Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni, főleg olyanoktól akik nem hobbi szinten foglalkoznak az elektronikával, hogy milyen kapacitású kondenzátort tegyek be egy olyan eszközbe, aminek az alkatrészei a véleményem szerint nagyon pontosnak kellene lennie. Mondom ezt azért, mert a rajz szerint a kábelek hosszúsága is meg van adva.
Van egy broadcast filmezésnél, televíziózásnál használt hordozható hangkeverőm, és mivel 20 éves, gondoltam az összes kondenzátort újakra cserélem ki, hogy továbbra is jól működjön. Az a baj, hogy van benne olyan kondenzátor amit nem kapok sehol, pedig bejártam jó pár üzletet. HQ, Lomex, stb. A segítséget abban kérném, hogy egy 1,5uf 50V.-os kondenzátor helyett egy kicsivel nagyobbat, vagy kisebbet érdemes-e a rajz alapján beraknom helyette. A rajzot Itt lehet megtalálni és a kérdéses kondenzátor a 33. oldalon, " C12. C14, C16, C18, C20, C22,C24, C26 " lehet megtalálni.
Nagyon köszönöm a segítségeteket.
Utólagosan kérem a moderátort, ha a cím nem megfelelő, kérem ne törölje, hanem segítsen, hogy milyen címet adjak meg a topoknak.
Köszönettel
Tibi
Néha olvass is, ne csak írj! Én már áttettem a Kocsmába, amikor a Borozóban új topikot nyitottál ugyanilyen címmel. Legközelebb törlök!
Szia !
Ha egy hanggenerátoros mérés alapján a frekvencia menet teljesíti a megadott specifikációt, értelmetlen dolog az "átkondizás". Ezt már többször leírtam hogy ezt a "műveletet" a laikus hályogkovácsok alkalmazzák abban Bízva hogy a fennálló hiba majd csak megszűnik ha cserélgetik sorba az alkatrészeket. Tehát ha a mérések alapján hibátlan, felesleges az elkókat cserélni különösen annak fényében hogy a mai gyártásúak jó része messze alatta marad minőségben az említett készülékben levőkkel.
Ha a kérdéses pozíciókban lévők kapacitás szegények és e miatt cserére szorulnak, vagy 1,0 vagy 2.2uF a könnyen beszerezhető érték. Bármelyiket választva az R18 és az R19 (1.CH) módosítása szükséges ha a HPF eredeti levágási frekvenciáit tartani szeretnénk. Kikapcsolt helyzetben nem módosítja az össz. frekvencia menetet ezen áramkör csak ha érthetőség javítás vagy lépészaj/szélzaj miatt bekapcsolásra kerűl.
Üdv. Laci
0
Szia
Mint írtam, voltak benne kapacitás vesztett kondenzátorok. Már lehetett látni utómunkában, hogy a zajszint nagyobb lett, nem volt teljesen egyenletes stabilitású és ez észrevehető volt a sprektrum kezelőfelülettel. Való igaz, hogy nekem nem az alektronika a szakmám és csak hobbi szinten érdekel a dolog, de úgy voltam, vagyok vele, ha már szétszedtem, nem egy nagy összeg kicserélni az összeset. Sajnos szkópom nincs, de ha lenne, akkor sem tudnám igazán kezelni, de ha kicseréltem valamennyit, keresek egy műszerészt és beállíttatom vele az egészet.
Tibi
0
Szervusz csakyt!
Mi baja volt a berendezésnek, hogy kondicserékre érettnek találtad?
Mi baja volt a kondiknak, hogy automatikusan az összeset cserélni szeretnéd?
Üdv:
exGelkás
0
Szia.
Az volt a csere oka, hogy 20 éve mentek és már hallatszott a keverőn, hogy nem az ami volt. Ez egy 4200€ -os keverő, és ennél nagyon fontos az a teljesítmény, minőség, amit tud. Bizonyosan voltak benne jó kondenzátorok is, meg találtam kapacitás vesztett kondit is, így ha már egyszer szétszedtem, akkor kicserélem az összeset benne. .Sajnos 1,5uf. 50 V.-osat sehol nem találok elektrolitba.
Tibi
0
szia: a zajszint emelkedése inkább a félvezetők miatt jelentkezik.
Azonos értékű elkó és tekercselt műag. kondenzátorok közül a tekercseltnek nagyobb az induktivitása, de kapható a kocka alakú fóliakondenzátor is, ennél töredéke az induktivitás,
Bálint
0
Szia!
Mivel nem tudom, melyik topikod fog megmaradni, így ide is beteszem a linket:
http://www.tme.eu/hu/katalog/passziv-elemek_112309/#id_category=112350&s...
Az elkót azért találták ki, mert kis méretben nagy kapacítást lehet velük elérni, olcsón. Ha tehár egy elkót nem elkóval helyettesítünk, abból nem származhat hátrány. Nyugodtan mehet bele a 40VAC-os is.
Üdv: Jácint
0
Szia.
Elég drága dolog ez ahhoz, hogy ha elkót raktak bele és még meg is jelölik a helyzetét, akkor nem igazán akarok mást rakni bele. Túl komoly ez a cucc, hogy vagy jó, vagy ne.
Tibi
0
Szia Tibi!
Ezt ugye nem írtad komolyan. De ha meg tudod indokolni, hogy miért, melyik paramétereiben (a méretét kivéve) jobb az elko, mint a fóliakondenzátor, elfogadom.
Üdv: Jácint
0
Szia
" Polaritásfüggés
Azokat a kondenzátorokat, amelyek elektromos bekötése nem közömbös – vagyis kivezetései nem cserélhetők fel az alkatrész tönkremenetele nélkül – egyértelműen megjelölik. A jelölés tantál elektrolit kondenzátorok esetén + (plusz) jel a pozitív pólus azonosítására, míg elektrolit kondenzátorok esetén a negatív pólust jelölik - (mínusz jellel)."
Tibi
0
Szia!
A polaritásfüggetlen (unipoláris) kondenzátort viszont úgy teszed be, akár helyette is, ahogy akarod.
Az elektrolitkondenzátornak csak a technológia miatt van polarítása. Azon kívül ugyanúgy működik, mint két egymással szemben lévő fémlap.
Üdv: Jácint
0