Szevasztok!
Egyik műszeremben a negatív feszültséget előállító áramkörben megszakadt egy induktivitás.
A kapcsolási rajza szerint 1mH-s 1A terhelhetőséggel. A vasmag mérete ¤6 x 8,5 mm. Sajnos ebben a méretben még hasonlót sem találtam (még a Lomex katalógusaiban sem). Nagyobb méretű tekercset pedig nem lehet beépíteni. Keressek más tulajdonságú, de azonos méretű tekercset, vagy próbáljam megtekercselni? Ebben a pozícióban mi határozza meg az alkalmazott induktivitás jellemzőit?
Minden segítséget előre is köszönök!
Üdv: Gyula
2016, September 14 - 18:41
#1
Szevasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült újratekernem a vasmagot. LCM-3-al mérve 1,1mH lett, a műszer működik vele. Az áttekercselés legnagyobb problémája az volt, hogyan fogjam meg a pici vasmagot. Végül pillanatragasztóval felragasztottam a tekercselőgép tengelyére, majd a tekercs elkészülte után hőlégfúvóval lemelegítettem.
Üdv: Gyula
0
Szia!
Mivel csak egy 78L05 van rajta, ami 100mA-t tud, így indokolatlannak tartom mind az áramot, mind az induktivítást. A legtöbb konverter IC 10-22uH-s tekercsel dolgozik. Szerintem tekerj rá annyi drótot a vasra, amennyi ráfér, a többit a 78L05 elintézi.
Üdv: Jácint
0
Szia Gyula !A Conrádban is árulnak 1mH-is tekercset ,a mértei valamivel nagyobbak és a névleges árama 0,2A,szerintem az 1A felirat valami más lehet nem 1 amper.A környezö alkatrészek is kis áramra utalnak.üdv.Jóska
0
Szevasz!
Köszönöm a segítséget! Én is nézegettem pár üzletben, de az a baj, hogy a fizikai mérete adott. A panel annyira zsúfolt, hogy sem axiálist, sem nagyobb méretű tekercset nem tudok betenni.
Üdv: Gyula
0
Sziasztok!
Én is épp a Conradot nézegettem. Ilyen induktivitásokkal gyakran találkozok, igaz, SMD-ben, de azért be lehet forrasztani furatba is. Léteznek belőlük igen nagy áramot elviselő darabok is.
A TME-nél csak 4A-es volt belőle.
Hoppa! Axiál is van, bár kicsit kövérebb, 1mH 1A.
http://www.tme.eu/hu/details/5258-rc/axialis-tht-induktivitasok/bourns/
Üdv: Jácint
0
Szevasztok!
Köszönöm a segítséget, most már csak az a gondom, hogyan tekerjem meg a vasmagot. tekercselő gépem is van, csak ezt a kis méretet nem tudom befogni.
Üdv: Gyula
0
Helló! Mivel ez egy chopper táp, alapvetően a "VGEN" freki határozza meg.
0
Szevasz!
Köszönöm a segítséget, én is erre gondoltam. De akkor nem kellene 1A-ra méretezni a drótot, és 1mH felett bármi jó lenne.
Üdv: Gyula
0
Szia!
Ez a munkainduktivitása a készüléknek. Tehát ha a számítás nem mond mást, akkor minimum, hogy be kell tartani az eredeti paramétereket. Tekercseld meg, hisz ez egy egyszerű szerkezetű alkatrész.
Kérded: "Ebben a pozícióban mi határozza meg az alkalmazott induktivitás jellemzőit?"
Én ezt a kérdést nem igazán érteni - de szerintem mások sem fogják.
0
Szevasz!
Köszönöm a gyors választ! Arra gondoltam, miért 1mH kell 1A terhelhetőséggel. Meglátásom szerint ez a tekercs a Q1 tranzisztor munkaellenállása. A tranzisztor sem bír el 1A-t, akkor miért kell a tekercsnek? Az 1mH talán azért kell, hogy biztosan lezárjon a tranzisztor, de akkor bármi jó 1mH felett.
Üdv: Gyula
0
Véletlenül sem munkaellenállás.A tranzisztor kikapcsolása után a tekercsben felhalmozott mágneses tér leépülésekor fellépő negatív fesz. impulzust egyenirányítja a dióda. Így lesz a + ból -. Ajánlom tanulmányozásra a kapcsolóüzemű tápok működését.
0
Szevasz!
Köszönöm a segítséget, pont ezért fordultam hozzátok! (én gépész vagyok)
Üdv: Gyula
0
Szerintem nyugodtan megtekerheted kézzel is. Ha kevesebb lesz mint 1mH, az sem lesz baj. Azért 1A-res a tekercs, mert a tekercs nem ott készült ahol a műszer. Ez egy szabvány paraméterű tekercs. Ez volt könnyen beszerezhető a gyártó számára.
0