekem kell legyártanom.
További gond a reaktor elektródák szerkezetének, és azok anyagának a kiválasztása, megtervezése. Szeretném a minél kevesebb zsákutcát, inkább az időigényesebb, gondosabb tervezést választom.

0

welding alt
welding alt picture

Szia!
Van védelem beépitve nem is egy. Nem értem az 1.5 bar nyomást, meg a nyomásfokozót. Minek kell ez ? Valami itt nem egyenes!
A nyomás mbar -ban értentő ( ezért mondtam, hogy ha érdekel, akkor forditgatok RO/HU -ra). Mindenkép két nyomásálló tartály kell. Elsőben játszódik le a víz felbontása ( lehet kommentálni a pontatlan megfogalmazás miatt), a másodikat metilalkoholal töltve fel, magasabb hőfok érhető el a fuvóka kimenetén.
E berendezés esetén a hőtelyesitmény /puterea calorica/ 900kcal/h.
Nyomás 70-131mbar.

Üdv. welding alt

0

isoram
isoram picture

Szia! A nyomásértéket egy ilyen jellegű szakterületen (PB égőfejek fejlesztésén) dolgozó ismerősöm adta meg, a célja a megfelelő égőfej konstrukcióval a láng változtatható alakjának, méretének a kialakítása miatt kell. De idáig még nem jutottam el. Jelenleg a gen. konstrukciójánál tartok. A síma lemezes konstrukciónál hatékonyabbat, jobb térfogat/gáz arányt szeretnék elérni, ill: az áram hullámformával kísérletezem, és azt már kikövetkeztem, hogy az optimális elektróda konstrukció/hullámforma=termelt gáz mennyiség összefüggés fontos.

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Sziasztok!
Csehül van leírásom egy amatőr készítésű de profi használatra alkalmas hegesztőgépre. A konstruktőr neve Miloslav Zelinka, Dečíni lakos. Lúgos akkukkal kezdte, de kifejlesztett egy "második generációs" berendezést is. A készüléke nagy teljesítményű és Propán-bután karburációt is használ. Rá lehet keresni a neten. (Az "Urob si sám" folyóirat 42-es számát a konstrukció leírásának szentelték, tehát abszolút komoly berendezésről van szó.)

0

uniman
uniman picture
***

Hello.
Itt a folyóiratok letöltési "linkjei"...borozóban lehet! :D Bár én úgy látom a 43/44/45. számokba közlik a leírását.

Üdv.: Uniman

0

isoram
isoram picture

Szia! Köszi! Mindíg szerettem a cseh műszaki irodalmat, vettem is anno a "rádiótechnika" ujságjukat, csak az az elb...ott nyelv ne volna nekünk ennyire hajhullató.

0

Transzduktor
Transzduktor picture

:D "a 43/44/45. számokba közlik a leírását" - hát igen. Ráadásul bevett szokás volt az elvtársak idejében, hogy direkt átfedéssel csinálták az érdekfeszítő sorozatokat az évfolyamok között - még hogy nem volt piacgazdasági szemlélet a szoci idejében!

0

welding alt
welding alt picture

Szia Transzduktor!

Alátámasztom véleményed! Ugyanis az Ezermester hasonló módon közölte a 9+1 studió leírását.( remélem a cimet illetően nem tévedek).

Üdv. welding alt

0

simonsen
simonsen picture

Üdvözlet mindenkinek!

A Joe Cella az egyik leghatékonyabb hidrogén cella persze csak akkor ha a jelforrás is megfelelő hozzá.
Meg kéne keresnem az oszcillogramot milyennek kéne lennie.
Előljárójában csak leírni tudom a tapasztalataimat.

Az egyik lényeges dolog a négyszög jel tetejére modulált a fűrész lel amplitúdója és frekvenciája erről mélyen hallgatnak mert víz szennyezettség függő.

A másik lényeges eleme a négyszög jel amplitúdója és kitöltése nem változik akkor sem ha a két amplitúdó közötti szünet összenyomódik nullára vagy akár helyet is cserélnek.

A frekvenciája víz függő és nem igényel semmilyen szennyezést kálium hidroxid vagy hasonló vezető képesség javító lityi lötyit avval csak az áram felvétel nő de a Gáz mennyisége nem.
Én sótlan vizet használtam 0,27 uSiemens volt a vezetőképessége.

Az ozmózis víztisztító aktív szenes változatával is lehet hasonló minőségű löttyöt készíteni.

A kapcsolási rajzot is előkeresem ha kell és komolyan érdekel valakit ez a technika.
(az én autóm is két éltű Benzin - gáz üzemű).

Itt egy weboldal ahol evvel foglalkoznak.


http://hho4free.com/dry_cell_hydrogen_generators.html

Üdv simonsen!

0

isoram
isoram picture

Szia! Az autók PB üzemelésében vannak meglehetősen széleskörű tapasztalataim, mert a 90-es években sok Gazellám futott az átalakított 2,3-as Volga motorral.
De HHO-ban teljesen kezdő vagyok. A célom, gyufaszálnál vékonyabb szúróláng elérése, folyamatos gázképzéssel. Ne legyen a rendszerben egyszerre egy liternél több gáz. Szeretném szabályozott folyamatos fejlesztéssel megoldani az üzemet.
A hullámforma nem kritikus, mert olyan elektronikát csinálok ami kell. A polaritás váltás hatása, a buborék leválást elősegítő ráültetett impulzusok frekije, formája, szintje úgy is kisérletezés után fixálódik.
Még a víz direkt oda-vissza áramoltatásának hatását is ki kell kisérletezni hogy az optimálás leválást elősegítse.
A nyomásviszonyok, a visszaégés, a habképződés problémája sem megoldott. A bemutatott rendszerek egyszerű nyomásszabályzással, visszaégés biztosítással üzemelnek, és különböző magasságú vízoszloppal oldják meg. Ez jó, mert egyszerű és megbízható, de vannak hiányosságai. (szabályzott víz utánpótlás a reaktorban, a buborékoltatóban) A nyomás szabályzás a buborékoltató vízoszlopával csak kis nyomásig (max 1 bar)lehetséges a kivitelezési gondok miatt.(vízoszlop magasság)
Nincsenek lefúvatószelepek, vészleállítók. Ezek nagyon fontosak a durranógáz veszélyes üzemeltetése miatt.
Nem írtam még az esetleges elektróda fogyás miatti teljesítmény csökkenésről. (csere költség)
Gond még a vízkövesedés. A megfelelő gyantás vízlágyítók bekerülési és üzemelési költségük miatt felejtendők, szintén felejtendő a forralásos desztíllált víz használata a költsége miatt.
A legolcsóbbnak az összegyűjtött szűrt esővíz a tűnik, de itt is jelentkezik a gyűjtés, tárolás problematikája.

0

Multi Multiplikátó
Multi Multiplikátó picture

Sosem értettem, hogy miből gondolják az emberek, hogy a durranógáz elégetéséből több energia nyerhető, mint amennyi a víz bontásához kell?

0

isoram
isoram picture

Szia!

Nem hülye vagyok hanem mérnök. Amúgy már megdöntötték, az energia megmaradás törvényét.

Nem örökmozgót, hanem forrasztó berendezést akarok csinálni, ami vékony szúrólángot tud, sokkal magasabb hőfokon mint a PB gáz.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

0

isoram
isoram picture

Szia!

Az acetilén nem jó. két palack + engedély, palack csere, nagy a láng, stb.

0

welding alt
welding alt picture

Szia Bálint!

Nem olvastad el amit írtam! Igen, itt a hidrogénről van szó! Remélem a dokumentációját az ASA-nak megkapom. Amiről írtam, bár hihetetlen, de román gyártmány. Sosem hittem volna, hogy sok év mulván valakinek segíteni tudnék, egy , akár fénymásolt leirással.
( Bukaresti cég gyártotta / mint tudomásomra jutott régen/ kis sorozatban). ASA - Aparat de Sudura cu Apa Magyarul- vízfelbontásos heggesztő készülék.

Üdv! János

0

isoram
isoram picture

Szia! OK! De a beszerzés lehet problémás, és nem mindegy az ára. Az elektronikát összerakom meglévő cuccokból. Nyomásmérők, pneumatika táp is megvannak, a csőrendszert le tudom gyártani, gázosító tartályoknak meg valami konyhából selejtezett kor. fazekakat alakítanék át. Úgy gondolom, hogy max kb:3l gáz 0,5bar-os nyomás lesz üzem közben a rendszerben, és az égőszár előtti utolsó egység fog nyomást növelni. Persze "ember tervez, ...." A próbaüzem sokat megmutat majd. Az az elképzelésem, hogy minél kevesebb gáz legyen a rendszerben (biztonság), és az elektronikát vezérelve szabályzom a fogyásnak megfelelően a gázképződést.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: hol szerzel megfelelő gáztömörségű anyagokat, tömítéseket?
A hidrogén nagyon szeret elszökni.

Bálint

0

isoram
isoram picture

Szía! Ezt nem látom problémásnak mert alacsony nyomású a rendszer és a sima rézcsöves kúpos csatlakozás tökéletes lesz. Nem tárolok gázt.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: elolvastam, de szerintem az acetilén biztonságosabb, a LINDE-nél kapható

Bálint

0

Transzduktor
Transzduktor picture

Szia!
Az acetilén a legveszélyesebb gázok egyike - mivel robbanószer. Benzénre hajlamos átalakulni jelentős energiafelszabadulás kíséretében. Atmoszferikus nyomáson ez még nem olyan komoly probléma, de nagy nyomáson magától berobbanhat az edény falának katalitikus hatására. Ezért nem tárolható egyszerűen sűrítve csak acetonban oldva, és még ezt az oldatot is flegmatizáló hatású pórusos anyagba itatják. Előfordulnak balesetek a hibásan töltött palackokkal.

0

welding alt
welding alt picture

Szia Bálint!

Nincs kedvem értelmetlen vitába keveredni. Acetilén semmivel sem biztonságosabb. Égéstermék keletkezik, ezért speciális esetek adtán, semmiképp nem felel meg az elvárásoknak. ( Említettem, hogy Pt-PtRh szálakat forrasztottunk / hegesztettünk/ össze , itt nem volt megengedett a szennyezés ). A hőmérők ( most ennek nevezem ) hossza 1000-2200 mm közt változott, a hőkezelő, kovácsoló kemence függvényében. Ezt a (ASA) készüléket , mondhatom elsőként kaptuk meg, hiszen a platina szál tönkremenetele az akkori időkben is óriási kiadást jelentett a vállalatnak.

Üdv. János

0

welding alt
welding alt picture

Szia Isoram!
"Nem hülye vagyok ", hanem pontatlan a cimet illetően ( nehéz így rájönni mit szeretnél). Ugyanis az 1980-as években hasonló készülékkel hegesztettük össze a Pt-PtRh hőmérők elszakadt szálait. A készülék ASA 01 névre hallgatott. Inox tartály, méretes trafó, telyesítmény diódák + bA145 IC-vel egy kis elektronika. Ha jól emlékezem, marószóda oldatot használtunk. Fuvóka pedig injekciós tű volt. Nyomta ám az 1600-1800 C fokot. Szép, kékes láng nagysága potméterrel volt beállítható ( ezért kellett a 145-ös).

Üdv. welding alt

0

uniman
uniman picture
***

Hello János!.
A "fuvóka" stimmel!: https://www.youtube.com/watch?v=osj9KWHGs9c
Üdv.: Uniman

0

isoram
isoram picture

Szia! Valami hasonlóra gondoltam, de ebben a filmben túl nagyok a vízbontók a felhasznált gázmenyiséghez képest.

0

ty
ty picture

Ez az állítás itt (eddig még) nem hangzott el. Utána lehet kérni, hogy átkerüljön a topik az UFO-k, nullponti energia és ezoterikus kérdések közé.

0

ty
ty picture

Kicsit konkretizálhatnád, hogy milyen mennyiséget gondoltál előállítani.
Úgy tudom az elektróda fogyása jelent egy idő után gyakorlati problémát.

Csapvízzel próbáltad? Szerintem a szennyeződések miatt habosodik, ioncserélt víz nem tudna véleményem szerint habosodni.

0

isoram
isoram picture

Szia! Az cél szempontjából lényegtelen, hogy ion cserélt a víz vagy nem. Az ioncsere nem távolítja el a követ, szennyeződést, amúgy is értelmetlen, mert elektrolitot, lúgot kell képezni.

0

isoram
isoram picture

Szia! Nem autót, rollert akarok működtetni. Kemény forrasztáshoz próbálnám használni olyan helyen ahol a hőterjedés károkat okozna.
Mivel a hidrogén láng másfélszeres hőfokon ég mint a PB, talán működne, gyorsabban olvadna a réz, az ezűst. Nem kellene tárolni a veszélyes hidrogént, csak vizet bele és áramot neki. A 22kg-s PB egy évig kitart, de nem elég meleg a láng a gyors művelethez.
A barátomat meg fémöntés miatt érdekelné, ahol az olvadt anyag max: 1,5kg. Neki is lényeges lenne az idő lerövidítése, bár az öntéshez sok gáz kellene, de nem ez a fontosabb cél.
A fellelt videókban leírásokban korr. elektródák vannak és nem panaszkodnak a fogyásra. A vízkő képződés a nagyobb gond, mert Magyarországon nagyon kemény a víz, itt Érden átlag 14 német keménységi fokú, ezzel már majdnem gyémántot vágnak. De a vízkő savazással egyszerűen kezelhető, ecetes fürdő.

0

zoli710802
zoli710802 picture

Szia Isoram!

Ha van kondenzációs gázkazánod, akkor termelődik neked való alapanyag rendesen.
A másik, hogy esetleg DC AWI-t is meg lehetne próbálni. Ha nem működik, bocs. Én CO géppel forrasztottam alumíniumozott vaslemezt sárgarézzel, argonnal. Az működött jól.

Üdv: Zoli

0

isoram
isoram picture

Szia! Köszi a tanácsot!

0

Sponsored links